Fluence mi? Focus mu?

honestman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2013 veya 2014 model ikinci el veya sıfır dizel fluence ile 2010 sonrası dizel sedan focus(focusun bir önceki kasasını çok beğeniyorum) bu iki araçtan hangisini tecih etmeliyim? Neden? Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fluence düşük yakıt tüketimi ve yumuşak bir sürüş imkanlarını sunabilir, piyasada zibil gibi var o yüzden yedek parçası sorun olmaz, yeni fluence alacaksanız ön kısmı da yenilendi eskisine nazaran çok daha iyi görünüyor...Ancak full sürüm almazsanız şirket arabası gibi görünmenin verdiği tedirginlik kötü bir şey.
fluence-2.jpg

Eski focus ise görüntü olarak bir harika, volvo S40 ile aynı altyapıya sahip, yol tutuşu bir harikadır yakıt tüketimi de tatminkar, iç malzeme kalitesi çok iyi değil ancak rahatsız edecek kadar da kötü değil, klasik C sınıfı malzeme kalitesi işte, astra ile yakın...Sürüş oldukça sert, astra'dan sert olabilir, ağzına kadar dolu titanium-x model almaya maddiyat el veriyorsa kesinlikle öneririm, hatta 2.0TDCI modeller var çok nadiren de olsa, onlar tam bir roket bunu da belirtmeliyim :)
2009-Ford-Focus-S-Sedan-2.jpg

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim oyum focus'a :)
fluence lerin edc ler de baya sıkıntılı diye duymuştum internette pek çok şikayet var... tabi yeni makyajlı kasalarda geliştirdiler mi bilmiyorum ancak 4.000-5.000 devire gelmesine rağmen vites değiştirmeme gibi şikyatler oldukça çok... iyi araştırmak lazım derim ben... zaten fiyat farkı da çok focusun temizini (manuel zaten otomatiği yok) 43-45.000 aralığında bulursunuz, fluence in otomatik dizel sıfırı ise 73-75.000 TL civarı...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fluence nedense bana Linea'dan bir tık iyi bir araba imiş gibi geliyor. Sürmedim ama içinde yolculuk ettim. Focus ise artık klasikleşti. Ne olduğu bilinen bir araç. Tercihim Focus'tan yana olurdu.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fluance privilege yada touch alınacaksa kesinlikle fluance.
ancak az donanımlı fluance tam bir hayal kırıklığı. ben olsam iki araç arasında fluance alırım .1.5 motor az yakıt tüketimi iyide kaçıyor. parçası bol. bence makyajlı kasaları iyide duruyor. he focus kötümü değil ancak titanium x harici kesmez oda :)
bana kalsa ikisinide almam ya gerçi gider astra j 1.6 cdti sport falan alırım ölümüne yapıştırırım :D

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Focusun son 2 kasasının yol tutuşunu beğenmeyen tek benim sanırsam. Birde ön takım fazla hassas bence çabuk ses gelmeye başlıyor.

Fluence güzel araç, otomatiğini sakın alma rezalet. Teybi ile anlaşamadım ben karışık geldi. Bagajı efsane, 1.5 motoru güzel, parçası bol. Direksiyon yumuşaklığı çok hoşuma gitmişti, astradan sonra. Şehir içi Astra yoruyormuş biraz. Yüksek hızdada olması gerektiği gibi sertleşiyor.

Normalde fluence alırım ama sırf şirket aracı olmasından dolayı Focusu seçerdim.

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fluence derim yakıt imkanları ile kullanım kolaylığı ile edc şanzımanı kullanırsanız göreceksiniz vv dsg den üstün tavsiye ederim vites .geçişleri sarsıntısız ben olsam touch paket bir fluence yeterli

Sent from my iPad using Tapatalk

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110 bin km dedir Fluence kullanyorum şirket aracı olarak.Öncelikle her iki markanında şirket aracı olarak yoğun kullanıldığı bir gerçek yani focus içinde aynı şey sözkonusu.Üstelik artık kiralama farkları fazla olmadığı için şirketler donanımlı araçları da tercih ediyor.Bu nedenle bu imajdan kurtulmanın en yakın yolu beyaz yada gri renk almamak olur diye düşünüyorum.Bendeki 2012 EDC. 6 vitesten kick-down yaparken gelen ses nedeni ile ısrarcı olunca şanzuman komple yenilendi.2012 ve 2013 lerin ilk üretimlerinde bu sorun genelde var.Ancak sonraki modellerde tedarikçi değiştirilerek Alman ZF üretimi EDC şanzuman kullanılmaya başlandı.Bu şanzumanlarde sorun yok.Bahsi geçecn sorunlar ise DSG de bile var olan ve çift kavrama tipinde her markada yaşanan sorunlar türünden.Fluence in içi geniş , motor ve şanzumanı başarılı ..
Ancak kalitesizlik her yerinden akıyor.kapı fitili dahil sarkan , plastik kalitesi yerlerde gezen bir araba.Zamanın Spring mantığının günümüz versiyonu.Kliması , kaloriferi zayıf ve dengesiz ısıtıp-soğutuyor.
Focus kullanmadım uzun süre ancak genel bakış ile Fluence den çok daha mantıklı olacağını düşünüyorum.Ama yüksek hızda(130 dan sonra) yoltutuş takıntım ve agresifliğim yok dersen yine 120 bin km kullanındığım önceki kasa Corolla'yı şiddetle tavsiye ederim.diğer tüm konularda her iki araca göre pamuk gibi ,sıkıntısız ve servisi de adam gibi bir marka.Yok sadece 2 marka arasında kalacak isen Focus derim.

ewren2481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıkınınde eksisi çok az yakıyolar ama konfor çok iyi değil motor sesleriniiçeri veriyolar özellıkle dizelleri bence paran varsa Toyota Corolla dizel yada opel astra tabii Toyota çok rahat sesız içigeniş ikinci eli çok iyi oturaklı araba

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben en boş otomatik dizel fluence kullandım şirkette bir dönem sonra dedimki iyiki astra g ye biniyorum focus u öven çok insan gördüm açıkcası ama ben olsam Leon veya octavia ya bakardım

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi