Fren Mesafeleri 100- 0 ?

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren Mesafeleri 100- 0 ?

Niyeyse bu araba bende de orada burada viraj bulduğumda yol tutuşunu zorlama isteği uyandırıyor, şimdiye kadar beni hiç yarı yolda bırakmadı, abartınca ESP'nin höt zöt diyerekten müdahale edeceğini bildiğim için rahatım herhalde. :)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yildirim link' Alıntı:
Çok ilginç, ben gerçekten güvende hissetmiyorum araçta, daha önce kaydığımdan olabilir belki.

Mutlaka, eğer çok düşük ya da fazla lastik basıncı, ayarsız rotlar vs gibi teknik sorunlar yoksa sınıfının en iyi yol tutan araçlarından biri Astra..

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçenlerde arkadaşın 2006 Corolla'sını kullandım.Bir viraja giriyordum ve o anda yanımdaki arkadaşa bakıyordum.Hızım 90 falan.ESP falan da yok.Biraz kontrol zayıflığı ve viraja bu hızla girdiğimden arkayı biraz kaydırdım.İnanın şimdi yazarken bile heyecanlandım.Araba iyi salladı bizi.Direksiyona sıkıca yapıştım.Üç beş saniye savrulduk.Yani kesinlikle kendi aracım olsaydı bunu yaşamazdım. ???

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçen otoyoldan çıkarken türkiyenin en keskin otoyol virajlarından biri olduğunu iddiaa ettiğim bir yerden çıktım.limitleri zorlamak için 100 ile gaza basarak döndüm ve araba hiç savrulmadı.yola yapıştı resmen.bana güven verdi araç.hiç astrayla savrulan ya da yoldan çıkan oldu mu?ciddi soruyorum olduysa artık ben de ona göre kullanacam

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce dediğim gibi tekeler çok önemli birde salınım gibi bi derdi yok aracın iyi niyetli felanda konusmuyorum yağmurda dalgınlıkla viraja o kadar hızlı girdim ki korkum arabanın savurması degıl tekelerlerın yolu kavrayamamasıydı, hem 1500 kg luk bır arac ne kadar cevık olabılıyorsa son safhasına kadar zorlanmıs watt bağlantı sistemi gerçekten harika olmuş.

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Kement atalım. ևapa sallayalım. Fren esnasında vakit çok. Hatta bu mevzuyu panik fren yaparken uzun uzun tartışalım. (:)
Kement fikri iyi abi 180 derecelik dönüşler için kullanılabilir 14alkiss  fakat çapa biraz düşündürücü aracın alt aksamı sabıt kalırken üst aksamı hala haraket edıyor olabılır  trafıkde hos karsılanmaz yanı  general__p

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bazen düşünüyorum; "bu aracı 200-250Kg hafifletseler, 19" jant + spor yay/amortisör taksalar virajları nasıl alırdı" diye  8)

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Bazen düşünüyorum; "bu aracı 200-250Kg hafifletseler, 19" jant + spor yay/amortisör taksalar virajları nasıl alırdı" diye  8)

Daş yerinde ağırdır tolga.  :D

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:

Fena olurdu  okkk