Genleşme kabı su atıyor araç çalışmıyor

dynamac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

aranıza yeni katıldım benim bir sorunum var umarım yardım eden olur,

aracım corsa d aracım bugun hareket halinde iken stop etti.kontrol ettiğimde sanırım klima borusu delinmiş su eksiltmiş boruyu değiştirdim kontağı çevirdiğimde araba çalışmıyor ve genleşme kabından su çokca dışarı atıyor.sizce sorunum nedir nasıl bir yol izlemeliyim.ilk aklıma gelen conta yanması olabilir mi?

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelen en kötü ve ilk ihtimal hararet yaparak yağa su karıştırdı ve motora zarar verdi. İnşallah yanılırım. Ustalarımız daha net cevap verirler.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma gelen en kötü ve ilk ihtimal hararet yaparak yağa su karıştırdı ve motora zarar verdi. İnşallah yanılırım. Ustalarımız daha net cevap verirler.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yağa su karışmışsa anlamak kolay. Yağ kapağını açarak kontrol edebilirsiniz. Yağ renk değiştirip kremsi bir hal alır diye biliyorum. Eski arabamda başıma gelmişti. Akışkan tahin kıvamında bir şeye dönüşmüştü yağ.

dynamac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ kapağını açıp baktım sadece 2 3 tane tahin kıvamında leke vardı birde yağ çubuğunu çekip baktığımda herhangi bişey yoktu yağı zaten yeni değiştirmiştim kıvamında renginde değişme göremedim inş fazla bir masraf çıkmaz.

joe black

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
klima borusu derken tam olarak neyi kastettiğini anlamadım ama genleşme kabından su atmasına bakılırsa muhtemelen silindir kapak contası yanmış. geçmiş olsun. iyi bir usta bul göster iki dakikada teşhis koyar zaten. eğer conta yanıksa ve yaptırmak istiyorsan, mutlaka orijinal conta setti kullan, saplamaları değiştir ve en önemlisi işi bilen bir usta bul, yoksa 1 seneye kalmaz aynı sorunu tekrar yaşayabilirsin.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç hararet halinde ikaz ışığı uyarısı yapmadi mi?