Gib borç bilgilendirme servisi

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi akşamlar.
maliye gib.gov.tr sitesinden borç bilgilendirme sistemi açmış. bu güne kadar sisteme girilmeyen tüm borçları tc kimlik numarası üzerine kaydetmiş. buradan sorgulama yaparak eski sattığı aracına borç çıkan oldumu acaba. benim 8 sene önce sattığım araç plakasına 508,20 tl borç yazılmış yanlız dikkatimi ceken faiz kısmı 0,00tl.
napcaz şimdi acabavergi dairesi izmit diye yazıyor ben izmirdeyim. izmit e mi gidecez acaba bu cezanın içeriğini nasıl öğrencez bilen yada başına böle iş gelen varmı acaba?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oo herkeze gondermısler onu banada geldı babamada vergı daırelerı dolup taşmış herkezın elınde aynı kagıttan sattıgın arabanın bıle vergı borcu sana gorunuyo yanı devlet ne kopararırsak kardır mantıgına burunmus.. yatırgın parayı senden bı daha ıstıyo yersen dıye.

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla banada bi ara kağıt geldi borcunuz var filan diye gib.gov.tr den mtv sorgulamaya girdim vergi ceza filan yoktu dedim heralde matbu evrak herkese sıradan gönderiyolar dedim ama bugün tesadüfen gördüm neymiş bu diye bakınca gördüm.ben arabayı satalı 8 sene oldu askerdeyken almıştım zaten 6 ay kullandım sattım ceza 1 kere yedim ondada arabayı yanlış park dan çekmişlerdi hiç unutmuyorum izine çıktığım gündü hatta memlekete giderken otobüs saatine 2 saat kala çekmişlerdi.
eee napcaz şimdi ne makbuz nede bişey paşa paşa ödeyecez herhalde...gelde isyan etme...durduk yerde 508tl 2 gün öncede cam filminden yedik 154 tl ooohhhh yemede yanında yat bu ay maaş devlete geri gitti...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akıllarınca tekno devlet yaratmaya çalışıyorlar.Benim korkum ise, şu akıllı kimliklerden sonra kimlerin kişisel bilgileri kimlerin eline geçecek, kimlerin hesapları habersizce boşaltılacak, kimlerin adına naylon şirketler kurulacak v.s. Düşünsenize bir e-devlet sistemini bile oturtamadılar.

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gib.gov.tr den online kredi kartıyla vergi ödüyoruz makbuz dekont bişey yok haliyle o zaman 3-5 sene sonra bugün ödediğimiz vergi ceza vs ne varsa bi daha mı ödetecekler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kendileri yapınca;

e-devlet=çok faydalı çağdaş bir sistem :).

Başkaları yapınca;

e-devlet=vatandaşlarımızı fişliyorlar :mad:.

SerkanV

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla banada bi ara kağıt geldi borcunuz var filan diye gib.gov.tr den mtv sorgulamaya girdim vergi ceza filan yoktu dedim heralde matbu evrak herkese sıradan gönderiyolar dedim ama bugün tesadüfen gördüm neymiş bu diye bakınca gördüm.ben arabayı satalı 8 sene oldu askerdeyken almıştım zaten 6 ay kullandım sattım ceza 1 kere yedim ondada arabayı yanlış park dan çekmişlerdi hiç unutmuyorum izine çıktığım gündü hatta memlekete giderken otobüs saatine 2 saat kala çekmişlerdi.
eee napcaz şimdi ne makbuz nede bişey paşa paşa ödeyecez herhalde...gelde isyan etme...durduk yerde 508tl 2 gün öncede cam filminden yedik 154 tl ooohhhh yemede yanında yat bu ay maaş devlete geri gitti...

Cam filmine ceza varmı? Muayeneden geçiyor ama

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendileri yapınca;

e-devlet=çok faydalı çağdaş bir sistem :).

Başkaları yapınca;

e-devlet=vatandaşlarımızı fişliyorlar :mad:.

isyan etmemek elde değil savaş abi.. 2005 de reno 21 manager araç aldım 2 sene kullandım vergilerimi ödedim temiz kağıdı aldım vizeye girdim 1 ay sonra satış için temiz kağıdı almaya gidince o zamanın parası 1500tl borç çıktı borç detayı istedim kavga döğüş çıkardılar bir sürü ceza hepsi 2002-2005 arası eski sahibinin. müdürün yanına gittim dedim benden önceki sahibi niye ödeyeyim adam dedi mahkemeye var artık kaç sene sürerse bu arada faiz işler yine en güzeli öde gitsin. arabayı sattık 4000tl ye 1500tl sini satışı vermeden ödedik. beni buluyo abi böyle şeyler. devletten maaşını alan memurun cezayı vs yi sisteme geç girmesinin faturasını biz ödüyoruz. yazıyo orda 504 tl kim bilir aslı ne kadar dı kaç yıldır faiz işlettiler zamanında söyle ödeyelim

cptdeniz 55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cam filmine ceza varmı? Muayeneden geçiyor ama
ben yediğime göre var demekki. inanmayana ceza makbuzunu eklerim resim olarak.. o da bişeymi bu sabah arkadaşın golf ü çift çıkışlı krom egzost ucu var diye (kesinlikle abart egzost değil yanlış anlaşılmasın) ceza yazdılar itiraz ediyon diye bağladı herif arabayı geldi çekici aldı gitti..
para lazım devlete siz siz olun itiraz etmeyin polemiğe girmeyin polisle yoksa başınıza gelecekleri tahmin bile edemezsiniz..

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
isyan etmemek elde değil savaş abi.. 2005 de reno 21 manager araç aldım 2 sene kullandım vergilerimi ödedim temiz kağıdı aldım vizeye girdim 1 ay sonra satış için temiz kağıdı almaya gidince o zamanın parası 1500tl borç çıktı borç detayı istedim kavga döğüş çıkardılar bir sürü ceza hepsi 2002-2005 arası eski sahibinin. müdürün yanına gittim dedim benden önceki sahibi niye ödeyeyim adam dedi mahkemeye var artık kaç sene sürerse bu arada faiz işler yine en güzeli öde gitsin. arabayı sattık 4000tl ye 1500tl sini satışı vermeden ödedik. beni buluyo abi böyle şeyler. devletten maaşını alan memurun cezayı vs yi sisteme geç girmesinin faturasını biz ödüyoruz. yazıyo orda 504 tl kim bilir aslı ne kadar dı kaç yıldır faiz işlettiler zamanında söyle ödeyelim

Ben aracılık ettiğim araçların satışını yaparken temiz kağıtlarını dosyalıyorum.Konu itibariyle bütün arkadaşlara tavsiyem, değil ikinci el, sıfır araç dahi alsanız elinizde resmi kurumlarla ilgili olan bütün evrakları saklayın.Maliyeden ve bankadan aldığınız nüshalarını resmi evraklara koyarak elinizden çıkaracağınız evraklar için bir nüsha fazla basılmasını isteyin.Elinizde her zaman belge olsun.Aksi taktirde mahkemeye bile verseniz elinizde belge olmadığı için mağduriyetiniz artabilir.