Fren ABS'li gib vuruntulu

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese Merhaba.

Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi CORSA B min freni ABS varmış gibi vuruntu yapıyor. İlk koyulan teşhis diskin yamuk olduğuydu.
bende disk, balata, girmişken tam olsun dedim ön takım lastikleri patlak amortisörleri komple bakımdan geçirip değiştirdim.
Tüm sıkıntıların biteceğini düşünürken bu frendeki titreme daha çok arttı.
yüksek süratteyken nerdeyse direksiyonu sallıyor.
Ustamla konuştum. olmazsa diski tornalatım dedi. Daha yeni aldığım diskin yamuk çıkma ihtimali varmıdır?
Yada bu konu ile daha önce karşılaşan var ise nasıl bir çözüm buldu .
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden Teşekkür ederim.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aklıma rumanlar geldi. Boşluk filan olmasın?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun başladığında sorunun üzerindeki diskin yamuk olduğunu söyleyen usta disk değiştirtiyor sonra oda mı yamuk diyor siz ustanızı değişin bence.

Gidin bir lastikçiye jantları söküp balans makinesine taksınlar orda sıkıntı yoksa düzgün bir ustaya ön takımı kontrol edin bütün parçalar sağlamsa rot ayarını kontrol ettirisniz

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1) Yan sanayii disklerde üretim hatası daha çok olur, teşhisten eminseniz verin parçacıya doğrusunu alın.
2) Ustayı değiştirebilirsiniz.
3) Frene basmıyorkende titreşim var sanırsam, ses var mı peki?

Bana sorarsanız, akslarda boşluk da olabilir, aks kolları da yamuk olabilir, ilk kalkışlarda da vuruntu var mı? En doğrusu aracı sokun bir rotçuya ne var ne yok söyler.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
sıfır takılan diskler titreme yaptı yetkili serviste değişmişti geri götürdüm kontrol edildi evet titreme var dendi taşlama kabul etmem öyle olsa eskileri taşlatır binerdim dedim yeni sıfır set takıldı. Daima yetkili servis:D

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıfır takılan diskler titreme yaptı yetkili serviste değişmişti geri götürdüm kontrol edildi evet titreme var dendi taşlama kabul etmem öyle olsa eskileri taşlatır binerdim dedim yeni sıfır set takıldı. Daima yetkili servis:D
Arkadaşın sorun var iken değişince sorun kalkmamış;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

Kafaya takma, senden çıkan sıfır diskleri taşlayıp başkasına takmışlardır. Belki sana takılanda aynı şekilde başkasından taşlanıp gelendir. :) Yetkili serviste ticarethane. İşleten de gene aynı zihniyet.

arumeru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar.
mesajlarınız için teşekkürler.
Ön takım bakımı yaptırdığımda Viraj denge lastikleri, amortisör lastikleri ve bilyaları, balatalar, amortisörler, boşlamış olan rot kolu ,motor kulakları, arka kampanalar, merkezleri, rulmanları komple değiştirdim.
sonra rot ayarına girdim onuda hallettim.
Araçla yolda giderken önceden gelen tüm sesler kesildi diyebilirim.(arka amortisörler kaldı) gidişinde ses ve sıkıntı kalmadı.
ne zaman fren yapsam 20-40 km/h de sıkıntı yok ilk fren yaptığımda zuv-zuv-zuv diye senkronize ses geliyor sonra kesiliyor. Ama 60 ve üstü süratlerde hem sallanıyor hem motordan vurrrrrrr diye kompresyon sesi gibi ses geliyor. frenlerden zaten vuruntuyu yazmıyorum.
Bu konuya daha mantığım yetmiyor.
Satın aldığım yer garantili dedi fakat olayın bide şu yönü var Hadi adam yenisini verdi eskisini kontrol ettirdik sıkıntı çıkmadı adam busefer yenisinin de ücretini isteyecek.
Direkt olarak yöneleceğim bir nokta neresi olabilir merak ediyorum.

Acaba balataların takıldığı kolda kaçıklık var ise böyle bir sonuç oluşabilrmi.bunu nasıl kontrol ettirebilirim acaba ?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kafaya takma, senden çıkan sıfır diskleri taşlayıp başkasına takmışlardır. Belki sana takılanda aynı şekilde başkasından taşlanıp gelendir. :) Yetkili serviste ticarethane. İşleten de gene aynı zihniyet.

aynen katiliyorum..