gsi 94 corsa veya diger corsa

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar bene artik bir corsa almak istiyorum ama ögrenci olduugm iccin corsa b ariyorum arastirmalaraima göre 5.5 ile 7 arasi bulabilirmisim benim ise en en fazla verebilecegim 6.5 ama bugün kirmizi bir corsa gsi 94 model buldum 16 valve (3 kapi) arac baya bi temiz 7.500 e birakiyor sizce bu fiyata bu arabayi almaya degermi ? ya da ben illaki gsi demiyorum normal corsa b yi 5.5 6 arasi bulabilirmiyim sizce ? bulsam bile güvenilir olurmu ? cevapalriniz icin simdidien tesekürelr koaly gelsin

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Fiatlar o kadar düştü mü ya, okuyunca şok oldum, ben geçen sene Corsa B ' yi ( 1997 otomatik vites klimalı, çelik jant, 60.000 km GLS, ) 12.250 ye aldım.

diğer Corsa B ler ise ( swing manuel, klimasız, ortalama 100.000 km olanlar ) 10.000-12.000 aralığında satılıyor veya satılıyordu.

siz şimdi 5.5 - 7 arası diyince inanın allak bullak oldum, bunların km si kaç, hasarlı mı, değişeni var mı, hatta hırsızlık mı,ruhsatı mı sorunlu,
yoksa fiatlar bir sene içinde 5-6 milyar birden mi düştü

opelin kuş serisi civarında bir fiattan pazarı olduğunu sanmıyorum, bir yanlışlık olmasın.

eğer fiat doğruysa bile dostum arabayı dört gözle değil 8 gözle incele, herşeyi sorgula, araştır, km si oynanmış da olabilir, servise götür baktır.

bana pek normal gelmedi duyduğun fiatlar ama diğer opelci arkadaşlar, ne yazar bilmiyorum. pertini, toplamak için olanı ancak o fiatlara alabilirsin, ya da büyük bir düşeştir, adamın eli sıkışmıştır, araba iyi durumdadır, o zaman sakın kaçrma derim, 5.5- 7 arası opel corsa B ' yi

nejat

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu söylenilen fiyatlar İsviçre içinmi TÜRKİYE içinmi???

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayir hocam degilö malesef türkiye icin inanmayacaksiniz bornovada bi servise gitim bizim astaryi hep götürüdügümüz servise adam bana yakalsik 5.5 ile 8 arasinda bulursun dedi (corsa b ) icin .dünkü corsa gsi ise 7500 ytl arac gayet temiz motoru yazin daha bakima girmis sadece önünde bir kac cizik filan var birde bi pasta cila ister arac. yani bu duurmda hem servis hemde dünkü corsaci bu fiyatalrda söylüyor demk ya fiyatlar düstü ya da baktigim aracalr o kadar ahim sahim degil .ama dünkü corsa gsi geceelyin gördüm pek inceleme firsati bulamaa ragmen genede temiz gözüküyor bu arada gsi de kima varmi yokmu onu bilmiyorum ama airbagvar :D sizce degermi bu fiyata almaya?

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7250 ytl ye bi abimiz uno aldı. yanlısın olmasın hemde 99 model :S:S:S:S ki o fiyata olacagını sanmıyorum. gerçekten boyle bir arac varsa kaçırma derim ben.

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam üstadlar bu hafta fotograflarini cekip göndercem buraya ve ayrintili bilgi yazacam grcelten cok istiyorum bu araci almayi gerci bir yerden para bekliyordum ama olmadi belki suya düsebilir ama bakcam madem kacirma diorsunuz :D ama ben gende buraya foto cekebilirsem koycam cevaplar icin tesekür ederim

vespone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum merhaba

üşenmedim netten araştırma yaptım, senin dediğin fiata tek bir örnek bile yok, 10 dan başlıyor 12, 13 e vuruyor corsa B fiatları

aman kaçırma onu, adamın eli mi sıkışmış, hastası senedi mi varmış, yeni dükkan mı açıyormuş ki o fiata veriyor, eşinin arabası da eşi arabadan soğumuş, korkuyormuymuş ( hep bu hikayeyi anlatırlar araba pazarlarında :))))) neden ki, hem servis neden almıyor arabayı, biraz bakım makyaj, getir istanbula altunizadeye araç pazarına elini öpene 10 dan satar, galeriyse 11 i vurdurur, pazarlıkla 10.500 e düşer

ahbab dost kanka işi değil de gerçek opelci ustalara bir konsültasyon yaptırdın mı, sana 2,3 lük bir arıza çıkartırsa( elinde patlarsa ) unutma ki piyasa fiatlarını yakalarsın

ayrıca arabanın şeceresine bürokratik anlamda baktır, araçtaki şasi numarasının silinmediğini ruhsatla uyumlu olup olmadığını araştır, daha önce il plakası değişmiş mi, kaçıncı sahibi, öyküsü ne, kronik, tedavisi tıbben imkansız bir hastalığı mı var.

neyse haberlerini bekliyoruz, umarım her şey gönlüne göre gider de o fiata gsi ye sahib olursun.

bol araştırma ve biraz da şans, tabiki de kısmet işi

teknikelektronikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam ne hastasi var ne de eli sIKISIK cünkü adami taniyorum ayrica arastirmaniz icin tesekürler ama izmirde 2 tane opel servisine ugradim 94-96 model civari temiz bir corsa yi veya pejo 106 yi( tabi ben corsa isterim) 6 dan baslar dior 12-13 e kadar ciakr dior ama ortalama 6.5-8 bin ytl arasi diorlar bende sasiriom ama bunu söyleyen bornovada ki özel opel servisleri ki bir tanesini yillardir taniyorum onlarda bizi tanior ama tabi dediginiz gibi cok temiz ve daha fazla özeligi olan (abs ,klima ,airbag) tani 10.000 ytl den baslar belkide, neyse benimde acelem yok zaten cünkü bir yerden para bekliorum o yüzden heveslendim almaya onunda gelmesi biraz ertelendi gibi neyse cevapalriniz icin tesekür ederim