Gitmeyen cam buğusu

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra 99 Cd aracım var.
Arabayı yıkadıktan sonra camların hepsini güzelce iç dış temizliyorum. Aksam oluyor araç camları içten buğu yapmaya başlıyor. Klimayı açmadan(klima arızalı) havalandırmayı soğuğa alıyorum ön camlara veriyorum. Camların buğusunu alıyor. Ama soğuk hava verdiğim için içerisi buz gibi oluyor. Sıcak hava verim dedim kaloriferden yine klima açık değil, sıcak hava verince daha fazla buhar yapıyor ve vu buharı hiçbir şekilde geçiremiyorum. Görüş açım neredeyse sıfırlanıyor. Etraftaki araçlara bakıyorum hepsi ne güzel buğusuz arka camlarına varıncaya dek benimki kaloriferi açınca o buharı birdahaki benzinlikteki temizliğe kadar geçirmem imkansız. Sebebi nedir acaba ne yapmam lazım?

Birde kaloriferi açınca içerisi çok pis kokuyor. Sanki pastırma gibi garip kötü bir koku. Bu koku sadece sıcak hava üfletince oluyor.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hocam aracın suyunu kontrol etiniz mi? yağ karışmış olabilir mi? araç hararet yapıp conta yaktı mı?
bu gibi durumlarda genelde motor suyuna yağ karıştığında kalorifer buğuyu geçirmez.. termostat açtığında yağ suya karıştığı için buğuyu geçiremez..

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam aracın suyunu kontrol etiniz mi? yağ karışmış olabilir mi? araç hararet yapıp conta yaktı mı?
bu gibi durumlarda genelde motor suyuna yağ karıştığında kalorifer buğuyu geçirmez.. termostat açtığında yağ suya karıştığı için buğuyu geçiremez..
1 yıl önce aracım conta yakmıştı. Yaptırdım. Conta yakmadan önce de aynıydı. Suamçn conta sağlam soğutma suyunda yağ yok.

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kokunun sebebi ne olabilir peki?

vedaozk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımın başına gelmişti(reno-sembolde) Kışın ön camı sürekli buharlanıyordu. Kalorifer delinmişti , onun buharı cama vuruyordu. Kaloriferi tamir ettirince ön cam buğulanması kalmadı. Aynı problem olabilir. Bir kontrol ettirin isterseniz.

Felix55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir arkadaşımın başına gelmişti(reno-sembolde) Kışın ön camı sürekli buharlanıyordu. Kalorifer delinmişti , onun buharı cama vuruyordu. Kaloriferi tamir ettirince ön cam buğulanması kalmadı. Aynı problem olabilir. Bir kontrol ettirin isterseniz.
Aslında bundan süpheleniyorum. Kokunun sebebi olabilir mi acaba ?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filtresi olabilir kokunun sebebi değiştirdiniz mi

Sony Z5 ile gönderildi

Kerim Avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam Buğusu

Kaloriferi çalıştırınca gelen pis koku muhtemelen kalorifer radyötöründen su kaçağı var ve bundan yapıyor, bu su kaçağı ayrıca camda buğu yapabilir, ikinci bir sebepte Oto Wash uygulaması yapılmışsa kalitesiz bir malzeme kullanılmış ve bundan dolayı buğu yapar, kalitesiz malzemeyi de camdan arındırmak oldukça zor bir iştir.