Gaz Pedalının Boşluğu Nasıl Alınır

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkdaşlar;
Gaz pedalında biraz boşluk var. Pedalı elimle oynatıyorum 2-3 cm boşluk var. pedala 2-3 cm bastıktan sonra tel geriliyo ve tepki vermeye başlıyor . Gaz telini nasıl biraz daha gergin yapabilirim.

Kozmetik42

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynisorun ben de de var ya ambenişm ki biraz degşik gazadokaniyom az ama hissetmiyo

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
gaz kelebeğinin üzerinden ayarlaıyor olması lazım....

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
G astralarda elektronik gaz pedalı ama corsa da nasıl bilmiyorum. eğer telse, sorunun gerilmeden kaynaklandığından emin misiniz? eski arabamız broadway de telliydi, hatta bir keresinde yoldayken tel çıkmış pedal boşa düşmüştü ben elimle takmıştım, onda öyle bir ayar yeri yoktu diye hatırlıyorum.

belki diyorum kelebekteki aşırı kurum vs. den dolayı gaz tepki vermiyordur, ya da elektronik pedalsa içinde bişi olmuştur. tamamen tahmin yürüttüm fikir olması açısından.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkdaşlar;
Gaz pedalında biraz boşluk var. Pedalı elimle oynatıyorum 2-3 cm boşluk var. pedala 2-3 cm bastıktan sonra tel geriliyo ve tepki vermeye başlıyor . Gaz telini nasıl biraz daha gergin yapabilirim.
sizin aracınızda gaz pedalı elektronik olması lazım gaz pedalını söktürüp ayarlayabilirsiniz kendiniz yapabilirsiniz vidaları söktükten sonra soketi çıkartıp ayar kısmı var ayar vidasını gevşetin pedala basıp bırakarak istediğinz tepki ayarını yapabilirsiniz.benim vectramda biz öyle yapmıştık pedal geç tepki veriyordu.

s3f!k

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
telli ise gaz pedalı üstünde ayar vidası olması lazım oradan ayarladım ben kendiminkini.

nasıl bir şey derseniz gazın altında bi saplama olur pedalın daha ileri gitmesini önlemek için ona benzer ufak bir cıvata var pedalın üstünde bağlantı piminin yukarısında ve pedal en üstte iken arkada demir kısıma temas eden civatayı sıkarak gerebilirsiniz.
fazla sıkmanız durumunda rolanti artacaktır çalışır konumda ve motoru dinleyerek yapmanızı öneririm.

mehmetavci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun arkadaşlar ; Gaz pedalı elektronik değil ,telli .Yarın dediklerinizi uygulayacağım. Servise gitmem gerekiyor zaten. Çünkü akşam üzeri bir bayan arabasını parkederken benim arabaya arkadan çarptı.Kaza tespit tutanağını düzenledik. Bakalım ne olacak ?

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmis olsun
gaz kelebigin uzerinde gaz tellidir, ve ayarida cok kolay