Gümrüklerde araçların fahiş açık arttırma fiyatları

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bakın beyefendi,babanız gümrükte çalışmış birisi olabilir.
Çevrenizde sorun araştırın,bakın bakalım benım yazdıklarımı karalayabilecekmisiniz?
Birkere tavrınız çok çok yanlış,sanki ben tamamen sallamışım,yalan doğru yazmışım gibi eleştirmeye çalışMIŞSINIZ!
Öncelikle eleştirme yapmayı öğrenin,Beni bu sitenin yarısından fazlası tanır yıllardır.
Bir konu hakkında bilgim varsa yazarım, yoksa da susup dinler,öğrenirim!
Amcam bu işlerle çok uraştı.Azcık para edecek 5,10.000 TL kazanılacak arabalara bakın bakalım,siz biz gibi sıradan orta gelirli insanlar alabiliyormu ?
Ucuz arabalarda da zaten mantık yürütseniz bile anlarsınız.Arabanın boyası dandiktir ezikleri vardır,tamirciler alır ucuz maliyetle toparlar satar ekmek yerler.
Bu iş hep böyledir..Ben gümrükte çalışanlara laf söylemedim tekrar okursanız anlarsınız,gümrükte ihaleye girenlere söyledim.
Bu arada saat 5 e yakın yorum yazdınız,işyerinde servisi kaçırıcam diye cevap yazamadım.Bana bütün yol boyunca tam 1 saat 40 dakikadır sinir harbi yaşattınız tebrik ederim.Öyle bir yazmışsınızki sanki gümrük çalışanlarına b.k atmışım.
Saygılar...

bak kardeşim artık o işler öyle değil her insan gider katılır. hakkını arar. kaç kere gittiğini sordum sadece. 2008 de kayıt olmussun doğrudur tanıyabilirler. bende eskiden takılırdımama çoğu kişi değişmiş bile hatırladığım bi kaç isim var ve hala konuştuğumuz face ve telefondan bi sürü kişi var. konuyu dağıtmadan isteyen gidip alabilir. burası demokratik (her ne kadar tam olmasada) bir devlet. hemen her yere mafya var yok adamlar silahlı yok bıçaklı yok biber gazlı adamlar falan görmedim ben. yani bu kadar uzun uzun yazmamda akrabalarımda gümrükçülerin olmasının falan etkisi değil bizzatta gidip görmüşlüğüm vardır.

saygı bizden kardeşim

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu çığrından çıktı sanırım, gümrüklere bok atılıyorsa bile bence haksız da sayılmaz. 25% hasarlı 91 model 5.35ia'nın 55bin TL den ihaleye çıkmasının akla mantığa yatkın başka bir açıklaması var mı sevgili gümrükçü kardeşlerim??? İşi biraz biz de bilsek de keşke arabayı yürütsek ama dümenin başı çoktan tutulmuş, işini dürüst yapmaya çalışanları da tapuda gümrükte tutmuyorlar zaten, alenen bilinen şeylerin aksini savunmaya gerek yok.

Tebrik ediyorum, 91 model 25% hasarlı 5.35ia 55bin TL??? Gümrükte işlerin temiz ilerlediğinden bahseden arkadaşlarım bu ve benzeri fiyatların da bir açıklamasını yaparsa bana sevinirim

Son düzenleme:

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Erdem abi,

Şimdi dışardan gerçekten atıp tutmak çok kolay. bu konuya son cevabım olacak uzamasın benim açımdan. şimdi o fiyatların neye göre belirlendiğini bilmiyorum. hasar miktarınında ne kadar doğru olduğu kesin değil zaten. sıkıntılı bir durum var ortada ancak bu işlerin mafya vs olduğunu kanıtlamaz. gidip görün derim. aa illa var derseniz açın davanızı yada şikayet makamlarımız var iletin mutlaka bir çözüm olur. yok kardeşim ben etmem bana dokunmayan yılan bin yaşasın gibi düşünürseniz size de bir gün gelecektir. yani diğer konularda olduğu gibi bu konuda da sessiz kalmayın eğer haklı olduğunuzu düşünüyorsanız.
ayrıca gidip bakın bir gün mümkünse çünkü görmeden sadece yorumlarla yola çıkarsanız gerçekten hayatınızda sıkıntılar olur.
birde kesinlikle akıl veriyor gibi düşünmeyin haddime değildir.

