Gaz kelebeĞİ

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2001 vectra b z16xe aracım forumlarda sık sık yazdığımdan anlayacağınız üzere, rölanti düşüp stop etmesi ile ilgili bayağı bir sıkıntım olduğunu yazmıştım, bosh car servisine gittim, ustam sağolsun bayağı bi ilgilendi, aracım tech2 cihazına bağlandı aracımda sadece zengin yakıt karışımı arızası dışında herhangi bir arıza ve arıza kodu vermedi, boğaz kelebeği sökülüp temizlendi ve adaptasyonu yapıldı, ustamın gösterdiği boğaz kelebeği gerçekten kirlenmişti ve ince bir yağ tabakası gibi kapağı sarmıştı, ustam bana bu görmüş olduğunuz kir tabakası bu boğaz kelebeğinin tam kapanmasını engellediğinden araç beyni bu kapağın sürekli açılıp kapanması ile ilgili sinyal gönderdiğinden bu arıza meydana gelmektedir dedi, ve komple temizleyerek yerine takdı, ve araçta şu anda herhangi bir sıkıntı yok, ustama sorduğum soru ise şu idi, eğer aynı sorun yine devam ederse ne yapmam gerekir dediğimde, yeni boğaz kelebeği ile değişmesi gerekir dedi. Sizin görüşleriniz nedir, yani boğaz kelebeğini yenisi ile değiştirsem bu sorunla acaba yine karşılaşırmıyım, malum bu boğaz kelebeği orjinali 500 tl civarında.

gsi 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En basit olay yağ buharı hortumu sokun emmeden kirlenmesi n kelebek değişim gerektirecek birsey yok kelebek bozulmadan kelebek değişmez

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Peki kardeşim, bu yağ buharı hortumunu sökünce ne olacak onu pek anlamadım, ve ne yapacağız

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hayret ediyorum doğrusu, yazdığım sorunumu 25 kişi görüntülüyor, bir arkadaşım fikir belirtiyor, yokmu daha başka bilgisi olan bu konuda

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pierburg marka 300 tl civarina bulabilirsiniz.

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gsi 46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag buharı kelebegınkırlenmesıne neden oluyor oyuzdende tortu ve yag bırıkımı kelebekte sorun cıkarıyor en mantıklısı krang fılıtresı al tak kelebegın uzerındekı yag buharı gırısınıde kapat b

muttalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustam 97 GLS aracında da var. Durduğu yerde rölanti düşüyor. Tekrar kendiliğinden 20 kadar yükseliyor. Seyahat halinde yken silkelenme yapıyor. Bazen gaz yemiyir. Çekiş dusuk. Bana da aynısını dediler. Ama servise gidemedim. Kimileri aracın beyninden dedi. Siteye konu açtım. Sağolsun arkadaşlar bi fikir verdi. Servie gidersem. Durum ne birlgisini vereceğim

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Valla kardeşim bir hafta önce bosh car servisine gittim kastamonuda, ustam sağolsun bayağı ilgilendi, gaz kelebeğini komple temizledi, ve adaptasyonu yapıldı, şu an bir sorunum yok, daha önce gaz kelebeğini temizletmiştim, ancak diğer ustam bana adaptasyona gerek yok demişti, ama bosh car servisindeki ustam, mutlaka adaptasyon yapılması lazım niye yapmamışlar dedi, ve adaptasyonunu yaptı, çok şükür şimdilik bir şey yok. Tech 2 cihazında bile sadece zengin yakıt karışımı hatası veriyordu, onuda sildiler.

muttalip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla kardeşim bir hafta önce bosh car servisine gittim kastamonuda, ustam sağolsun bayağı ilgilendi, gaz kelebeğini komple temizledi, ve adaptasyonu yapıldı, şu an bir sorunum yok, daha önce gaz kelebeğini temizletmiştim, ancak diğer ustam bana adaptasyona gerek yok demişti, ama bosh car servisindeki ustam, mutlaka adaptasyon yapılması lazım niye yapmamışlar dedi, ve adaptasyonunu yaptı, çok şükür şimdilik bir şey yok. Tech 2 cihazında bile sadece zengin yakıt karışımı hatası veriyordu, onuda sildiler.

Benim aractata mu aynı kelebek sorunu olabilir. Yarın iş çıkışı PCbbağlayacak. Bakalım ne hatalar verecek. Açıkçası büyük sorun cika4 diye cekiniyorum

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kastamonu'daki bosch servisdeki usta anlattığınız üzere sorunu çözmüş adaptasyonuda yapmış birde beyne bu sorundan hatalı sinyal gönderiyor demeside açıklayıcı bilgi vermeside bilgili usta olduğunu gösteriyor.Bence ustanın dediklerine uymak lazım çünkü böyle doğru açıklama yapanı bulmak zor