Geç çalışma sorunu çözüldü...

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler galiba bu sefer tamam aracımdaki geç çalışma çözüldü ancak deneme aşamasındayım.Aracımı bursada motor ustamın tavsiye ettiği bir lpg ustasına götürdüm oda sağ olsun aracın lpg gaz kesicinin gazı kesmediğini ve arızalı olduğunu ayrıca bundan sebep lpg beyninin gaz kaçırdığını ve hem yakıt sarfiyatının %25 oranında fazla olabileceğini ve motora gaz kaçırdığını değişmesi gerektiğini söyledi bende www.lpgyedekparca.com sitesinden 1 adet beyin ,1 adet gaz kesici ve 1 adet filtre siparişi verdim. dün 18.04.2013 tarihinde saat:15.00 sıralarında elemi geçen parçaları hemen güzel bir tamircide değiştirdim ayrıca parçalar değiştirilirken (LPG 2008 takılmış ) eskiyen lpg hortumlarının hepsi değiştirildi. Araçın lpg sisteminin 5 yıl önce takılmasından dolayı su hortumları çok kötü durumdaydı eğer yolda bişi olsa moturu elimize alırdık..Ve bu gün denedim aracım hiç geç çalışma yapmadı denemeye devam edeceğim....Çok şükür....

sinan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hadi gözün aydın sevindim senin adına yazmış oldun parcaları kaca aldın?

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
www.lpgyedekparca.com siteyi incelersen tüm markalar var...
atiker beyin 100 TL
atiker gaz kesici 20 TL
atiker filtre 10 TL
bunlara ilaveten tüm lpg hortumları ve kısa bakir boru dahil işçilik 100 TL oldu...

kadir09

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Araç ise benzindeyken geç çalışıyor, ama tüpe aldığımda sabah akşam gece yarısı fark etmiyor birkerede alıyor, benzin deposunda herzaman ceyrek depo benzin bulunuyor sorun ne olabilir acaba, bendemi arabanın benzin enjektörlerini kontrol ettireyim..

cihanakdemir

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Benim Araç ise benzindeyken geç çalışıyor, ama tüpe aldığımda sabah akşam gece yarısı fark etmiyor birkerede alıyor, benzin deposunda herzaman ceyrek depo benzin bulunuyor sorun ne olabilir acaba, bendemi arabanın benzin enjektörlerini kontrol ettireyim..

yukarıda Emre Ünan isimli arkadaşın yazılarını okuyunuz.

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet şimdide araç benzinde tekliyor.zor gaz yiyor gibi.lpg de hiç bir sorun gözükmüyor

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet şimdide araç benzinde tekliyor.zor gaz yiyor gibi.lpg de hiç bir sorun gözükmüyor

Evet sonunda bu sorunların hepsi çözüldü.bence bütün sorun araçın LPG li olması.İyi bir LPG ustasına gittim iyi bir kalibrasyon ve ince bir ayar yaptı.ARTIK GEÇ ÇALIŞMA, TEKLEME, GAZ YEMEME sorunu ortadan kalktı....ÇOK ŞÜKÜR.....

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet sonunda bu sorunların hepsi çözüldü.bence bütün sorun araçın LPG li olması.İyi bir LPG ustasına gittim. REGÜLATÖR, GAZ KESİCİ ve ENJEKTÖRLER değişti,iyi bir kalibrasyon ve ince bir ayar yapıldı.ARTIK GEÇ ÇALIŞMA, TEKLEME, GAZ YEMEME sorunu ortadan kalktı....ÇOK ŞÜKÜR.....12.06.2013

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence biraz boşuna masraf etmişsiniz. bu tür arızada ilk yapılacak iş enjektörleri değiştirmek olmalıydı. çünkü lpg takılalı epey olmuş. bu uzun sürede lpg enjektörlerinin yıpranması çok normal.

zsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler Arkadaşlar 1998 model vectra 1.6 gl Atiker sıralı sistem var. Araçda geç çalışma ve motor ısınana kadar tekleme ve gaz yememe vardı. bizde motor üst kapağını açarak kurum temizliği ve contaları ve triger setini değiştirdik, daha sonra lpg gaz kesici, regülatör,map sensörü,filtre, ateşleme bobini, buji kabloları ve bujiler değişti. Araçda şu an benzin de sürekli bi tekleme ve gaz yememe var Lpg ye aldığımda tekleme çok azda olsa hissediliyordu. Araç pc ye bağlandı 1 silindire elektirik gitmiyordu ve benzin ile lpg 1 silindirde aynı anda çalışıyordu yani LPG nin son parçası olan ECU arızalı çıktı ve tamir gördü.Şu araçda tekleme ve geç çalışma kalmadı. ÇOK ŞÜKÜR....2010 yılından beri yeni çözüldü.bence çok iyi bir usta bulmak gerekiyor....