Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Garanti Bitiyor, Bakım için Yetkili Servis mi Özel Servis mi?

425 nere 240 nere..Parçaları nerden alacaksınız?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xopelden ve xopel sitelerinden sormustum 30bin bakimi icin mobil 1 ya dahil orijinal parcalar 300 civari fiyat vermislerdi. Dizel icin.

Edit: Lütfen site linklerini özel mesaj ile paylaşınız!

janjan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benimde aracımın 30bin bakımı geliyor bende sanayide yaptırmayı düşünüyorum açıkçası servise o kadar para bayılmak mantıksız geliyor. Bu arada 30bin bakımında bujilerde mi değişiyor ?

yinkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracım 1.3 dizel.30.000 bakımı için Bursa Neskar dan telefon ile fiyat istedim. 780 - 820 arasında değişeceğini söylediler  ???

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

Kesin karar verdim ki özel serviste yaptıracağım. Arkadaşlar araçım 2.yılını doldurdu sayılır.

KM 9.000 ' de yani çok düşük. Nelerin değiştirilmesi gerekir sizce? Motor Yağı Filtreler ve Bujiler mi sadece? Serviste 750' den bahsediyorlar. Yetkili servis benim için bitmiştir.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kaanrevan link' Alıntı:
Kesin karar verdim ki özel serviste yaptıracağım. Arkadaşlar araçım 2.yılını doldurdu sayılır.

KM 9.000 ' de yani çok düşük. Nelerin değiştirilmesi gerekir sizce? Motor Yağı Filtreler ve Bujiler mi sadece? Serviste 750' den bahsediyorlar. Yetkili servis benim için bitmiştir.

Benimde 9700 oldu sanayide bu ay yağ ve yağ filtresi değiştireceğim sadece, bujiler 25-30 binde değişiyor hava filtresini K&N kutu içi filtre aldım onunla değiştireceğim, polen filtresinde herhangi bir koku, üflemesinde sıkıntı yok değiştirmeyi düşünmüyorum.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Benimde 9700 oldu sanayide bu ay yağ ve yağ filtresi değiştireceğim sadece, bujiler 25-30 binde değişiyor hava filtresini K&N kutu içi filtre aldım onunla değiştireceğim, polen filtresinde herhangi bir koku, üflemesinde sıkıntı yok değiştirmeyi düşünmüyorum.

O zaman sadece yağ ve filtreler. Bana verilen fiyat 275 TL. Ancak Mobil 1 5w30 kullanılmasını istiyorsam 50 TL farkeder dedi. Bujilerde aynı sizin söylediğiniz gibi açar bakarız ihtiyaç olursa değiştiririz dedi telefonda. Ben de açıkcası bujinin kendisini görmemiş biri olarak konuyu uzatmak istemedim. :)

Benzin filtresini değiştiriyorlar mı acaba 2.yılda? Yoksa sadece yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve polen filtreleri mi değişiyor onu sormayı unuttum.

niko22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benzin filtresi de 30 binde değişecek, ben 2 tane yağ arasından seçim yapacağım dünkü konuların birine fotoğraflarını paylaşmıştım. Castrol edge 5w40 dexos 2 uyumlu 85 tl, Mobil 1 esp o da dexos 2 uyumlu 120 tl.Tabi yağ filtresiyle beraber 4,5 yağ alacağız ona göre ayarlamanızı yapın yağ filtresi de 10 tl normal hava filtresi 20 tl polen isterseniz o da 20 tl 30 yada 50 işçilik alırlar. Şanzıman yağınıda kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin eksilmişse tamamlatın.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

niko22 link' Alıntı:
Benzin filtresi de 30 binde değişecek, ben 2 tane yağ arasından seçim yapacağım dünkü konuların birine fotoğraflarını paylaşmıştım. Castrol edge 5w40 dexos 2 uyumlu 85 tl, Mobil 1 esp o da dexos 2 uyumlu 120 tl.Tabi yağ filtresiyle beraber 4,5 yağ alacağız ona göre ayarlamanızı yapın yağ filtresi de 10 tl normal hava filtresi 20 tl polen isterseniz o da 20 tl 30 yada 50 işçilik alırlar. Şanzıman yağınıda kontrol ettirmeyi ihmal etmeyin eksilmişse tamamlatın.
Mobil 1 120 lira değil. 95 liraya satan yerler var internette.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sadece yağ ve filtreyi degistirin yeter.
9-10 binde buji degismez sökturmeyin bile.
En erken 30 binde buji degisir. +bizim araclarda benzin filtresi deponun icinde değismiyor yani.