Gündüz Farı Ampül Sorunu ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün oto aksesuarcıya gittim ve gündüz far ampülünü (dipsiz olan hani şu araç çalıştığı sürece yanan ampüller varya o işte) turuncu renk olan farklı bir marka (carubmu neydi adı öyle çokta kaliteli bişey değil kısacası) ile değiştirdim lakin ...

1 . Orjinal ampülün içinde 2 tane tel geçiyor yeni ampülün içinden ise 1 tel geçiyor bunun ne farkı olabilir ?

2 . Sanki bu yeni taktıklarım orjinal ampül kadar parlaklık vermiyor gibi geldi bana acaba psikolojik olarakmı böyle oluyor anlamadım

3 . 23 TL verdim yeni ampüllere sizce fiyatı nasıl ?

Teşekkürler

En yakın zamanda fotoğrafları koyacağım

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Ampül boyalı ise pahalı. watt değeri önemli, yüksek ise farda çıkmayan leke yapıyor, sönük geldiğine göre sorun olmayabilir. Ama bu da ampülün boyalı olduğunu gösterir.

Tel olayı üretim ile ilgili, Tel bir nevi direnç oluşturuyor normal akkor ampüller gibi öylece ışıltıyor. Çift olması tek olması üretim tekniği tamamen.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ampül boyalı ise pahalı. watt değeri önemli, yüksek ise farda çıkmayan leke yapıyor, sönük geldiğine göre sorun olmayabilir. Ama bu da ampülün boyalı olduğunu gösterir.

Tel olayı üretim ile ilgili, Tel bir nevi direnç oluşturuyor normal akkor ampüller gibi öylece ışıltıyor. Çift olması tek olması üretim tekniği tamamen.

Ampül boyalı değil Emre bey özellikle dikkatlice baktım camı renkli kendiliğinden yani sonradan boyanma filan değildi , ama leke yapar demişsiniz şimdi uykumu kaçırdınız böyle diyerek :(

Şöyle bir şey var Emre bey corsalarda aracın kısa ve park farları kapalı ise gündüz farı çok parlak yanar ancak kısa ve park farlar açıldığında araç otomatik olarak gündüz farını kısar , şimdi gündüz farı parlakken çok iyi duruyor evet ama farları açtığımda çok sönük kalıyor gibi geldi :sopa:

Ürün bu işte , tıpatıp aynısı benim aldığımın

t1_135959-carub-t20-tip-turuncu-sisman-park-ampulu-0403060-r1.jpg

Marka Hakkında
ModaCar Taiwan AR-GE Merkezi tarafından Türkiye şartlarına özel üretilmektedir.
Ürün Özellikleri :
T20 TİP şişman dipsiz kullanan araçlara uyumludur
T20 Parlakrınızda,sinyallerde,gündüz ampüllerinde çıkabilir
Paket özelliği :
2 adet
Ürün rengi :
Turuncu
Kullanım Alanları
Otomobil,minibüs,panelvan,hafif ticari vb araçlar
Uygunluk :
Tüm marka ve model otomobillerde kullanılacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.
Çalışma Voltajı:
12 volt
Volt Bilgileri
12 VOLT | Genel olarak binek otomobiller,hafif ticari araçlar,minibüs,panelvan gibi araçlar 12 volt güç çıkışına sahiptir.
Çalışma Voltajı:
24 VOLT | Kamyon,otobüs,bazı ticari minibüsler,TIR,bazı tekneler 24 volt güç çıkışına sahiptir.
Uygulama Tipi :
DIY – Do it YourSelf | Montajsız,Aletsiz,Kendiniz yapın !

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Watt değeri aynı ise, sorun olmaz. Renkten dolayı düşük görebilirsiniz, sonuç olarak beyaz camdan çıkan ışık ile renkli camdan çıkan ışık aynı güçte olmaz. Yetersiz diye şiddeti yükseltmeyin leke yapıyor yüksek wattlılar.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Watt değeri aynı ise, sorun olmaz. Renkten dolayı düşük görebilirsiniz, sonuç olarak beyaz camdan çıkan ışık ile renkli camdan çıkan ışık aynı güçte olmaz. Yetersiz diye şiddeti yükseltmeyin leke yapıyor yüksek wattlılar.

Evet resimdeki ampülde 12V21 yazıyor orjinal ampüllere baktım şimdi onlardada 12V21 yazıyor yani bire bir aynı sanıyorum dediğiniz gibi bu psikolojik bir olay yani cam renkli olduğu için bana sönük gibi geliyor olabilir aslında turuncu yapmamın sebebi sis farlarımın turuncu folyo ile kaplı olması ama ne yalan söyleyim geceleyin çok şık duruyor namussuz :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ugur bu tarz seylerı ınternetten almanı onerırım ;) Ben genelde oyle yapıyorum ve pıyasanın kat kat altına sahıp oluyorum bıcok seye ;)
Gülegüle kullan bu arada...

http://www.hepsiburada.com/liste/ca...og01%2ftr_TR%2f%24s%3dcarub&fh_refview=search

Doğru diyorsun olcayım :) Benim aksi bir huyum var işte birşey olacaksa anında olsun istiyorum hemen aslında zararım çok fazla değil hepsiburada + kargo toplam fiyat 15 TL desen ben 23 TL verdim aksesuarcıya yani toplam zararım 8 TL , 8 TL içinde 4-5 gün beklemeye değmez diye düşünüyorum üstelik ürün sağlam gelecekmi bakalım ta istanbuldan mersine :) bence riske değmez diye düşünüyorum 8 TL için

Bu arada bence sende turuncu yap gündüz farını çok yakıştı bana herkes daha da bakar oldu araca zaten renginden bakıyorlardı :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sepetıme ekledım kargo bedava olana kadar ıhtıyaclarımı eklıyorum daha verımlı bır alısverıs oluyor , mesela 30 TL ve uzerı arac aksesuarlarında kargo bedava su anda :)

Ben carub degılde su osram ı alacagım sepette beklıyor su anda :)

http://www.hepsiburada.com/liste/os...0_20024641%7d&fh_eds=%c3%9f&fh_refview=lister

Ürün güzele benziyor evet şimdi baktım ama carub ile arasındaki tek fark marka (isim) farkı gibi duruyor yani volt ve watt değerleri aynı birde bunda T10 yazıyor carubda T20 yazıyor aradaki fark ne ki ? T10'lar daha mı küçük olmuş oluyor anlamadım :help:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürün güzele benziyor evet şimdi baktım ama carub ile arasındaki tek fark marka (isim) farkı gibi duruyor yani volt ve watt değerleri aynı birde bunda T10 yazıyor carubda T20 yazıyor aradaki fark ne ki ? T10'lar daha mı küçük olmuş oluyor anlamadım :help:

o konuda bılgım yokta osram bılındık markadır dıye sectım bakalım begenmezsem merıvaya hedıye ederım :)