Fren ABS'li gib vuruntulu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma geldi ya sen eminmisin ön frenden olduğuna sakın kampana olmasın? o kadar değişenden sonra bu benim ihtimal kalıyor birde arka kampana...
50 ile giderken boş bir yerde haffce el frenini çek bakalım O titreme varmı?

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten arka kampana ve merkezleride sıfırları ile değiştirdim.

Son çare artık çıkma olarak tekerleği ve bilumum ıvırzıvırları tutan çatala benzeyen adı ne bilemedim. döküm parçadan bakmak geliyor aklıma.

Diğer linktekiarkadaşta çözüm bulamamış olacak ki neticeye kavuşmamış konusu.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş ne yazıki cevab vermedi sonuç ne oldu ama yani herşey değişti ise aks kolunun girdi sizin dediğiniz o kaliberin takıldı kolda yada poryada onun için ustan boşluğa bakaca hangisi olduğuna

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aklıma geldi ya sen eminmisin ön frenden olduğuna sakın kampana olmasın? o kadar değişenden sonra bu benim ihtimal kalıyor birde arka kampana...
50 ile giderken boş bir yerde haffce el frenini çek bakalım O titreme varmı?

Merhaba
Dediğin gibi denemek için giderken sadece el frenini denedim.
sıkıntının tümü ordamı bilemedim fakat tarif ettiğim sesler geldi.
Birkaç sefer daha denedim gerçekten arkadan geliyor sesler.
şimdi orayı tekrar baktıracağım. Kampanaları takarken rulmanları yanlış takmış olabilirler, zaten takarken zorlanmıştı.! zaten yanlış taktıysa yerine bir daha doğru takma şansı olduğunu sanmıyorum. sonuç ne olacak bilemiyorum.Eğer burayı baktırdıktan sonra sesler kesilmezse kısmını şimdilik düşünmek istemiyorum.:confused:

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Daha önce açık kalmış konular gibi olmasın diye gelişmeyi size aktarmak istedim.
Bu gün gene tamir yolarındaydım. bir önceki mesajımda yazdığım gibi sıkıntının arka kampanalardan olduğunu düşünerek frenciye gittim. Takılan kampananın markasını sordu ilk olarak. Kampananın torna ile düzeleceğini fakat belli zaman sonra tekrar aynı şeyin olacağını, baştan hiç böyle bir yola girmeden direkt olarak kampanaları orjinal parça ile değiştirmemi söyledi. Açıklaması mantıklı ve şöyleydi: Yan sanayi kampanalarda kullanılırken ısınıyor, aracı park edip elfrenini çekip gidiyorsun. Balataların bastığı yerler dışa doğru itili olarak kalıyor ve böyle soğuyor. Buyrun size artık yumurta kıvamında yeni kanpananız hazır.Sonra benim gibi uğraşıyorsunuz. Hepsi ne için 60TL fark için.
Arkadaşlar bu farkla kar ederim sandım fakat bana hem zaman hem maddiyat olarak daha pahallıya patladı.Her parçada demiyorum fakat bazı parçalarda ekonomik olsun diye yan sanayi malına bakmamak gerekiyor.
Şimdi orjinal zimmerman takıldı. sıkıntı yok .İnşallahta olmaz.
İlgilenen ve yorum yazan arkadaşlara teşekkür ediyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gökhan Bey sorununuz çözüldüğü için birde burda çözümü paylaştığınız için teşekür ederim geçmiş olsun

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arka kampananın çok fazla ısınacağını sanmam ama ön diskler aşırı şekilde ısınacağına adım kadar eminim. Arkadaşa söylenen bana fazla mantıklı gelmedi aslında yani geldim park ediyorum kampana sıcak balata iz yapacak...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yan sanayi , orjinal , birde orjinal yan sanayi :)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba.

Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi CORSA B min freni ABS varmış gibi vuruntu yapıyor. İlk koyulan teşhis diskin yamuk olduğuydu.
bende disk, balata, girmişken tam olsun dedim ön takım lastikleri patlak amortisörleri komple bakımdan geçirip değiştirdim.
Tüm sıkıntıların biteceğini düşünürken bu frendeki titreme daha çok arttı.
yüksek süratteyken nerdeyse direksiyonu sallıyor.
Ustamla konuştum. olmazsa diski tornalatım dedi. Daha yeni aldığım diskin yamuk çıkma ihtimali varmıdır?
Yada bu konu ile daha önce karşılaşan var ise nasıl bir çözüm buldu .
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

üstad aynısı başımıza 2003 merivada geldi daha garantıdekı arabaya 800 tl lık masraf yaptılar hıcbı sorun cozulmedı daha sonra opel Turkiye ye mail attık bursa opele gidin orada yardımcı olacaklar ve ucret taleb edılmeyecek dendı bunlarda neredeyse aynı ıslemlerı yaptılar 600 tl fatura cıkarıp garantınız son bulmus deyıp bide parayı ıstedıler bızden neyse biz lanet olsun diyerek parayıda verdik fakat sorun hayla cozulmemıstı bursa sanayı sıtesıne gıdıp bi kamyon frenleri tamırı yapan dukkana girdik usta dısklerı sokmeden bi aparat takıp diskleri tornaladı ve 20 tl paraya ön 2 disk tornalanmıs oldu :) ve sorun çözuldu dönüşte ustalara imalı imalı arabayı goturup bi halt beceremiyorsunuz dercesıne test ettırdık ne halınız varsa gorun haram zıkkım olsun dıyerekten bayiden ayrılmıstık :) Bence daha fazla para harcamayın ve dısklerınızı tornalattırın ;)