Hararet göstergesi yok

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaşLar ßu 2012 opel astra 1.6'da Hararet Göstergesi Yok ßende Alırken Sormadım Hiç Şimdi Merak Ediyorum Neden Yok? ßu Araba Hiç Hararet Yapmıyormu? Yapıcak Olursada ßelirtileri Neler? Yardımcı Olursanız Sevinirim

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet yükseldiğind kırmızı ışık yanıyor diye duymuştum.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kırmızı ışığın anlamı, hapı yuttun demekmi?

Sevgili forum arkadaşım.Yazımda da dediğim gibi duymuştum.Ne seviyede yanar ne anlama gelir tam olarak bilmiyorum.Ama hararet yükseldiğinde kırmızı ışık yanıyormuş.Tam olarak bilgim olsa seve seve paylaşırım.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hararet yükseldiğind kırmızı ışık yanıyor diye duymuştum.

Bizde de 2006 Zafira b var.motor ısısı ondada göstermiyor... kırmızı ışık yanınca motor duruyor...
motor ısısını görebilirsin.
Astrada nasıl bilmiyorum ama bizim araçta setting düğmesine 3-5 saniye basılı tutuyorsun bip diye bir ses geliyor. sonra ekran kontrol düğmesine basıyorsun büyük cevirmeli olan ekranda teknik veriler cıkıyor sağa sola cevirince detaylı bilgiler cıkıyor.. orada motor ısısıda mevcut... ayrıca bir çok bilgi... kaç metre yi kaç saniyede aldın.. anlık metre cinsinden hızın... saniyede gittiğin hızın.. anlık mazot tüketim değeri.....akünün değerleri ve bunun gibi bir sürü bilgi...
tabi bu zafira b için geçerli... büyük ihtimalle astrada da aynıdır..
(bilgi menüsünü açma şeklinde yanlışlık olabilir, araç burada değil, araçı ilk gördüğümde açılış şeklini tam doğru yazabilirim)

AstraSedanci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizde de 2006 Zafira b var.motor ısısı ondada göstermiyor... kırmızı ışık yanınca motor duruyor...
motor ısısını görebilirsin.
Astrada nasıl bilmiyorum ama bizim araçta setting düğmesine 3-5 saniye basılı tutuyorsun bip diye bir ses geliyor. sonra ekran kontrol düğmesine basıyorsun büyük cevirmeli olan ekranda teknik veriler cıkıyor sağa sola cevirince detaylı bilgiler cıkıyor.. orada motor ısısıda mevcut... ayrıca bir çok bilgi... kaç metre yi kaç saniyede aldın.. anlık metre cinsinden hızın... saniyede gittiğin hızın.. anlık mazot tüketim değeri.....akünün değerleri ve bunun gibi bir sürü bilgi...
tabi bu zafira b için geçerli... büyük ihtimalle astrada da aynıdır..
(bilgi menüsünü açma şeklinde yanlışlık olabilir, araç burada değil, araçı ilk gördüğümde açılış şeklini tam doğru yazabilirim)

Tamam KArdeş DetayLı OLarak Yazarsan Sevinirim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontak açık radio açık setting düğmesine basık tut dıt diye ses gelecek sonra bc düğmesine 4-5 defa bas her seferinde başka biligler gelecek..taa coolant temp yazısı gelince dur o motor sıcaklığını gösteriyor

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H'lerde motor ideal yanma sıcaklığına ulaştığında hararet 102-103 derecelerde dolaşıyor. 105'de fan açıyor yanlış hatırlamıyorsam.
Astra J 'lerde tekrar koymuşlar hararet göstergesini, şimdi merak ettim. 115 bg'lik motorlarda hareret kaç derece oluyor acaba onlarda.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bu gizli menuyü zırt pırt kullanmayın derim :D arabanın aküsünü bitiriyormuş. bir kaçtane arkadaşın başına gelmiş :). açarsanızda arabayı stop ettikten sonra bir kere daha çalıştırıp stop etmezseniz aküden akım çekiyor araba...