Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

sohayli link' Alıntı:
Mobil 1 120 lira değil. 95 liraya satan yerler var internette.
Bu mobil 1 esp 0w40 ön tarafında dexos 2 yazılı logo var normal mobil olmasın 032questn

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Bu mobil 1 esp 0w40 ön tarafında dexos 2 yazılı logo var normal mobil olmasın 032questn

Var. Normal mobil değil.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Benzin filtresi de 30 binde değişecek, ben 2 tane yağ arasından seçim yapacağım dünkü konuların birine fotoğraflarını paylaşmıştım. Castrol edge 5w40 dexos 2 uyumlu 85 tl, Mobil 1 esp o da dexos 2 uyumlu 120 tl.Tabi yağ filtresiyle beraber 4,5 yağ alacağız ona göre ayarlamanızı yapın yağ filtresi de 10 tl normal hava filtresi 20 tl polen isterseniz o da 20 tl 30 yada 50 işçilik alırlar. Şanzıman yağınıda kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin eksilmişse tamamlatın.

O zaman bu mantığa göre pahalı değil mi 325 TL.

Ayrıca 4 LT 5w30 Mobil 1 95 TL falan ancak 1 LT ilave almak lazım dedi ki 1 LT 'si 45 TL falan. 5 LT'liği yokmu ki bunun.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Peki arkadaşlar ben bir soru daha sorsam, bir tanıdık arkadaşımız var. Motor ustası. Ancak genelde tüm araçlar için çalışıyor. Yani belli bir model marka değil. Kendisinin de eski bir Corsa' sı vardı. Bu arkadaşa yaptırsam bu bakımı bir problem yaşar mıyım? Yoksa sen yine de Opel Özel servise git mi dersiniz? Kafam burda karışıyor biraz.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Aslında olay aşağıdaki gibi basit. Hepsi de orjinal sayılır polen filtresi haricinde. Tek eksik sitede olmadığı için ekleyemedim o da Mobil 1 ESP 5w30 1 lt. Onu da başka bir yerden almak lazım sanırım. Bu durumda 50 tl işçilikle 250 TL' ye bu bakım biter. Onların 275 verdiği fiyattta filtreler orjinal değil sanırım farklı marka muadil. Böyle daha iyi olabilir aslında.

[img=800x492]http://i.hizliresim.com/W2MG32.png[/img]

karaca_01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba aracımın 60.000 bakımı için şanlıurfa opel servisi gapel ile görüştüm. 950 TL fiyat verdiler. Şaşırdım ve telefonu kapattıktan sonra adana onatça opeli aradım 650 TL + %20 indirimi var dediler. Bir kaç tane antep, diyarbakır opeli aradım onlarda 650 + %20 indirim dediler. Adanadan bir tane özel servis buldum ve görüştüm. Adamlar opel servisten ayılmışlar vekendi yerlerini açmışlar 60.000 bakımı için adam ful gm parça kullanacağını söyledi toplamda 250 TL ye yapacağını söyledi. Fark böyle işte

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Şimdi bakımı yaptırdım. Geçen sene faturada D-Motac Marka yağ bu arabayı dizel gibi çalıştırıyormuş gerçekten. Mobil 1 ESP formula gerçekten çok iyi ses gitti. Camı açıyorum yine farkı çok net anlıyorum. Motor sesi yok. Üstelik 2 viteste durmaya yakın kalkışlarda araba teklerdi. O da gitti. Filtrelerden miydi bilmiyorum ama araba bi kendine geldi. 270 parça 40 tl işçilik 310 tl ye bakımı hallettim çok şükür. Üstelik hepsi orijinal filtreler.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Kesin karar verdim ki özel serviste yaptıracağım. Arkadaşlar araçım 2.yılını doldurdu sayılır.

KM 9.000 ' de yani çok düşük. Nelerin değiştirilmesi gerekir sizce? Motor Yağı Filtreler ve Bujiler mi sadece? Serviste 750' den bahsediyorlar. Yetkili servis benim için bitmiştir.
iki yıllık araç ve 9 binde bence hiç bi şey değiştirmeye gerek yok... yola devam.... daha doğrusu pineklemeye devam kahka536