Focus ta Jetta Kurnazlığı!!!

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

amcamın arkadaşı 2004 model toyota corolla terraya 27 bin para vermiş :D amcamda sol var valla ben bile verirdim diyo amcam o fiyatlara millet kapış kapış wv toyota alıyo...

Valla millet kafayı yemiş VW neyse de toyota dediğin bence çok kalitesiz bir araba ama millet bakmıyor işte sorunsuz mu sorunsuz parçası da ucuz daha ne olsun diyor.Bi bakıma mantıklı ama piyasayı çok yükselttiler çok.

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vw de bu durum yıllardan beri var..nasıl olsa satarız düşüncesinde olduklarından gayet rahatlar..yalnız toyota son bir kaç ayda kendi finans sistemini kurup dosya masrafsız düşük faizli cazip imkanlar sununca yollardaki toyotalar artmaya başladı..yoksa pek beğenilen bir kasası yok..üstelik fiyat çok fazla...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Valla millet kafayı yemiş VW neyse de toyota dediğin ... sorunsuz mu sorunsuz...

Bu da kalite göstergesi olmuyor mu? Kusura bakma da Toyota'ya kalitesiz demek haksızlık olur. Şu anda nerdeyse tüm otomobil üreticileri Toyota'nın 70-80 lerde kullanmaya başladığı kalite ve üretim sistemlerini kullanıyorlar ;)

Toyota'nın öncelikleri farklı diyelim, bu öncelikler size hitap etmiyor olabilir. Gayet doğal.

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu da kalite göstergesi olmuyor mu? Kusura bakma da Toyota'ya kalitesiz demek haksızlık olur. Şu anda nerdeyse tüm otomobil üreticileri Toyota'nın 70-80 lerde kullanmaya başladığı kalite ve üretim sistemlerini kullanıyorlar ;)

Toyota'nın öncelikleri farklı diyelim, bu öncelikler size hitap etmiyor olabilir. Gayet doğal.

Kalitesiz derken yanlış kelime seçtim sanırım.İç mekanı,tipi ve kaportası bence o parayı hak etmiyor.Ben kesinlikle toyotayı kötülemiyorum.Misal focus da öyle 50bin lira istiyorlar ama en azından basınca gidiyor o araba.Neyse sonuçta alan memnun satan memnun.Saygı duyarım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2004 model toyotanın gaz pedalı telli ya neresi teknoloji bunun 2001 model astramın gaz pedalı elektronik :) motoru sorunsuz ama öyle çok donanımıda yok bizde sol modeli var 8 airbag abs dijital klima birde lastik basınc sensoru var donanımı bu kadar aynı model astranın elegance modelinde donanım gırtlağına kadar ben buna kızıyorum amcamada kızdım alırken onun yerine 2004 2005 model vectra c alabiliyorduk comfort donanımı daha yüksek ve 1 sınıf üst bir araçtı ama kayınpederinin arabası temiz diye aldık...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Dostum ben de bunu diyorum işte, benim forumda da biri mesela çıkmış "56 milyarlık araba ama park sensörü yok!" demiş Focus için.

Bazı markalarda sorunsuzluk satın alıyorsunuz, bazı markalarda yol tutuşu, bazılarında konfor, bazılarında donanım, vs... C sınıfındaki tüm araçlar o veya bu şekilde farklılaşıyor. Sen mesela donanım istersin Astra alırsın, ben yol tutuşu isterim Focus alırım, Veli ise 20 sene bozulmayan motor ister Toyota alır...

Benim 1991 model Corollam var ayrıca, şu anda garajda. Toyota 1994 yılına kadar karburatörlü araba satıyordu, bunu da söyleyeyim :), ama gel gör ki 20. senesinde kaporta boyama dışında sanayiye gitmiş değilim. 3-4 tane farklı Opel ustası tanırım, ama Toyota ustası tanımam, bilmem :D

GkhncnK

Kayıtlı Kullanıcı
46-Kahramanmaraş
Siteyi ziyaret et
Bu toyota kerameti her yerde aynı herhalde. Birkaç yıl önce askere gitmeden arabamı satıp gitmiştim. Döndüğümde 1-2 hafta araba arayıp bulamayıp ne bulsam alacam anasını satayım kıvamına yaklaşıyordum ki babam bizim buranın en temiz toyotası (eski kasa 97) ahmet abinde ona bak bence satarsa da hemen al dedi. Neyse gittim ahmet abinin yanına söyledim durumu, anahtarı verdi git gez dolaş bak arabaya hoşuna giderse anlaşırız dedi. Arabaya bindim 200m ilerde ışıklarda durdum, 20m ilerden u çekip getirip verdim arabayı telefon geldi işim var dedim hızla uzaklaştım.:)
Abi bu nedir ya, memleketin en temiz eski kasa corollasına bindim, hidrolik vitesli biraz daha içi genişlemiş Hacı Toros... Daha o gün bugündür toyotaya soğuğum.

Efeastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum ben de bunu diyorum işte, benim forumda da biri mesela çıkmış "56 milyarlık araba ama park sensörü yok!" demiş Focus için.

Bazı markalarda sorunsuzluk satın alıyorsunuz, bazı markalarda yol tutuşu, bazılarında konfor, bazılarında donanım, vs... C sınıfındaki tüm araçlar o veya bu şekilde farklılaşıyor. Sen mesela donanım istersin Astra alırsın, ben yol tutuşu isterim Focus alırım, Veli ise 20 sene bozulmayan motor ister Toyota alır...

Benim 1991 model Corollam var ayrıca, şu anda garajda. Toyota 1994 yılına kadar karburatörlü araba satıyordu, bunu da söyleyeyim :), ama gel gör ki 20. senesinde kaporta boyama dışında sanayiye gitmiş değilim. 3-4 tane farklı Opel ustası tanırım, ama Toyota ustası tanımam, bilmem :D

Daha öncede başka konuda söylemiştim sanırım, beklenti meselesi.Tamamen katılıyorum dediğinize.

ExtremeFx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Toyota'nın en cok hosuma giden olayı kolay kolay arıza vermemesi.Vee yanlıs anlamadıysam toyota icin agır kalıyor yorumu gordum.ßence burda bi yanlıslık var gayet seri araba.

busenedeburdayim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusun merakla beklenen fiyatları açığa çıktı,,
Titanium
5K 1.6 TDCi 115PS 53.600
4K 1.6 TDCi 115PS 55.100
5K 1.6i 125PS 46.500
4K 1.6i 125PS 48.000
5K 1.6i EcoBoost 180PS 51.500

Style
5K 1.6 TDCi 115PS 49.900
4K 1.6 TDCi 115PS 51.400

ecoboost yeni teknoloji olmasına rağmen dizel fiyatı yine tavan yapmış...