habere bı bakarmısınız sacmalıkkkkk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar sözlerim meclis dışına...

Hani bir söz vardır zenginin malı züğürt çenesini yorar diye....

O yüzden sallayın gitsin canınızı sıktığımıza değmez....

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sözlerim meclis dışına...

Hani bir söz vardır zenginin malı züğürt çenesini yorar diye....

O yüzden sallayın gitsin canınızı sıktığımıza değmez....

Nadir abi doğru diyorsunda millet aldı konuyu başka yerlere , kendi anasına bacısına taşıdı ne alakaysa ? Zenginlik benim için zaten paradan ibaret değil asıl zenginlik sonsuz olan diğer dünyada ama kendini "çağdaş" sanan arkadaşlar hemen böbürleniyor nedense bu din konusu açılınca

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Uğur yazarken çok dikkatli olmalısın, yorum yaparken işi daha da çıkmaza soktuğunun farkında mısın? Kimin ne kadar dindar/günahkar olduğunu nasıl bileceğiz? Bazılarının dini ne amaçla kullandığını, yaptıkları din tüccarlığı sonucu ceplerini doldurduklarını dünya alem bilirken biz neyi savunuyoruz ki? Vatandaş ülkesindeki dini baskıyı bahane edip ülkesinden kaçıyor, ama kaçarken de nedense gavur dediği ülkelerini tercih ediyor, kalkıp müslümanlığın yoğun bir şekilde yaşandığı ülkelere gitmiyor. Artık şekilciliği bırakıp gerçekci olalım.

Ayrıca buradaki konu kadının havadan para kazanması, orasını burasını açması mıydı yoksa nerede daha çok yanacağı mıydı?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi ben yazarken hep dikkatliyim zaten , dini baskı konusunda birşey diyemem o tabiki yanlış bir uygulama kimse kimsenin dinine karışamaz zaten dindede böyle birşey yoktur ama gel gelelim ülkemizin durumu ne yazık ki içler acısı bir hal almaya başladı namus , iffet kavramı git gide türk kültüründen uzaklaşmaya başladı sokaklarda baldırı çıplak gezmek o kişinin o.. olduğu veya kötü biri olduğunu tabiki göstermez ancak bunu neden yapıyor bir sormak lazım ? Havalar çok sıcak diye yapıyor derse ben ona gülerim işte o zaman neden çıplak gezmiyorsun ki zaten üstündeki toplasan 2 cm bir kumaş parçası , yani benim anlayamadığım nokta bu en basitinden sen kendini düşün istermisin kendi hanımın veya kızın sokakta minnacık şortlarla gezsin millet ağzını sulandırarak baksın (bakanlarıda tasvip etmiyorum zaten !) yani din konusu bizler için kıldan ince olmalı , bu arada arkadaş çok güzel dedi evet her koyun kendi bacağından asılır o yüzden ben sadece düşüncemi söyledim gerisine karışmam herkes kendinden sorumlu

Bu arada bir söz aklıma geldi izninizle yazmak istiyorum

Çıplak olmaksa eğer "medeniyet" desene o zaman hayvanlar bizden daha medeni ...

Saygılarımla

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin ben beyninize tüküreyim emi yaaa,yazıklar olsun. bunuda gördüm yaa forumda..yazık yazık

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bir kişi (kadın/erkek hiç fark etmez) yaptığı eylemlerin karşılığını mutlaka alır, ama iyi ama kötü yönde. Ayrıca birisine açık giyindi diye laf atma öküz gibi bakma hakkımız da olmamalı.

