Fren disk sorunu

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi

parabol83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Fren disk sorunu

aynı sorunla eski aracım sıfır aldığım vw polo 7000 km diskler garanti kapsamında değişmişti. Diskler yürüyen aksam olduğu için garantiye sokturabilmek için baya uğraşmıştım serviste. Daha sonra 15.000de tekrar değişti garanti kapsamında sonra sorun çözüldü :) 15.000 km de 3. fren diski. Servis sürekli diskler aşırı ısınmışken tazzikli su ile yıkatmışsınızdır, sudan geçmişsinizdir diskler eğrilmiştir diye geçiştirmeye çalışıyordu. Bende araba ısınınca su birikintisi olduğunda durduğumu önce yolda suyu süpürdüğümü söylüyodum:))

ama kısacası diskler ısınmışken, uzun yol sonrası filan aracı yıkatmamak lazım.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

parabol83 link' Alıntı:
aynı sorunla eski aracım sıfır aldığım vw polo 7000 km diskler garanti kapsamında değişmişti. Diskler yürüyen aksam olduğu için garantiye sokturabilmek için baya uğraşmıştım serviste. Daha sonra 15.000de tekrar değişti garanti kapsamında sonra sorun çözüldü :) 15.000 km de 3. fren diski. Servis sürekli diskler aşırı ısınmışken tazzikli su ile yıkatmışsınızdır, sudan geçmişsinizdir diskler eğrilmiştir diye geçiştirmeye çalışıyordu. Bende araba ısınınca su birikintisi olduğunda durduğumu önce yolda suyu süpürdüğümü söylüyodum:))

ama kısacası diskler ısınmışken, uzun yol sonrası filan aracı yıkatmamak lazım.
aynen sıcakken dısklere su gelmesı egılmesıne sebep oluyor
esprıde ıyıymış yagmur yagınca suları supurmek 011zaa

bjk675

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yaklaşık 1 senedir bende de vardı bu problem ve forumumuz sayesinde öğrenince 15 ekim de disk siparişi verildi ve bugün de takıldı. bakalım şimdilik bir sorun görünmüyor...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Astra J lerde fren balatası bitince araç 80km/h yi geçmiyormuş bugün servisten duydum.  ???

arif0123456789

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar gördüm ki astrası olan arkadaslarımızın çoğu frene basınca titreme olayından şikayetçi , bazı arkadaslarımız disklerini garantiden değiştirmis bi kaç kere ve aynı sorun olmuss , bu sorunun tekrarlayacakmı diye kendilerine soruyorlar.Arkadaşlar 2010 model astra j aracım var , şu anda aracım 100 bin km de:) bugune kadar 10 kez fren disk balata deiştirdim.Gerek garantiden olsun gerek farklı markalar olsun:) denemediğim disk balata markası kalmadı:) performans kitlerine bile el attım . Size şunu soyleyebilirim boşuna uğraşmayın , bu araçta baska birsey varr , ortalıkda çok seneryo dolaşıyo diskler sıcakken yıkandı suya girdi falan :) bunların hiçbirne inanmayın her turlu kombinasyon denendi çunku:)aracın sıkıntısı şu bir disk balatayı takarsınız ve 3 kere 160 da fren yaptığınız andaa o disk yamulur ve butun disklerde basıma gelen budur.Bende bi sıkıntı yok diyen arkadslar aracı çok sakin kullanan arkadaslar olsa gerek diye dusunuyorum ve butun astra j lerde bu sıkıntı var bunu kimse inkar edemez.ve gelelim çözüme satın kurtulun :)

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arif0123456789 link' Alıntı:
Arkadaşlar gördüm ki astrası olan arkadaslarımızın çoğu frene basınca titreme olayından şikayetçi , bazı arkadaslarımız disklerini garantiden değiştirmis bi kaç kere ve aynı sorun olmuss , bu sorunun tekrarlayacakmı diye kendilerine soruyorlar.Arkadaşlar 2010 model astra j aracım var , şu anda aracım 100 bin km de:) bugune kadar 10 kez fren disk balata deiştirdim.Gerek garantiden olsun gerek farklı markalar olsun:) denemediğim disk balata markası kalmadı:) performans kitlerine bile el attım . Size şunu soyleyebilirim boşuna uğraşmayın , bu araçta baska birsey varr , ortalıkda çok seneryo dolaşıyo diskler sıcakken yıkandı suya girdi falan :) bunların hiçbirne inanmayın her turlu kombinasyon denendi çunku:)aracın sıkıntısı şu bir disk balatayı takarsınız ve 3 kere 160 da fren yaptığınız andaa o disk yamulur ve butun disklerde basıma gelen budur.Bende bi sıkıntı yok diyen arkadslar aracı çok sakin kullanan arkadaslar olsa gerek diye dusunuyorum ve butun astra j lerde bu sıkıntı var bunu kimse inkar edemez.ve gelelim çözüme satın kurtulun :)

Fren diskten dolayı sat kurtul. ևok gereksiz bir tespit ve yorum olmuş. ֜stelik ilk mesajında.  005hihih

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ve gelelim çözüme satın kurtulun :)

Bir disk probleminden araç satacaksak vay halimize.  :)

Bu problemi sadece bir kez yaşayıp sonrasında garantiden diskler değiştiğinde bir daha karşısına çıkmayan birçok arkadaşımız var.
şuanda hepsi araçlarını sorunsuz bir şekilde kullanıyorlar.
Kusura bakmayın ama 10 kez disk değiştirip hepsinde de aynı  problemin olması sadece sizin aracınıza özgü bir durum gibi görünüyor.
Bence bir tek siz aracınızı satın ve kurtulun.  :)

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[size=10pt]Başından sonuna her harfi sallama bir yorum. Karşısındaki herkesi çocuk sanan çocukça bir mantık bu.[/size]

goztepeli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Satalım kurtulalım ok..
Peki ne alacaz motor yapılan markalardan yada sıfır arabada klima koymayanlardanmi ilk mesaj için bence sert
Olmuş derim aracimi seviyorum lakin yola yapışması ve güven vermesi şu an bulamayacagim bişey 20000 i
Geçtim bende yok ve garanti den hallediliyor da sonuçta