saygılarımla,

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin gerçeği ben bir kaç ihaleye girdim.Birkaç araç içinde girmekten vazgeçtim.Niye mi ? şüphe içeren suikastlar yapılarak potansiyel alıcıyı araçtan uzak tutma oyunları gördüm.Mesela kupon bir araç , masraf az , ama motorda kapak vidaları gevşetilmiş bir zaman sonra tekrar gevşetilmiş mesela.Şanzuman bağlantıları vs gibi sanki araçta gerçekten kusur yada malzeme alıntısı gibi görünüm verilmiş yada gerçekten malzeme alınmış ?? Gel de gir ihaleye. Çok ucuz araçlar da zaten mantık dışı kalıyor.Anlamsız yüksek fiyata gidiyor.Aracın 2.elgiderien fazla 7 binTL mesela. 5binTL gümrükten çıkış + Bin TL masraf var.Araç en az 6-7 Bin Tl dan gidiyor mesela.Çünki araçta kapı değişmesi gerek ise mesela elinde hazır olan yada kaportacı alıp 1 ayda da olsa yaparım zihniyetinde maliyeti çok az olan kişiler 1-2 TL ekmek yemek için alıyorlar aracı.Berkay kaç ihaleye girmiş bilemem ama her noktası ile olmasa da genel olarak gördüklerim doğruluyor.
Direk mafya olur olmaz ,şansına kalmış ama o tipler ve durumlar da var malesef.Yasa / hukuk elbet var ülkemizde ama haklı olmayacaksın bizim ülkemizde.Hakkını alana dek haksız zaten aradaki zamanın getirisinden götürüyor malı.Yıllar sonrasın da zor-çaba hakkını ispat edebilsen de ne maddi değeri kalıyor ne de manevi.Giden gidiyor senden zaten.Zaman harcamışsın , sinirlenmişsin vs. vs.Elbette sustukça bu tipler elde edebildikçe birşeyleri devam ediyorlar ama hiç bir kurum , yasa yeterince işlemeyecek ise Don Kişot olmak ta malesef kendimize zarar veriyor.

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Denecek fazla bir şey yok....Olay şöyle orda illaha çalışan namuslu insanlar var...Lakin bu adamlar sesini çıkartmaya çalışsalar da bana göre daha üst düzey yetkililerden sen işini yap gerisine karışma diyerekten susturuyorlardır.O adamlarda ekmek parası yüzünden susuyorlardır...Bu iş her yerde böyle...Geçen Ankara büyük şehir belediyesine gittim...Mesai saatinde kadınlar bir yerde toplanmış muhabbet ediyorlar birileri bilgisayarda facebook a bakıyor..20 kişiden 2 kişi çalışıyordu...Ne diyelim...Demek ki ADALET O KADAR ADİL BİR ŞEY DEĞİLMİŞ...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin gerçeği ben bir kaç ihaleye girdim.Birkaç araç içinde girmekten vazgeçtim.Niye mi ? şüphe içeren suikastlar yapılarak potansiyel alıcıyı araçtan uzak tutma oyunları gördüm.Mesela kupon bir araç , masraf az , ama motorda kapak vidaları gevşetilmiş bir zaman sonra tekrar gevşetilmiş mesela.Şanzuman bağlantıları vs gibi sanki araçta gerçekten kusur yada malzeme alıntısı gibi görünüm verilmiş yada gerçekten malzeme alınmış ?? Gel de gir ihaleye. Çok ucuz araçlar da zaten mantık dışı kalıyor.Anlamsız yüksek fiyata gidiyor.Aracın 2.elgiderien fazla 7 binTL mesela. 5binTL gümrükten çıkış + Bin TL masraf var.Araç en az 6-7 Bin Tl dan gidiyor mesela.Çünki araçta kapı değişmesi gerek ise mesela elinde hazır olan yada kaportacı alıp 1 ayda da olsa yaparım zihniyetinde maliyeti çok az olan kişiler 1-2 TL ekmek yemek için alıyorlar aracı.Berkay kaç ihaleye girmiş bilemem ama her noktası ile olmasa da genel olarak gördüklerim doğruluyor.
Direk mafya olur olmaz ,şansına kalmış ama o tipler ve durumlar da var malesef.Yasa / hukuk elbet var ülkemizde ama haklı olmayacaksın bizim ülkemizde.Hakkını alana dek haksız zaten aradaki zamanın getirisinden götürüyor malı.Yıllar sonrasın da zor-çaba hakkını ispat edebilsen de ne maddi değeri kalıyor ne de manevi.Giden gidiyor senden zaten.Zaman harcamışsın , sinirlenmişsin vs. vs.Elbette sustukça bu tipler elde edebildikçe birşeyleri devam ediyorlar ama hiç bir kurum , yasa yeterince işlemeyecek ise Don Kişot olmak ta malesef kendimize zarar veriyor.
Demek istediğim zaten buydu abi ağzına sağlık.
Saygılar...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde birkaç ihaleye girelim dedik yatırdık ihale bedelini. sonuç mu? sonuç yok! :D ilk ihalede fiyatlar yüksek tutulur, kimse ihaleye girmez, 2. ihale açılır fiyat yanlış hatırlamıyorsan %25 oranına kadar düşürülür, eğer yine kimse ihaleye girmezse 3. ihalede yine aynı orana kadar fiyat düşürülür. isteyen girer alır. zaten ortada şöyle bir durum vardır. küçük ihaleciler hariç büyükler genelde galericiler aralarında araçları önceden paylaşırlar ki birbirlerinin işine engel olmamak için. olan küçük ihaleciye olur :D bunun yanında gümrükte çalışan tanıdığınız varsa ihaleye girmeden birkaç gün önce gidip araca bakmakta fayda vardır, yoksa aracı sadece dısarıdan gördüğünüz gibi alırsınız, içinde hiç bir aksesuar kalmamış halde, buna klima, vites topuzu, pedallar, perdeler vs herşey dahildir. sökülebilecek herşeyi söker ihale fiyatını düşük gösterirler. insanımızda kanar gider ihaleye girer kazanır ihaleyi ve sonuç elinde sadece 4 tane tekeri olan bir z4 :kop:

