Gitmeyen cam buğusu

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaloriferi çalıştırınca gelen pis koku muhtemelen kalorifer radyötöründen su kaçağı var ve bundan yapıyor, bu su kaçağı ayrıca camda buğu yapabilir, ikinci bir sebepte Oto Wash uygulaması yapılmışsa kalitesiz bir malzeme kullanılmış ve bundan dolayı buğu yapar, kalitesiz malzemeyi de camdan arındırmak oldukça zor bir iştir.
Yıkama konusunda sanmıyorıçum bir sorun olacağını kaliteli malzemelerle yıkıyorum aslında aracı. Kalorifer peteğinin olduğu bölgeyi haftaya sökmeyi düşünüyorum. Bana da muhyemelen petektendir gibi geliyor. Ama daha önceden başına gelen varsa ve tecrübe ettiyse diye daha farklı görüşlere açığım.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın klape kapağı motoru arızalanmış. Linkteki paylaşım senin sorununun çözümünü sağlar.

https://www.facebook.com/groups/AstraGarage/permalink/1814882202114902/
Ustam dediğiniz gibiymiş. Torpidoyu söktüm. İç sirkülasyon düğmesine bastığımda kapak kapanmıyordu motor çalışıyor ama kapak sürekli hareket ediyordu sabit durmuyordu. İple bağlayarak kapağı kapattım sabit bir şekilde tutturdum. Sonra camları içten güzelce temizledim. Test sürüşüne çıktım. Araç ısımdıktan sonra havayı camlara verip sıcak konuma getirdim. Ya gerçekten bu kadar mutlu olmamıştım. Canımı sıkan başımın belasoçı buğudamçn kurtuldum. Arka camdaki buğu çözücüyü açmama bile gerek kalmıyor. Tabi en kısa zamanda o klapeyi tamir ettiricem.

CARBON95

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam dediğiniz gibiymiş. Torpidoyu söktüm. İç sirkülasyon düğmesine bastığımda kapak kapanmıyordu motor çalışıyor ama kapak sürekli hareket ediyordu sabit durmuyordu. İple bağlayarak kapağı kapattım sabit bir şekilde tutturdum. Sonra camları içten güzelce temizledim. Test sürüşüne çıktım. Araç ısımdıktan sonra havayı camlara verip sıcak konuma getirdim. Ya gerçekten bu kadar mutlu olmamıştım. Canımı sıkan başımın belasoçı buğudamçn kurtuldum. Arka camdaki buğu çözücüyü açmama bile gerek kalmıyor. Tabi en kısa zamanda o klapeyi tamir ettiricem.

Geçmiş olsun :)

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde başıma geldi sıfır kapak alıp taktım,self serviste de konu açtım istersen inceleyebilirsin