Marş basmadan ön panelde A1,M1 ya da N ışığı yanmıyor

alpiee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Astra H easytronic 2005 model. Araç 120.000 de, bakımı yapıldı, 2 ay önce debriyaj balatası ve bilye değişti, kömürler de değiştirildi..

Fren pedalına basarak anahtarı çevirince ön panelde vites göstergesinde A1, M1 ya da N ışığı yanmıyor ve doğal olarak marş basmıyor.

Birkaç saniye sonra vites göstergesinde A1,M1 ya da N yanıyor ve araç sorunsuz çalışıyor

Bu arada diğer tüm gösterge ışıkları sorunsuz yanıyor.Bu durum belirsiz aralıklarda tekrarlanıyor. Sürekli değil.

Serviste cihaz ile baktıklarında araç hiç bir arıza kaydı vermiyor.

Bugün ilginç bir durum gözlemledim.Belki arıza ile ilgili bir ipucu olabilir. Frene basmadan kontağı çevirdim ve A1,M1 ya da N yanmadı, yaklaşık 3 dakika bekledim, sonuç değişmedi, fren pedalına bastım, birkaç saniye sonra A1,M1 ya da N yazısı ekranda belirdi. Bu durumu iki kere deneyerek gözlemledim

Sorun hakkında fikriniz var mı ?

Saygılarımla

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtada aynı. Kontağı çervirince hemen vites ekranı gelmiyor. Sonra pedala basarak çalışıyor. Yani o vites ekranı gecikmeli yanıyor ve pedala basmadan kontağı çevirsenizde o kısımda yazılar olmuyor bence normal.

S4 Mini'den Tapatalk ile Gönderildi.

alpiee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif bey merhaba,

Yanıtınız için teşekkür ederim. Aracım 10 yaşında ve son iki aydır bu olay gerçekleşiyor. Daha önce yoktu. Sizin aracınızda en başından beri mi böyle bir durum var ?

İyi akşamlar

canerefe22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni arac bende de mevcut.
Ama benim marsa basmadan vitesi gorebiliyorum.
ABS isigi sonene kadar beklwyip ondan sonra basiyorum marsa.
Hatta aracim viteste birakip istop ettiysem,ve kontagi cevirdim vites gostergesi diyelim ki A1 de duruyor.
Ben marsa bastigimda kendini N konumuna alip calisiyor.
Benim aracimda 2005 model.

alpiee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim yanıtınız için. Bugün durum biraz daha garipleşti. Arabayı çalıştırdım ve vites A4 de takılı kaldı, N ve R çalışıyordu ancak ileri gitmek istediğimde A4 karşıma çıktı.
Arabayı biraz hareket ettirmeye çalıştım zorlayarak , A2 ye geldi vites ve durum düzeldi. Galiba şanzuman beyni ile ilgili bir sıkıntı var. Pazartesi servise götürüp beyni kontrol ettireceğim. Beyin tamir edilebiliyorsa tamam da değişecekse 3.000TL civarı bir masraf beni bekler :(

alpiee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,
Şanzuman beyni tamire gönderildi. İçinde bir entegre devre değiştirildi ve sorun giderildi. 400TL'ye mal oldu.