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın beyefendi,babanız gümrükte çalışmış birisi olabilir.
Çevrenizde sorun araştırın,bakın bakalım benım yazdıklarımı karalayabilecekmisiniz?
Birkere tavrınız çok çok yanlış,sanki ben tamamen sallamışım,yalan doğru yazmışım gibi eleştirmeye çalışMIŞSINIZ!
Öncelikle eleştirme yapmayı öğrenin,Beni bu sitenin yarısından fazlası tanır yıllardır.
Bir konu hakkında bilgim varsa yazarım, yoksa da susup dinler,öğrenirim!
Amcam bu işlerle çok uraştı.Azcık para edecek 5,10.000 TL kazanılacak arabalara bakın bakalım,siz biz gibi sıradan orta gelirli insanlar alabiliyormu ?
Ucuz arabalarda da zaten mantık yürütseniz bile anlarsınız.Arabanın boyası dandiktir ezikleri vardır,tamirciler alır ucuz maliyetle toparlar satar ekmek yerler.
Bu iş hep böyledir..Ben gümrükte çalışanlara laf söylemedim tekrar okursanız anlarsınız,gümrükte ihaleye girenlere söyledim.
Bu arada saat 5 e yakın yorum yazdınız,işyerinde servisi kaçırıcam diye cevap yazamadım.Bana bütün yol boyunca tam 1 saat 40 dakikadır sinir harbi yaşattınız tebrik ederim.Öyle bir yazmışsınızki sanki gümrük çalışanlarına b.k atmışım.
Saygılar...

Amacım kimseyi kırmak değil.Burdaki kimsenin de amacının o olduğunu zannetmiyorum yalnız o kadar emin ve kesin konuşuyorsunuz ki? Ben açıklamamda da belirttim "her işte,her işyerinde" görevini kötüye kullanan memurlar var. İhaleye fesat karıştıran,göz dağı verip işleri alttan yürütenler yok değil.Gümrüğün içerisinde de fazlasıyla var inkar etmiyorum.Benim kızdığım nokta sizin herkesi bu ithamla nitelendirmeniz.İçlerinden bir kişi dahi temiz çıksa siz ona(onlara) bu şekilde hitap edemezsiniz. Zaten yapılanları,olanları herkes biliyor. Genelleme yapıp kimsenin kalbini kırmaya gerek yok.Aynı durumda siz olsanız ne derdiniz,ne yapardınız merak ediyorum.Empati yapın lütfen...

