Gümrüklerde araçların fahiş açık arttırma fiyatları

lastermann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bugün Ergazi gümrüğünde ihaleye çıkacak araçlarıinceliyordum ki birşey dikkatimi çekti, aslında istanbul gümrüğünde de durum aynı, bazı araçlar için çok fahiş ihaleye çıkış bedelleri koyuyorlar, bunun nedenini bilen var mı? Örneğin 1990 model BmW 5.35ia için 55 bin Tl ve araç 20% oranında hasarlı.. Normalde 10 bin anca eder, bilmediğimiz birşeyler mi dönüyor içeride yoksa görevli arkadaşların işbilmezliği mi?

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
çevremde gümrükçüler var, gördüğüm kadarıyla herşey beklenir..

HK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kacagidiyo.com.tr
ilk ilhalede ve yüksek fiyat veriyorlar kasıtlı olarak tabi kimse girmiyor 2. ve 3. tarihlerde öyle oluyor kimse girmiyor ihaleye sonra istediği fiyata alıyorlar bu işlerde karanlık malesef tanıdık felan yoksa ucuza iyi araba almak yok oralarda

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demekki bu işlerinde mafyası var,, vay be
durum onu gösteriyor

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu işlerde en başından beri mafya var zaten...
Gümrüklerde sistem tamamen şöyle..
*3000-4000 TL'likler orada yatmaya mahkumdur.
*5000-15.000 TL'lik araçları tamirciler alıp biraz toparlayıp kar ederler.
*Para eden arabaları özellikle Mercedes,bmw gibi araçları direk mafyalar kapar.İhalede bile adamın tibinden anlarsın düzgün olmadığını.Sessiz kalır bırakırsın arabayı.
Ne yazıkki sistem böyle...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Once yüksek gösteriyorlar kimse girmiyor ihaleye sonra kendi adamlarına veriyorlar...

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bu işlerde en başından beri mafya var zaten...
Gümrüklerde sistem tamamen şöyle..
*3000-4000 TL'likler orada yatmaya mahkumdur.
*5000-15.000 TL'lik araçları tamirciler alıp biraz toparlayıp kar ederler.
*Para eden arabaları özellikle Mercedes,bmw gibi araçları direk mafyalar kapar.İhalede bile adamın tibinden anlarsın düzgün olmadığını.Sessiz kalır bırakırsın arabayı.
Ne yazıkki sistem böyle...

berkay bey kaç kere ihaleye gittiniz öğrenebilirmiyim?

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çevremde gümrükçüler var, gördüğüm kadarıyla herşey beklenir..

Kardeşim ne demek istiyorsun sen açıkça söyle... Benim babam gümrükçü neden insanları genelleme yaparak teşhir ediyorsunuz? Her işte işini kötüye kullanan insan yok mu? Hangimiz tanıdığımız varken sırada fatura ödeme bekliyoruz.? Bunu kendinize bir sorar mısınız?

berkay bey kaç kere ihaleye gittiniz öğrenebilirmiyim?

Bu soruyu ben de soracaktım.Bizim insanımız ya her şeyi çok iyi biliyor ya da işkembeden sallıyor..!

Bir işi;

Bilen yapar,
Az bilen akıl verir,
Bilmeyen eleştirir...

CHa.AY

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kardeşim ne demek istiyorsun sen açıkça söyle... Benim babam gümrükçü neden insanları genelleme yaparak teşhir ediyorsunuz? Her işte işini kötüye kullanan insan yok mu? Hangimiz tanıdığımız varken sırada fatura ödeme bekliyoruz.? Bunu kendinize bir sorar mısınız?

Bu soruyu ben de soracaktım.Bizim insanımız ya her şeyi çok iyi biliyor ya da işkembeden sallıyor..!

Bir işi;

Bilen yapar,
Az bilen akıl verir,
Bilmeyen eleştirir...

Kardeşim benim babamda gümrükçü zaten. saçma sapan işlerle uğraşırlar birde böyle zihniyetle uğraşmak zorunda kalırlar. bende gümrükçü olmak istiyordum ama insanların bakışları çok farklı sanki bütün kötü şeyler o insanlarda gibi vazgeçtim. bırakın bu düşünceleri arkadaşlar. gidin görün deneyin. internette birsürü satan var gümrükten aldım diye onlara sorun. siz ne kadar zor görürseniz okadar zorlaşacaktır yapmak istediğiniz iş:mad:

34BCT70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakın beyefendi,babanız gümrükte çalışmış birisi olabilir.
Çevrenizde sorun araştırın,bakın bakalım benım yazdıklarımı karalayabilecekmisiniz?
Birkere tavrınız çok çok yanlış,sanki ben tamamen sallamışım,yalan doğru yazmışım gibi eleştirmeye çalışMIŞSINIZ!
Öncelikle eleştirme yapmayı öğrenin,Beni bu sitenin yarısından fazlası tanır yıllardır.
Bir konu hakkında bilgim varsa yazarım, yoksa da susup dinler,öğrenirim!
Amcam bu işlerle çok uraştı.Azcık para edecek 5,10.000 TL kazanılacak arabalara bakın bakalım,siz biz gibi sıradan orta gelirli insanlar alabiliyormu ?
Ucuz arabalarda da zaten mantık yürütseniz bile anlarsınız.Arabanın boyası dandiktir ezikleri vardır,tamirciler alır ucuz maliyetle toparlar satar ekmek yerler.
Bu iş hep böyledir..Ben gümrükte çalışanlara laf söylemedim tekrar okursanız anlarsınız,gümrükte ihaleye girenlere söyledim.
Bu arada saat 5 e yakın yorum yazdınız,işyerinde servisi kaçırıcam diye cevap yazamadım.Bana bütün yol boyunca tam 1 saat 40 dakikadır sinir harbi yaşattınız tebrik ederim.Öyle bir yazmışsınızki sanki gümrük çalışanlarına b.k atmışım.
Saygılar...