Hangi marka yağ

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Hangi marka yağ

Arkadaşlar yağ ömrü sadece yapılan km ile değil geçen zamanla da alakalı. Aynı fren hidroliklerinin her yıl değişiminin zorunlu olması gibi. (Çünkü yağ sadece motorun çalışma saati ile değil durduğu beklediği süre içerisinde de özelliğini, koruyucu film mukavemetini kaybediyor.) Yani 1 yıldan önce 15000 yaparsanız yada 15000 den önce 1 yılı doldurursanız değişim gerekli. Bu önemsenmeyen ama kesinlikle olmazsa olmaz kural. Yağ olarak da eğer ilk km lerde istediğiniz marka, tip, viskozite de bir yağ ile değiştirmemişseniz üzerinde gelen yağ ile ilk kurumlanmayı sağlamışsanız yine o yağ ile devam etmeniz gerekir. İlk başta istediğiniz yağ ile değişim yapmışsanız o yağ ile devam edebilirsiniz. Farklı yağların kullanımı motordaki faydalı kurum denilen kurumu sökeceği için motor açısından risk oluşturuyor. Ben ne kadar 15bin denilsede 1 yıl veya 7500 de yağı değiştiriyorum. 80 100 liralık yağ en basitinden turbo mdan önemli değil.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok abiciğim o kadar kısa km yağ değişmez. enaz 7000 km yapsan tamam derimde 2000 km yağ değişmez araç içinde iyi değil zaten.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bencede 1500 km de yağ değişimine gerek yok, ama bende Sn. eketen gibi 7500 km'de yağı değiştiriyorum ve servisin koyduğu GM marka yağı kullanıyorum, şu ana kadar iki kez yağ değiştirdim ve bir şikayetim yok

kimikimi1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tam sentetik olarak Mobil 1 motor yağını tavsiye ediyorlar. fakat hiç kullanmadım ilk yağ değişiminde denemeyi düşünüyorum tabii servis kabul ederse.

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş

mobil ,castrol magnatec ,shel helıx ultra bunlar arasındanda tavsıye edecegım mobıldır