Haksız mıyım ne dersiniz?

GTi.OnuR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence esnaf iade konusunda haklı tamam siz para,pul mevzusu değil diyorsunuz ama haftalar sonra gelip 5-tl lik bir ürünü geri iade etmek istemişsiniz.Ben olsam sinirlenmeden iade alamam derdim birtek bu konuda esnaf haksız.Daha kibar olabilirdi.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaç para verdin sorması ayıp o kokuya ?

Neden soruyorsun diyeceksin bende arabamın arka stoplarını kararttığım yerden geçen 5 liraya bi koku almıştım kokuyu sıkıyorsun 10 dk sonra tamamen kayboluyordu kısacası hiç ama hiç memmun kalmadım ama tutupta 5 lira için kendimi rezil etmedim , oda başımın gözümün sadakası olsun dedim çıktım , hala arabada , içi full ağzına kadar dolu ama kullanmıyorum

Bu arada gerçekten iyi bir koku istiyorsan bimdeki oda kokusunu alıp koltuğun altına veya el freni arkasındaki yuvarlak yere koy (benim corsada oraya tam oturdu) hem kalıcı hemde arabana kim binse ay ne güzel kavun kokuyor , kavunmu aldın gibi şeyler söylüyor :D Fiyatına gelirsek 4,95 TL gayet makul yani

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepiniz esnafın yerine koymuşsunuz kendinizi de, çok düz mantıklı olarak düşünmüsünüz. Sene 2013, teknoloji had safhada, ürünler artık çok ucuza mal ediliyor, 5 liralık kokunun adama gelişi 1.75-2.25 tl arası değişir. Oradaki mevzu zaten iade alıp almama olayı değil, esnaf orada senin canın sağolsun şu rafa koyuver beğendiğini al demiş olsa, cruze'li abimizi uzun vadede kazanmış olacaktı, bilirsiniz ki cam suyundan tut motoruna kadar otomotiv sektörü lüks ihtiyaç sayılır, bir ekmek fırını bir kasap değilsiniz ürettiğiniz mal temel ihtiyaç olsun, müşteri illaki alacak diye birşey yok. Önce insanlık sonra esnaflık olmalıdır.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kaç para verdin sorması ayıp o kokuya ?

Neden soruyorsun diyeceksin bende arabamın arka stoplarını kararttığım yerden geçen 5 liraya bi koku almıştım kokuyu sıkıyorsun 10 dk sonra tamamen kayboluyordu kısacası hiç ama hiç memmun kalmadım ama tutupta 5 lira için kendimi rezil etmedim , oda başımın gözümün sadakası olsun dedim çıktım , hala arabada , içi full ağzına kadar dolu ama kullanmıyorum

Bu arada gerçekten iyi bir koku istiyorsan bimdeki oda kokusunu alıp koltuğun altına veya el freni arkasındaki yuvarlak yere koy (benim corsada oraya tam oturdu) hem kalıcı hemde arabana kim binse ay ne güzel kavun kokuyor , kavunmu aldın gibi şeyler söylüyor :D Fiyatına gelirsek 4,95 TL gayet makul yani

Neden böyle bakıyorsunuz olaya anlamıyorum. Tüketici hakları bizim ülkemizde maalesef yerlerde sürünüyor. Bir maldan memnun olmama durumunda aldığınız yere dönüt vermezseniz onlar nerden bilecekler müşterinin ne istediğini? Biz yönlendireceğiz onları. Memnun değilseniz belirtmeniz gerekir. Yani kendinizi rezil etmek gibi bir durum söz konusu olamaz.

Tüketici haklarına göre mağazadan alınan ürünler ayıplı değilse iade alınmaz. Bunu biliyorum. Esnafın da iade almama hakkı var elbet. Israr da etmedim. Al ya da alma dedim. Neden kendimi rezil etmiş olayım ki!

Bu arada o sözünü ettiğin kokuyu bir markette gördüm, hemen aldım. Zaten onu aldıktan sonra o eski koku gitti. Mango aromalı, güzel bir şey...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden böyle bakıyorsunuz olaya anlamıyorum. Tüketici hakları bizim ülkemizde maalesef yerlerde sürünüyor. Bir maldan memnun olmama durumunda aldığınız yere dönüt vermezseniz onlar nerden bilecekler müşterinin ne istediğini? Biz yönlendireceğiz onları. Memnun değilseniz belirtmeniz gerekir. Yani kendinizi rezil etmek gibi bir durum söz konusu olamaz.

Tüketici haklarına göre mağazadan alınan ürünler ayıplı değilse iade alınmaz. Bunu biliyorum. Esnafın da iade almama hakkı var elbet. Israr da etmedim. Al ya da alma dedim. Neden kendimi rezil etmiş olayım ki!

Bu arada o sözünü ettiğin kokuyu bir markette gördüm, hemen aldım. Zaten onu aldıktan sonra o eski koku gitti. Mango aromalı, güzel bir şey...

Hocam sen beni yanlış anladin yani uç beş liralık ürün için değmez anlaminda dedim ben rezil etmem kendimi diye zaten sırf o ürünü degistirecem diye ürünün iki kati benzin yakıyorsun boşver o parayida camiye sadaka vermişsin gibi farzet fazla kurcalama esnaf milleti böyle işte yapacak bisey yok

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok gereksiz ve yersiz bir konu...

oktay38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben sadace aksaraydaki esnaflar böyle sanırdım demekki yurdumun her köşesi aynı manzara...
gercekten aksaraydaki esnaflar ne öyle yaa bizde araba bakmaya gittik usta arabada ne var ne yok dedik adam yanımıza gelmiyor araba orda istediginiz yere bakın parası peşin bagırarak laf anlatıyor :) tiksindim yaa :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Esnaf milleti ve galericiler öldürücüdür arkadaşlar yani götürdüğünüz her mala bir bahane bulup ürününüzü / cihazınızı öldü geberdi fiyatına alırlar , ben 630 liraya forum teknosadan aldığım ve sonra beğenmeyip satmak istediğim samsung acemi nerdeyse mersinin bütün telefoncu esnaflarına sormama rağmen en yüksek 330 TL fiyat verdiler oda biraz o esnafla sohbetim olduğu için , üstelik telefonum sıfır gibi garantisi 1 yıl daha devam ediyor kutusu kullanma kılavuzu herşeyi mevcut

O yüzden mümkün olduğu kadar esnafa / galericiye malınızı satmamaya bakın yoksa geberen malınız değil siz olursunuz :)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fıkrası bile var ama buraya yazamam, '' adam dışarı çıkar iyice uzaklaştıktan sonra döner ve bağırır, ulan biraz esnaf olun beee!!!!'' bu arada arkadaşlar tamamen olmasada esnafla empati kurmuşlar, iyi güzelde hırsızın hiçmi suçu yok? bu arada bim deki kokudan almıştım geçen sene, kavun yada mango idi yanlış hatırlamıyosam, ama 2-3 gün sonra resmen hıyar gibi kokmaya başladı,,, hani kemal sunal'ın otobüste salatalık yediği sakar şakir deki gibi hissettim,,, kokuda airwick yada glade derim gerçekten kalıcı kokular,,

Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
adam tamam degısırım sonrada parfumu kullanmısın ben bunu degısmem demedı deseydı daha kotu rencıde olurdun nazık olmak lazım esnaf olmak kolay degıl ama ınsanlarla ugrasmak gercekten zor gecmış olsun özguce katılıyorum glade arac ıcın olanı var guneslıge takılan ondan kullanıyorum memnum kardesım tavsıye ederım