goodyear efficientgrip 17"

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: goodyear efficientgrip 17"

araba link' Alıntı:
Esenlikler.
20.000 km kendimin kullandigi ayni lastikten elimde fazla bir tane mevcut.Isterseniz size verebilirim.

Satilik bolumune de ilan koymustum isterseniz oradan da okuyabilirsiniz.
okey bakacağım, daha önce baktım ancak göremedim sanırım ilanınızı, kontrol edeceğim. Ayrıca istanbul nerdesiniz acaba. Ben sarıgazi deyim.Selamalr....

Baktım, doğruysa eğer 225-50-17 ölçülerinde sizin lastik. Bana 215-50-17 lazım.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: goodyear efficientgrip 17"

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bende var, 35.000km kullanılmış ve görüntüsüne bakılırsa bir 15-20.000 daha rahat yapacak gibi görünüyor öyleki yeni aldığım Michelin ler bile daha fazla diş derinliğine sahip değiller.
Selamlar, kardeş... Öncelikle teşekkürler ilgine...
Benim lastikler 10 bin km oldu. ve 2012 üretimi, artı, eksi toleransla idare edecek bir lastik ihtiyacımı karşılar. Kriterlerime yakın değerlerde bikaç seçeneğim var. Bunlarıda yakından canlı olarak görüp değerlendirdim. İlgine teşekkürler, saygılar.

araba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Re: Ynt: Re: goodyear efficientgrip 17"

kemalyigit link' Alıntı:
okey bakacağım, daha önce baktım ancak göremedim sanırım ilanınızı, kontrol edeceğim. Ayrıca istanbul nerdesiniz acaba. Ben sarıgazi deyim.Selamalr....

Baktım, doğruysa eğer 225-50-17 ölçülerinde sizin lastik. Bana 215-50-17 lazım.

Siz deyince farkettim,ilana yanlis yazmisim.Dediginiz gibi lastik 215 x 50 x 17.Ilani da duzenleyecegim.

Isterseniz ozel mesaj ile yer konusunu konusabiliriz.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
10 gün önce serviste iken lastik bölümündeki ustaya benim lastiklerin durumunu sordum 10k daha gider dedi (ki lastikler 30k da idi)lastiğin üretim tarihine baktı ve ´´ zaten seneye ömrü doluyor 4 sene raf ömrü var lastiklerin dedi.
Abi işin suyunu çıkarıyorlar biraz. Bir lastik bal gibi 5 yıl - 60,000km yapar.

Geçen şirkete dandik bir araç lazım oldu, ikinci el symbol baktık. Biri 120,000km ve 5 yaşında idi ve üzerinde fabrikadan gelen orjinal lastikleri duruyordu. Bunun doğru ve savunulacak yanı yok tabiki ancak bizim güvenli sınır dediğimiz 60,000 in iki katını bile yapabiliyor lastikler. Bu durumda 40,000km demek iş güzarlık gibi geliyor bana.

Tabiki S3 gibi vahşi bir spor otomobilin (agresif kullanım altında) ön lastikleri 10,000km bile gitmeyebilir...

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A14NET link' Alıntı:
Abi işin suyunu çıkarıyorlar biraz. Bir lastik bal gibi 5 yıl - 60,000km yapar.

Geçen şirkete dandik bir araç lazım oldu, ikinci el symbol baktık. Biri 120,000km ve 5 yaşında idi ve üzerinde fabrikadan gelen orjinal lastikleri duruyordu. Bunun doğru ve savunulacak yanı yok tabiki ancak bizim güvenli sınır dediğimiz 60,000 in iki katını bile yapabiliyor lastikler. Bu durumda 40,000km demek iş güzarlık gibi geliyor bana.

Tabiki S3 gibi vahşi bir spor otomobilin (agresif kullanım altında) ön lastikleri 10,000km bile gitmeyebilir...

40.000 km demek gerçekten işin biraz ekonomik boyutuna geçiyor.  ::)
Benim aracım şuanda 33.000 km'de ve 26 aylık. Normal şartlarda 7.000 km sonra lastik değiştirmem gerekiyor ama kesinlikle değiştirmeyeceğim.
Ne dişlerde derinlik kaybı, ne yanaklarda sorun, nede başka bir sıkıntı var.

ևok güvendiğim ve uzun süredir tanıdığım bir lastikçi dostum 4 sene olayınında kapalı garaj araçları için geçerli olmayacağını söyledi.  ::)
Lastiğin formunun bozulmasına en çok etki eden etken güneş ve soğuk hava şartlarıymış. Mesela bir araç park edildiği konumda ne kadar çok güneşe maruz kalırsa lastiklerinde de o kadar çabuk form bozukluğu meydana gelecektir dedi.

Bu açıklama ne kadar aydınlatıcı bilemiyorum ama 4 sene durumuna çok katı bir tutumla bakmasamda, herhangi bir deformasyon olmadıktan sonra 40.000 km değişimine hiç sıcak bakmıyorum.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
40.000 km demek gerçekten işin biraz ekonomik boyutuna geçiyor.  ::)
Benim aracım şuanda 33.000 km'de ve 26 aylık. Normal şartlarda 7.000 km sonra lastik değiştirmem gerekiyor ama kesinlikle değiştirmeyeceğim.
Ne dişlerde derinlik kaybı, ne yanaklarda sorun, nede başka bir sıkıntı var.

ևok güvendiğim ve uzun süredir tanıdığım bir lastikçi dostum 4 sene olayınında kapalı garaj araçları için geçerli olmayacağını söyledi.  ::)
Lastiğin formunun bozulmasına en çok etki eden etken güneş ve soğuk hava şartlarıymış. Mesela bir araç park edildiği konumda ne kadar çok güneşe maruz kalırsa lastiklerinde de o kadar çabuk form bozukluğu meydana gelecektir dedi.

Bu açıklama ne kadar aydınlatıcı bilemiyorum ama 4 sene durumuna çok katı bir tutumla bakmasamda, herhangi bir deformasyon olmadıktan sonra 40.000 km değişimine hiç sıcak bakmıyorum.
045thumbsup 045thumbsup 045thumbsup

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kemalyigit link' Alıntı:
Selamlar, kardeş... Öncelikle teşekkürler ilgine...
Benim lastikler 10 bin km oldu. ve 2012 üretimi, artı, eksi toleransla idare edecek bir lastik ihtiyacımı karşılar. Kriterlerime yakın değerlerde bikaç seçeneğim var. Bunlarıda yakından canlı olarak görüp değerlendirdim. İlgine teşekkürler, saygılar.

Rica ederim.

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bence, araçlarımıza kullandığımız lastikler çok ama çok önemli. Ayağımızdaki ayakkabı gibi. Giydiğimiz ayakkabının kalitesi ve rahatlığı gibi. Özellikle sürüş güvenliği açısından araçtan araca lastik marka model ve kaliteside fark ediyor. bunuda ancak çok iyi tecrübe ederek biz kullanıcılar tercih edebiliriz.
Alıntı yapmadım ama üsteki bilgiler ışığında yazdım bende...

kemalyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlgili tüm arkadaşlara teşekkürler. Uzun yıllardır arçalarım için lastik alışverişini yaptığım lastikçim, aradığım lastikten bi tane temin etti sağolsun. kışlıklarımıda ondan almıştım, takıncaya kadar arka tek teker çıkma lastikle idare edeceğiz. Allah kaza bela vermesin cümlemize inşallah......