hangi lpg istasyonu?

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar astra 1.4 t lpg li aracım için Milangaz mı yoksa aytemiz mi önerirsiniz? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: isyew

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
sırasıyla ikisinden de alırdım ben olsam. lpg nin (varsa eğer) biri diğerinin eksik yönünü tamamlamış olurlar.

• Beğen
Tepkiler: egitim84

egitim84

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: cenk artem

Yusuf66

Kayıtlı Kullanıcı
66-Yozgat
Siteyi ziyaret et
Turkiye petrolerinden almayin
Teco var aygaz satiuor ordan aliyorum
2 firma arasinda en az 70km sehir ici fark var otomatik viteste

• Beğen

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
lpg için daha önce bariz deneme yapmadım ama ben hiç bir yakıt için hiç bir zaman marka veya istasyon bağımlısı olmadım olmam. ((eğer sıfır bir araç alırsam belki garanti süresince fişleri saklamak suretiyle bir şey olursa delil olarak sunarım düşüncesiyle aynı yerden alabilirim ama o başka bir bakış açısı olur şimdilik.)) dizel arabada özellikle 1.3 cdti astra aracımda total ağırlıklı olmak üzere bp, petrol ofisi, aytemiz, luk mazotunu aynı depoda karıştırıp kullandım çok memnun kaldım.

• Beğen

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Katkılı diye tabir edilen lpg alırsanız filtrelerinizde çabuk tıkanma olur sorun yaşarınız. Onun dışında saf lpgde istasyondaki pompa kalibrasyonu dışında aynı kullanımla çokta bir kilometre farkı olmaz. İstasyon sağlam olsun markadan önce. Her ihtimale karşı fiş alın

lpg için daha önce bariz deneme yapmadım ama ben hiç bir yakıt için hiç bir zaman marka veya istasyon bağımlısı olmadım olmam. ((eğer sıfır bir araç alırsam belki garanti süresince fişleri saklamak suretiyle bir şey olursa delil olarak sunarım düşüncesiyle aynı yerden alabilirim ama o başka bir bakış açısı olur şimdilik.)) dizel arabada özellikle 1.3 cdti astra aracımda total ağırlıklı olmak üzere bp, petrol ofisi, aytemiz, luk mazotunu aynı depoda karıştırıp kullandım çok memnun kaldım.

Onun için aracınızın garantide olması gerekmez ki yakıt kaynaklı arızada direk yetkili servise gidip arıza tespitinin(en son 299 tl alıyorlardı) raporlanıp fişle beraber istasyonun müdürüyle görüşün baktınız uzlaşma olmuyor. Tüketici hakları var. Fakat burada biraz uzun sürer bunu bekleyemem derseniz savcılıktan o işletme hakkında şikayetçi olursunuz. Bu olay 1 ay içinde olduysa zaten sizin için artısı var istasyonun kamera kayıtları daha silinmemiş olur ki fişin yanında fazladan görsel delil olur.

isyew

Kayıtlı Kullanıcı
63-Şanlıurfa
Siteyi ziyaret et
Turkiye petrolerinden almayin
Teco var aygaz satiuor ordan aliyorum
2 firma arasinda en az 70km sehir ici fark var otomatik viteste
Fark derken taco daha mi iyi yada go dan alıyorum milangaz satıyor iyi şuanlik ama taco ya göre pahalı go.. Niye öyle anlamadım.?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Türkiye petrollerinden alıyordum araba tekliyor hep kadoilden alıyorum artık gazı benzinde zaten aşırı bir fark olmuyor

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Subap yaptırmadan önce Shell ve Bp harici lpg kullanınca Astra aracım oksijen sensörü hatası veriyordu.. Elimden geldiği kadar bu iki firmayı tercih ediyorum, sürekli Aygaz kullandığımda ise gaz filtresi çok çabuk tıkanıyordu ve filtre değişiminde gördüğüm içinden kapkara bir yağ akıyordu bunu gördükten sonra mümkün olduğunca bu markayı tercih etmiyorum..

Kaan hocam dedikten sonra dikkatimi çekti çevremde en ucuz Kadoil şu an, denesek bir zararı olmaz galiba :)

• Beğen
Tepkiler: cagatay16 ve Kaan.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Subap yaptırmadan önce Shell ve Bp harici lpg kullanınca Astra aracım oksijen sensörü hatası veriyordu.. Elimden geldiği kadar bu iki firmayı tercih ediyorum, sürekli Aygaz kullandığımda ise gaz filtresi çok çabuk tıkanıyordu ve filtre değişiminde gördüğüm içinden kapkara bir yağ akıyordu bunu gördükten sonra mümkün olduğunca bu markayı tercih etmiyorum..

Kaan hocam dedikten sonra dikkatimi çekti çevremde en ucuz Kadoil şu an, denesek bir zararı olmaz galiba :)
Kadoil biraz da sahibi gaziantepli olduğundan 😂🤣 shell zaten gaz yok bide tavsiyem herkese burada 2 yada 3 bayide var select active benzin var deneyin derim bp'nin motor içini temizliyor ben gaza çok dikkat ediyorum kendi ayarımı kendim yaparım belirli periyodlarda yakıt ayarlarını obd ile gaz da takip ederim farklı yerlerden gaz alınca araçta tekleme oluyor anlık gazlamalarda filan sık sık farklı yerlerden almak iyi değil üstadların dediği gibi filtreleri simsiyah oluyor yağlı oluyor filan