Gaz vermezsem istop ediyor

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam aleyküm arkadaşlar. 96 gls vectra b 2.0 aracım var.
Son zamanlarda çalıştırırken tam kontağı çevirdikten sonra hafif gaz vermezsem araba çalışıp 2 sn sonra istop ediyor. Ve benzinden gaza geçerken araba çok kerkiniyor. Rolantide gaza geçerken de istop ediyor acaba sorun nedir bilginiz varmı? Birde masraf olarak bilginiz varsa beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Saygılarımla.

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoca rolantide stop ediyor ise gaz kelebeğini temizlettir öle bir dene

iPhone'umdan gönderildi

mimaremre87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hoca rolantide stop ediyor ise gaz kelebeğini temizlettir öle bir dene

iPhone'umdan gönderildi

Hocam gaz kelebeğinin temizletme olayını benzinden gaza geçerken ki istop etme olayı için mi söylediniz. yoksa çalıştıktan sonra ki istop etme olayı için mi söylediniz.

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam stop etme olayı bu arabaların genel sorunu ben bıktım artık lpg bozuyor bu arabaların beynini sanırım

iPhone'umdan gönderildi

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben söyle denedim. Gazda kullanırken yavaşlamak için ayağımi gazdan çektiğimde araç kesik kesik yavasliyordu.
100 tl lik benzin aldım ve bitene kadar benzinle kullandım. Şimdi lpg de o kesik kesik yavaşlama bitti.
Bunu bosch servisteki ustam onermisti. Benim araç astra, bu araçlar lpg yi hiç sevmiyor dedi ve bir süre Benzinde kullanmanın nasıl faydalı olacağını da anlattı ama unuttum :)
Ben kendim karar aldım 3-4 ayda bir 100 tl lik benzinle kullanacağım. Her ne kadar aklımda kalmasa da ustanın anlattığı o an çok mantıklı gelmişti.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 14:06 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 14:04 ----------

Ha bir de gaza geçerken stop etmesi bi sensör vardı ondan da olabilir. Gaz basıncını ayarliyordu galiba.

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam aleyküm arkadaşlar. 96 gls vectra b 2.0 aracım var.

Son zamanlarda çalıştırırken tam kontağı çevirdikten sonra hafif gaz vermezsem araba çalışıp 2 sn sonra istop ediyor. Ve benzinden gaza geçerken araba çok kerkiniyor. Rolantide gaza geçerken de istop ediyor acaba sorun nedir bilginiz varmı? Birde masraf olarak bilginiz varsa beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim. Saygılarımla.

Hocam resimde gösterdiğim hortuma bak o çıktıysa yapabiliyor tarif ettiğin gibi benim çıkmışta :)ImageUploadedByTapatalk1403876952.323224.jpgImageUploadedByTapatalk1403876964.106382.jpg

iPhone'umdan gönderildi

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir problemi ben de yaşadım.bobini,bujileri ve kabloları değiştirdim düzeldi.ama beni ateşleme ye yönelten bir sebep te rölantideyken gaz verince araba öksürme sesi çıkarıyordu ve yolda giderken araba yekinme yapıyordu. özellikle 2500 devirlerde.