Gösterge ve teyp ışıkları yanmıyor.

mstf_shn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözdüm arkadaslar. Klima kontrol panelinde patlak ampul vardı onu söküp yenisi elimde olmadığı icin yenisini takamamistim. Bayramdan sonra alir takarim demistim. Ampulün takıldığı yuvanın icindeki bakır ayaklar yuvada ampul takılı olmadığı icin birbirine temas ediyormuş. Yeni ampulu takinca hepsi düzeldi. İşin tuhafi kısa devre olmasina rağmen sigarta atmaması. O sigartayi bulup kaçlık olduğuna bakıp bir küçüğünü takmam lazim. Herkese teşekkürler.

Ameet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel corsa d 2007 gösterge ve teyp ışıkları yanmıyor lütfen yardim

Ameet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Antalya Akdeniz sanayi ozel servise gittim. Sigortalar saglam dedi. Tech2 ye bagladı aydınlatma hatası var fakat silemiyorum dedi. Gövde kontrol modülüne bakmamız lazim dedi. Servis kalabalık oldugu için bayram sonuna bıraktık. Yolda bırakmaz dedi. Bayramdan sonra bakacağız artık.
Abi hangi servis ustaya gittin benimde gitmem gerek

erhan4835

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar,,

Maalesefki bahsedilen sorun başıma geldi ve üzücü bir şekilde bende başta aman yeni parça mı alıcaz dedi tamirci beni beyinciye yolladı dediki parça değişçek 400 artı işçilik 100 beşyüze hallederiz dedi tutuştum hemen başka bir beyinci arkadaşa koştum o da gösterge komple değişir dedi 750 laga luga derken dedim hayırlı işler oradan kaçtım ama bakınca bu kadar olamaz dedim sonra dedim el atalım bu işe gösterge panelini söktüm toplamda 5 tane vida var gösterge paneli için onu masanın üstüne yüzüstü koydum arkasındaki devrenin üzerinde ince tabaka bir toz vardı ve soğuyan havalarla artan nemin etkisinden olsa gerek iletken bir hal almıştı belki de... bende temiz bir fırça ile kibarca tinerle devreyi temizeldim ama püf noktası plastiklere değirmeyin. eser miktarda(çok az) tiner kullanın yani arabın yağı bolbulduğu gibi sürmeyin sonra sakin olun bırakın tiner uçup gitsin sakin olun bir çay için sonra yerine takın tercihen arabayı boşa alın bismillahla kontağı açın. saygılar... Araba sizin arkadaşlar sakin olun kurcalayın bazen sever opel elletmeyi

TheAssassin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah razı olsun

Sorunu çözdüm arkadaslar. Klima kontrol panelinde patlak ampul vardı onu söküp yenisi elimde olmadığı icin yenisini takamamistim. Bayramdan sonra alir takarim demistim. Ampulün takıldığı yuvanın icindeki bakır ayaklar yuvada ampul takılı olmadığı icin birbirine temas ediyormuş. Yeni ampulu takinca hepsi düzeldi. İşin tuhafi kısa devre olmasina rağmen sigarta atmaması. O sigartayi bulup kaçlık olduğuna bakıp bir küçüğünü takmam lazim. Herkese teşekkürler.

Normalde böyle şeylerle uğraşmam ama sırf sana teşekkür edebilmek için üye oldum, cevap yazıyorum. Uzun yoldaydık, bahsettiğin gibi bizim de klimanın lambası patladığı için yerinden çıkarmıştık, lambanın telleri birbirine değdiği ve kısa devre yaptığı için gösterge ışıkları söndü. Sonunda senin yazdığın şey sayesinde sorunu çözdük. Allah senden razı olsun. İnşallah yaptığın iyiliklerin karşılığını kat kat alırsın.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et
selam

Dikkat etmeden Arkadaşın hemen hemen 6 ay önceki sorusuna cevap yazmışım biraz yersiz oldu o yüzden sildim