G Kasa opel astralarda polen filtresi

Exclion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar g kasa 2004 model opel astralarda polen filtresi acaba nerde yer almaktadır?Bizim kendimizn çıkarıp değiştirme şansımız varmıdır?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
adszlx.jpg

Torpido sökülmeden takılmıyor. Elin bu tür işlere yatkınsa sen de değiştirebilirsin, ama bana kalırsa bir kerelik de olsa önce bir ustaya değiştir ondan sonrası için bir fikir sahibi olursun.

Son düzenleme:

ankarakazan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidoyu sökmeden değiştirilmiyor ama kesinlikle değiştirmenizi tavsiye ederim çoğu usta bunun yerini ya bilmiyor yada yok zannetiği için standart bakımlarda değiştirmiyor benim aracımın kliması çok zayıftı tamirciye gitmeyi düşünüyordum sonra polen filitresini söküp değiştirince klima normale döndü, attığım filitre katran bağlamıştı sanırım ilk kez ben değiştirdim yada belki ikinci. torpidonun 6 tane yıldız alyan vidası var onu söküp çıkartınca arkasında kalorifer motorunun arkasına doğru bir yerde

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Arabanın kaloriferi fazla ısıtmıyordu, ve içeri genzi yakan bir koku yayılıyordu. Açtım baktım ki kapkara olmuş elektrikli süpürge ve duvara çarparak temizlemeye çalıştım ama zift gibi olmuş lifler çıkmadı, kanımca sıfırdan beri hiç değiştirilmemiş.

Yerini bulamadılar herhalde :D

Sonuç: Hem koku gitti hem kalorfier süper ısıtmaya başladı.
Gelecek hafta yenisin alıp değiştireceğim.

namesut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merivanın ki mesala silecekler sökülüp üst mahvuz cıkartılıp sağ tarafda anca öyle cıkıyor ve arkadasımında dedigi gibi zift gibiydi bol köpükle yıkadım yep yeni oldu üzerine glade kavun esansı döktüm şimdi araba diyarbakır karpuz kavun bahçesi gibi kokuyor fanı actıgı,mda :D

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
1-) Polen Filtresinin görevi arabanın kalorifer/klima havasının temizlenmesi mi acaba?
2-) Şayet kalorifer/klima arabanın içini iyi ısıtıyorsa/soğutuyorsa ve içeriye kötü kokulu bir hava girmiyorsa Polen Filtresini değiştirmemize gerek yok mu yani arkadaşlar? :sorry:
Çünkü ben Genel filtrelerin hepsini değiştirmeyi düşünüyordum ve buda amacını bilmediğim bir uzuvdu da. :eek:
Teşekkürler.

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,
1-) Polen Filtresinin görevi arabanın kalorifer/klima havasının temizlenmesi mi acaba?
2-) Şayet kalorifer/klima arabanın içini iyi ısıtıyorsa/soğutuyorsa ve içeriye kötü kokulu bir hava girmiyorsa Polen Filtresini değiştirmemize gerek yok mu yani arkadaşlar? :sorry:
Çünkü ben Genel filtrelerin hepsini değiştirmeyi düşünüyordum ve buda amacını bilmediğim bir uzuvdu da. :eek:
Teşekkürler.

Bence Değiştirin cok pahalı bır şey degıl zaten

Firaty06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamamdır o zaman değiştiririm. :good: Ama görevini de söyleyebilir misiniz lütfen? Öğrenmiş olurum :D:D:D

Polen filtreleri araç Içine girmeye çalışan tozları tutar ve polen fıltresı temızse aracın ıcındekı buhar hızlı cozulur ancak polen fıltresi doluysa aracın ıcınde buharlar cozulmez sıcak ve soguk havayı etkılı uflemez az ufler birde kotu koku yapabılır