Görseldeki işaret problemi acil yardım :/

hadim

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bahsettiğiniz arıza olsaydı ECN12008 hatası verirdi benzer sorunu bende yaşadım aracımı satmadan önce 2010 Astra H 1.3 cdti otomatik aracımda bende bahsettiğiniz benzeri sorun yaşadım araç ilk çalıştırmadan sonra hareket edince stop ediyordu tekrar çalıştırıp devam ediyordum ya da yolda giderken stop ediyordu sizinde söylediğiniz gibi pedal konum sensör arızası veriyodu pedal ya da beyin değişecek denildi, bende baya araştırdım birde bu arızayı yenimi vermeye başladı bende sadece sıcak havalarda yaz döneminde yapıyordu, baya araştırdım burdan kaan kullanıcı adlı bir üstad sayesinde 150 tl civarında çözüldü, ilk önce kendim gaz pedalını söktüm içini açıp gergiye dokunmadan kartın üstündeki uçları temizledim, bir süre sonra tekrarlardı bu seferde tanıdğm bir oto elektrikçiye götürdüm ve ön kısımdaki sigorta tablasını söktürdüm içini kontak spreyle temizlettim ve ecu beyni soketlerini kontak spreyle temizlettim ve bir daha sorun çıkarmadı, her beyin tamiri yapıyorum ya da beyin değişecek diyene inanmayn, deneme yanılma yolu ile çok masraf etmeden çözebilirsiniz, saolsun dediğim gibi kaan üstad sayesinde 3000 TL beyin değişimi yapmadan çözüm buldum, eğer buralarda ise mesajı okuduktan sonra fikirlerini paylaşacaktır, aracımı sattım ama burayı hala takip ediyorum Opel candır. :)
Hocam sizinki farklı bir olay.sizin pozisyon sensorunun ecu daki oksitlenme sorunu.bu arkadasin arac stop etmiyor sadece gaz yemiyor.yani aracin gaz pedalını koklesenizde devir 2000 devri geçmiyor.arac 20 km.anca hızlanıyor.bazı araçlar yerinden bile oynamaz.bunun tek bir açıklaması var.ecu ile pedal arasında sinyal kopukluğu.arkadasin dediğine göre pedal kontrol edilmiş.bende diyorum ki iyi bir beyin ustası ecu daki o sorunu ucuza yapar.muhakkak lehimlerde bi kopma oldu.sorun açık.

hadim

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Bazen gaz pedalına basıldığında boştaymış gibi olouyor gaz basmıyor ve araba gitmiyor, fakat istop etmiyor. . Kenara çekip istop edip tekrar çalıştırmak zorunda kalınıyor. Bazen ise gidiyor ama o işaret olduğu için fazla yakıt tüketimi oluyor sanki. Opel servisine de götürdük ama bir şey bulamıyorlar. en son bilgisayara bağladılar. birşey çıkmadı. sadece gaz pedalıyla sensörünü değiştirdiler ondan olabilir diye, fakat sorun hala devam ediyor
Hocam size söylüyorum ama dinlemiyorsunuz.Bence pedal ile ecu arasında sinyal kopukluğu var.bu da ecu daki bi lehimin kopmasından kaynaklı.nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama iyi bir ecu tamircisine götürün o bi baksın derim.bende vectra vardı pedalı koklememe rağmen arac 2000 deviri geçmiyor anca 20 km.hızla gidiyordum.kapatıp acinca bi müddet düzeliyor sonra yeniden yapıyordu.beyindeki bi kac lehim kopmuş tazelettirdim sorun falan kalmamıştı.

Manço

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba, ben de bugün 2010 model 1.4 enjoy 111 benzinli otomatik vites corsa aracım ile gideken yavaslayinca sizdeki ile aynı ikaz lambası yandı ve araç yürümez oldu. Rolanti de çalışmaya devam etti ancak viteste olmasına rağmen yürümedi ve gaza basmama rağmen devir hiç yükselmedi. Sizdeki sorunda devir yükseliyor muydu ? Benim 750-800 arasında idi devir. Gaza bastığımda hiç tepki yoktu araçta. Bir kez kontağı kapattım açtım motor çalıştı ama durum yine aynıydı. Sonra kapattım 5 dk bekleyip tekrar çalıştırdım ikaz gitmişti ve araç normal şekilde devam etmişti. Çözüm buldunuz mu siz arızanıza?