Çıplak olmaksa eğer "medeniyet" desene o zaman hayvanlar bizden daha medeni ... O sözün yazarına sormak isterdim "O zaman hayvanlara çıplak geziyorlar diye laf atılmayı hatta tecavüzü hak ediyorlar mı" diye. Ne alaka hayvanlarla insanları aynı kefeye koymak.
Her canlının kendine has bir yaşayış şekli vardır.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tüyü bitmemiş yetimin hakkında kalmışsın be kardeşim, ağzının suyunu akıtarak kızlara bakanlar bizdenmiş meğersem, yalakası olduğu parti tüyü bitmemiş yetimin hakkını çatır çatır yerken o arkadaş elalemin reklam için kullandığı paranın peşine düşmüş, bu nasıl bir zihniyet? O kuranı kerimi açıp türkçe okudu mu bir kere? ben 3 kez çok üstünde durarak TÜRKÇE olarak okudum ve yeterince anladım, kendini mehdi ilan eden gevşeklerin tarikatında olduğuna kalıbımı basarım. Linki verilen haberde de "1 ay boyunca güneşlenmek karşılığında 50.000 lira alacak" harici bir ibare göremedim ben, daha önce çekilmiş bikinili fotorafları hariç bir çıplak ibaresi yok anlayacağınız? Bir tarafta dini baskıcılığa ben de karşıyım derken öteki taraftan yok şu yok bu, ulan plaj orası plaj, sahil anladın mı ? Almış başını gitmiş çıplaklık muhabbeti, medeniyetle kıyaslama cart curt, şunu da söylemeliyim ki 1950 lerdeki TÜRK KÜLTÜRÜ etekli şık giyimli ahlaklı bayanları bünyesinde taşımaktaydı, şimdi ise 123989 kişiyle yatıp kalkmış ama dinine göre giyinenlerle dolu :D gerici dinciler bişeyieri dayatmaya başlayıp TÜRKİYE yi dinci bir ülkeye çevirdiler, bilmem anlatabildim mi? Sorunun kökü çözüldü işte, arkadaşımızın cinsel açlığı ve gereksiz bir mankenin güneşlenerek para almasından tahrik olması...Bir bakıma da haklı aslında, dinine körü körüne bağlanıp insanlığı unutursa bir insan, bir çok şeyden mahrum kalır, başka bir ihtimal de var, insanlığın gereklerini yerine getirecek imkanı olmayan insan dinin gereklerine körü körüne bağlanır hayata küstürür kendini ve çevreyi de öyle olmaya zorunluymuş gibi görür, her türlüsü kötü yani, 4-5 yaşlarında kuran okumaya başlayan yaklaşık 20 yıldır dini araştıran biri olarak sanırım ki çok sert üslupla yazıyorum, burada yazılan burada kalır bakış açısı yüzünden kimseye küsecek tavır koyacak değilim yine yarın bigün bi konunun altında illa ki şakalaşacağımız insanlarız, kötü yere gitmemeli konu daha fazla...

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
borcum var diye banka beni arıyor sabahtan beri...ben düşmüşüm "nerden para bulupda borcu öderim"in derdine.herkesin sıkıntısı farklı işte.:(

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kimsenin zerresi beni ilgilendirmez zaten , böyle boş insanları kafaya takacak vaktimde yok zamanımda , ben sadece kendi bakış açımı sundum millet tutmuş yok benim anamda denize giriyor yok sen nasıl din hakkında ileri geri konuşursun diye saçma ve alakasız mesajlar yazmış , dinimizin kuralları açıktır bu kuralları koyan yobaz diye nitelendirdiğiniz kişide yüce yaradan ve onun elçisi peygamber efendimizdir siz yobaz demeye devam edin asıl bunu diyerek şirk koşmuş oluyorsunuz ikincisi kimsenin cennetemi cehennememi gidip gitmeyeceğine tabiki ben karar veremem ama şu bir gerçek ki o hanfendinin bedavaya aldığı o parada tüy bitmemiş yetiminde hakkı var bunu bilesiniz ...