Denecek fazla bir şey yok....Olay şöyle orda illaha çalışan namuslu insanlar var...Lakin bu adamlar sesini çıkartmaya çalışsalar da bana göre daha üst düzey yetkililerden sen işini yap gerisine karışma diyerekten susturuyorlardır.O adamlarda ekmek parası yüzünden susuyorlardır...Bu iş her yerde böyle...Geçen Ankara büyük şehir belediyesine gittim...Mesai saatinde kadınlar bir yerde toplanmış muhabbet ediyorlar birileri bilgisayarda facebook a bakıyor..20 kişiden 2 kişi çalışıyordu...Ne diyelim...Demek ki ADALET O KADAR ADİL BİR ŞEY DEĞİLMİŞ...

Benim demek istediğimi siz gerçekten iyi anlamışsınız... Bunu anlatmaya çalışıyorum...

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berat abi bakın lütfen sadece bişey rica ediyorum :) Benden önceki yorumları okursanız,üstteki üyeler çalışan görevlilere,ben ise ihaleye giren kişilere laf söyledim.
Ben orada çalışanlar şöyle yapıyor böyle yapıyor yazmadım, yazmamda.Çünkü inanın bilmiyorum.
Üstte bir üyemiz 5.35 e 55.000 tl yazılmış demiş,o beyefendide yanlış anlamasın örnek vermek için yazdım.10.000 tl lik araca 55.000 yazan görevli haksızdır tabiiki.
Ben genelleme yapmadım,çalışana yorum yazmadım.
Sizden ricam benim en baştaki yorumumu dikkatli okumanızdır.
Saygılar,Hayırlı günler...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konu çığrından çıktı sanırım, gümrüklere bok atılıyorsa bile bence haksız da sayılmaz. 25% hasarlı 91 model 5.35ia'nın 55bin TL den ihaleye çıkmasının akla mantığa yatkın başka bir açıklaması var mı sevgili gümrükçü kardeşlerim??? İşi biraz biz de bilsek de keşke arabayı yürütsek ama dümenin başı çoktan tutulmuş, işini dürüst yapmaya çalışanları da tapuda gümrükte tutmuyorlar zaten, alenen bilinen şeylerin aksini savunmaya gerek yok.

Tebrik ediyorum, 91 model 25% hasarlı 5.35ia 55bin TL??? Gümrükte işlerin temiz ilerlediğinden bahseden arkadaşlarım bu ve benzeri fiyatların da bir açıklamasını yaparsa bana sevinirim

Gümrükte işler mükemmel,her şey yolunda demiyoruz zaten.Kimse de çalıştığı kurum için bunu diyemez.İllaki aksaklıklar oluyor. Bunu kabul etmiyor değiliz. Sorun şu; işini kötüye kullananlar yüzünden işini doğru yapanların bu ve benzeri ithamlarla karşılaşması. Ne demek dürüst namuslu insanları gümrükte,tapuda barındırmıyorlar. Benim babam 30 yıldır gümrükte çalışıyor, şimdi babam "sahtekar,haram para yiyen" mi oluyor. Eğer siz bir şeyleri yapmak istiyorsanız size kimse engel olamaz... Merak etmeyin,bir kapı kapanır,diğeri açılır...

İkinci paragraftaki yazınıza cevaben;

Başta faiş fiyat verirler tutturabildiklerine,alan olmazsa gerçek fiyatına çekerler. Eğer ki cebi para görmüş,varlıklı birisi varsa zaten size o aracı bırakmaz alır gider.

Size şunu anlatayım sadece dinleyin. İhale konusu işlerle ilgili olarak.
Babamın çalıştığı gümrükte 91 model KARTAL satıldı.4 bin TL'ye.Adam sıradan vatandaş. Aldığıma pişman oldum diye geri geldi. Masrafları gümrük işlemleri vergisi gerçek değerini aştı dedi. Yalanım varsa yaşamak nasip olmasın. Karşınızda dişe değer rakip yoksa aşağıl fiyatlara araç almakta mümkün tabi bazı şeyleri göze alırsanız...

Hayırlı günler.