Fren pedalındaki ıslaklık

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli arkadaşlar aracım yol bilgisayarında su seviyesi eksik uyarısı veriyor. Su seviyesine bakıyorum normal seviyenin bayağı aşağısında ancak kapağı açınca su seviyesi yükseliyor yol bilgisayarı ekranındaki uyarı gidiyor. Su seviye kabı yeni değişti. Sensörde ya da genleşme kabında herhangi bir arıza yok. Dikkatimi çeken nokta ise genleşme kabını açınca bir fokurdama oluyor ve fren pedalında ıslaklık gördüm. Çok değil ama biraz ıslanmış. Daha önce su eksiltmesinden dolayı radyatör ve lpg boruları değişti. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
audi tahminim araban...
kalorifer musluğu veya radyatör bağlantı yerinden yapar...
suyun kapağı açtığında genleşmesi normal...

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantı yerlerinde gözle görülen bir ıslaklık yok. Fren pedalında ıslaklık kırmızı renkli yani antifriz rengindeydi. Çok da fazla değil ama bir ıslaklık var.

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir de su seviyesi eksik uyarısı motor soğukken veriyor motor ısınınca uyarı vermiyor biraz önce kontrol ettim. Bunun sebebi nedir?

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ustaya bugün sordum soğutma sisteminin hava yaptığını havasının alınması gerektiğini söyledi.Ama bazı arkadaşlar opellerin hava yapmadığını söylüyor. Hangisi doğru bir de hava yapmışsa havası nereden alınıyor görsel olarak yardımlarınızı bekliyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
pedalin üzerindeki ıslaklık antifriz kokuyorsa bir yerden kaçırıyordur...zaten motoru çalışıtırnca suyun eksilme uyarısı sizstemde hava olduğu belirtisi...eğer kompresyonda hava basıyorsa silindirden suya(bu illa su eksiltme veya yağa su kaçırma olmayabilir)o zaman contada sorun vardır..hava evvelden olsa çoktan gitmesi gerekirdi..motor ısınınca devir daim yapınca havayı atar...birde kalorifer peteği kaçak yapıyorsa ordan da sorun yapabilir..o damlayan antifriz ise ona bakmak gerek

inal15

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü arkadaşlar,fren pedalındaki ıslaklık motor kaputunun altından yağmur suyu girmiş.Lpg borularının geçmesi için açılan delikten içeri girmiş.Silikonla hallettik.