Nadir abi doğru diyorsunda millet aldı konuyu başka yerlere , kendi anasına bacısına taşıdı ne alakaysa ? Zenginlik benim için zaten paradan ibaret değil asıl zenginlik sonsuz olan diğer dünyada ama kendini "çağdaş" sanan arkadaşlar hemen böbürleniyor nedense bu din konusu açılınca
Savaş abi ben yazarken hep dikkatliyim zaten , dini baskı konusunda birşey diyemem o tabiki yanlış bir uygulama kimse kimsenin dinine karışamaz zaten dindede böyle birşey yoktur ama gel gelelim ülkemizin durumu ne yazık ki içler acısı bir hal almaya başladı namus , iffet kavramı git gide türk kültüründen uzaklaşmaya başladı sokaklarda baldırı çıplak gezmek o kişinin o.. olduğu veya kötü biri olduğunu tabiki göstermez ancak bunu neden yapıyor bir sormak lazım ? Havalar çok sıcak diye yapıyor derse ben ona gülerim işte o zaman neden çıplak gezmiyorsun ki zaten üstündeki toplasan 2 cm bir kumaş parçası , yani benim anlayamadığım nokta bu en basitinden sen kendini düşün istermisin kendi hanımın veya kızın sokakta minnacık şortlarla gezsin millet ağzını sulandırarak baksın (bakanlarıda tasvip etmiyorum zaten !) yani din konusu bizler için kıldan ince olmalı , bu arada arkadaş çok güzel dedi evet her koyun kendi bacağından asılır o yüzden ben sadece düşüncemi söyledim gerisine karışmam herkes kendinden sorumlu

Bu arada bir söz aklıma geldi izninizle yazmak istiyorum

Çıplak olmaksa eğer "medeniyet" desene o zaman hayvanlar bizden daha medeni ...

Saygılarımla
Tam dinlenmek üzere yatmıştım ki, dayanamadım yazılanları görünce...

Arkadaşım sen gerçekten yobazın dibisin!

Tek tek cevap versem sayfalar dolar. Kendimi yormayacağım. Fakat şunu çok ama çok iyi bilesin ki "İslam" senin o kafana sokulduğu gibi bir "İslam" değil! Günümüzde insanlar İslam'ı mı yaşıyorlar sanıyorsun? Yahut karaçarşafla sarınınca gerçek müslüman mı olunuyor sanıyorsun? Her şey kalpte biter!

Bak aşağıda ne var:

kara-carsaf_283357.jpg

Daha fazla yazıp da sinirlerimi harap edemeyeceğim. Tek tavsiyem şudur ki; git Kuran'ı oku arkadaşım! Ama Türkçesini oku! Onun bunun demesiyle din olmaz. Dinin en birincil kaynağı Kuran'dır. İlk ayet "OKU"dur. Ama sorgulayarak, düşünerek, karşılaştırarak oku!

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konu islamı yaşamak , yaşamamak değil , konu dinsiz bir türk toplumunun git gide yetişiyor olması , burada dinsizlikten kastım gayri-müslim olmak değil bu kişi hristyanda olabilir musevide olabilir budistte olabilir zerdüştte olabilir ama sonuçta bir dine mensuptur ancak bu kişi hiç bir dine bağlı değilse işte o zaman orada ipler kopar . Din yalnızca islamdan ibaret değildir dini olan insan kendini frenleyebilen insandır , çünkü din bazı yasak şeyleri yapmana engel olur , plajda bikinini giyersin çünkü adı üzerinde orası plajdır ama sen ananın babanın karşısında , sokakta , bankada öyle giyinemezsin giyersen herkes açıkta olan yerlerine bakar ! Sapık olduğu için bakmaz ama Allahın insanlarada , hayvanlarada verdiği bazı hislerden dolayı bakar , kim BEN BAKMAM derse yalan söyler ...

Dedim ya konu aldı başını başka yerlere gitti o yüzden bu konuya yazacağım son mesaj bu , kimseyle kanlı bıçaklı olmaya niyetim yok benim , banada yakışmaz zaten öyle olmak , sonuçta hepimiz bir çatı altında toplanmışız burada hepimizin birbirinin yardımına ihtiyacı olacak yarın birgün , birbirimizi kırmak üzmek gereksiz

O tüküreyim bilmem ne diyip saygısızlığını savunanlarıda kendi edepsizliğinden dolayı kınıyorum sadece ...