Frenlerimden memnun değilim. Var mı ucuz yollu bir fikir??

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba..

Forumda okudum baya fren konularını ama hepsi pahalı çözümler olmuş..

Benim astranin frenleri hoşuma gitmiyor. neden bilmiyorum. belki de normaldir ama istedigim hazzı alamıyorum. ki Fren benim için en onemli konulardan biridir.

oncelikle bazı ani frenlerde ugultu sesi geliyor. bunun nedeni ne olabilir?? DdııRrrr şeklinde bir ses..

Frenlerimi daha performanslı yapmak içni neler yapabilirim. 3 yıl kadar oldu balatalar degişeli. disklerde tornalanmişti. ama sıradan balatalrdi. 50-60 liraya halletmiştik. frende hafif bir degişme olmuştu ama yinede memnun degildim.

simdi 100 lira civarında frenlerimi nasil güçlendirebilirim??

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardesim,
Fren disklerin ve Arka kampanalari degistir.... ön frenlerine bak iyi isi kalsin eski ise yenilet,arka frenler büyük olasilik ses cikardigina göre bitmis olabilir...bundan sonra fren yagini degistir..havasini al...hic bir problem kalmaz..

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ses arka kampanalardan geliyodur diyosun yani?

arka frenler 2001den beri 93 bin km oldu. hiç ellenmedi. yani arka kampanalara bir bakım yapılmadı.

o zaman dedigin gibi benim. kampana ve disk ve balata degistirmem gerekiyor. ayriyetten havasını alıp fren hidroligini kontrol ediyorum..

benim servise bi gitmem gerekçek

Çok teşekkürler cevap için

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ustam o frenleri kullanıp hala bizimle yazışman mucize arka kampanaları traşlat balatalarını değiştir 65 lira civarı iki tana trw disk alsan 100 civarı 60 liraya da 1 takum gm filan disk değişmişken fren hidroliğinide değiştir.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne diyon ya mahmut abi :)

simdi arka kampanaları traşlatacam. peki kampanaları sökmek zor iş mi? yani disk gibi hemen ele geliyor mu?

önlerinde diskini değiştirip balatalarını değişltirecem. anladıgım kadarıyla fren bakımı 200 lirayı bulacak..

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdasım bmw e36 3.16 sı vardı arka kampanaları uzun bi süre bakım yaptırmamıs değiştirmemiş parcalar aşınarak birbini içine girmişti serviste yaklasık yarım günde söküldü.

fren konusu hassas sürekli kontol edilmeli masrafından kaçınılmamalı

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ön balatalar değişti. ama arka kampanalara pek gerek yok demişlerdi. ama bence var..

ben o zaman en kısa zamanda arka kampanalara baktirayim. diskleride gözden geçirip baktircam..

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 sene balatalar hiç değişmemişse arka balatalarda hiç ellenmemişse fren sistemi gerçekten iyi dayanmış. ben 2 sene ellememiştim tamircinin açtığında ilk söylediği laf Allaha emanet gidiomuşsun demesiydi. Balata bitmiş diskleri sıyırcaktı gördüğümüzde. Bu konuyu bence ihmal etmeden halledin biran önce.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alla alla. yani frenlerden memnun degilim ama hiç tutmuyorda degil ki :)
şimdi iyice kıllandım. bu hafta şehir dişindayim. haftaya ilk işim bunları yapacam. araca agir bakım gerekiyor sanirim biraz.. trigerde yaklaşiyo zaten.. off off gene masraf gene masraf :)

peki arkadaşlar. önler için Disk ve balataların markası onemli mi. mahmut abi TRW felan al dedide. bulamazsam felan. boşa birşey almak istemem

vectra delisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Frenler tutar fakat disklere çok büyük zarar verir diski yamultabilir. Ve bi yere kadar dayanabilir o frenler.