Fazla söze gerek yok... 2003 Meriva Aruba Blue...

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar bu araba 2003 ten bu yana kahrımızı cekmekte , 1 kezde ıksırıp tıksırmadı sagolsun :) En adi LPG markasını taktık banamısın demedı... Daha gidicek hemde cook...

Onun adı Nazar Boncugu ;)

Kardesım ve ben :)

Babaların bitanesi ;)

Son düzenleme:

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
NOT : Bu arabaya 2003 ten bu yana kendı bakımları dısında hıcbır masraf edılmemıstır (sadece gectıgımız aylarda katalızoru dagılmıs onu bosalttık o kadar :) )
On takımları bile 10 yıllıktır ;)

Su anda guncel 100.000 e dayanmıstır..
Gerek dış gerek iç temızlemesınde 1 damla kımyasal kullanılmamıstır , haftada bir rutin olarak temızlıklerını yapmaktaydım su anda kardesıme devrettım bu işi :)
İç temızlıgı ıcın bırtek nemlı bez kullanılır , dışınıda 10 yıldır bıcıbıcıda yıkıyoruz , opak boya oldugundan sımdıye kadar sorun yasatmadı ;)

Corsa almamdaki tek sebep 10 yıllık Opel gecmısımızdır... Servislerini sevmesemde , igrensemde , bu arabalara fabrıkada yapılan işçilik kalitesi , malzeme kalıtesı , adil fiyat politikası benı opele yonlendırmıstır , 1 kez keske almasaydık dedıgımızı hatırlamıyorum , umarım corsamdada bu cumleyı kurmam ;) Herkese kazasız belasız gunler dılerım...

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay rengi benim arabanın biraz koyusu gibi sanki :) Allah kaza bela vermesin çok tatlı duruyor :)

Benim aracımdan şikayetçi olduklarım

- Çukurları , tümsekleri çok hissettiriyor , araba 7 aylık olmasına rağmen daha şimdiden arka sağ ve sol kapılardan gacır gucur sesler geliyor

- Aracın İç mekanı benim gibi bir adama gerçekten dar (boyum 1.92 kilom 98)

- Trafikte küçük araba diye kimse beni tınlamıyor (park + sis farları gece gündüz açık olmasına rağmen) bu beni çok sinir ediyor özellikle bazı arabalar sizi görmezden bile gelip önünüze veya karşınıza atlayabiliyor , bazen bir tane TIR kiralayıp gezmek istiyorum sırf trafikte fark edilmek için

- Servisi gerçekten berbat , adamlara bir far ampülü değiştirmek istediğimi söyledim ya değiştiririzde uzun sürer onun bunun çıkması lazım 1 saati alır isterseniz yinede değiştirelim demeleri zaten bitirdi beni

- LPG taktırmama rağmen aşırı yakıt tüketimi (70 liralık gaza 200-230 KM arası gidiyorum)

Artısı ne diye soracak olursan

+ İşçiliği gerçekten çok kaliteli özellikle iç mekanlarda

+ Trafikte her daracık yere girip çıkıyor (diğer tabirle bisiklet gibi araba)

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay rengi benim arabanın biraz koyusu gibi sanki :) Allah kaza bela vermesin çok tatlı duruyor :)

Benim aracımdan şikayetçi olduklarım

- Çukurları , tümsekleri çok hissettiriyor , araba 7 aylık olmasına rağmen daha şimdiden arka sağ ve sol kapılardan gacır gucur sesler geliyor

- Aracın İç mekanı benim gibi bir adama gerçekten dar (boyum 1.92 kilom 98)

- Trafikte küçük araba diye kimse beni tınlamıyor (park + sis farları gece gündüz açık olmasına rağmen) bu beni çok sinir ediyor özellikle bazı arabalar sizi görmezden bile gelip önünüze veya karşınıza atlayabiliyor , bazen bir tane TIR kiralayıp gezmek istiyorum sırf trafikte fark edilmek için

- Servisi gerçekten berbat , adamlara bir far ampülü değiştirmek istediğimi söyledim ya değiştiririzde uzun sürer onun bunun çıkması lazım 1 saati alır isterseniz yinede değiştirelim demeleri zaten bitirdi beni

- LPG taktırmama rağmen aşırı yakıt tüketimi (70 liralık gaza 200-230 KM arası gidiyorum)

Artısı ne diye soracak olursan

+ İşçiliği gerçekten çok kaliteli özellikle iç mekanlarda

+ Trafikte her daracık yere girip çıkıyor (diğer tabirle bisiklet gibi araba)

Sagol Ugur ya :) valla ben benım PasHa (corsa) dan memnunum :) sorun yaratmıyor sagolsun :)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksesuar olarak boş olsa da rengi değişik olmus alısılmışın dısında..

kaza bela vermesin rabbim

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğur kızıcan bana gene soktun arabanı gözümüze :D:D:D arabaya kuş zıçsa ondan sonra veriyon odunu...:D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olcayım kazasız belasız binin..güzelmiş araba...bi sis farı da buna yapsan ya;)
birde pasta ciladan sonra fabrika çıkış olur hea..

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olcayım kazasız belasız binin..güzelmiş araba...bi sis farı da buna yapsan ya;)
birde pasta ciladan sonra fabrika çıkış olur hea..

sagol caner abicim ya valla bakalım polisaj ısını ogrenmek ıstıyorum elımden geldıgınce :D bu surecte merıva kobayım olacak gibi gozukuyor :D Meriva bu surecte cıllop olabılır , yadda kaputu mecburiyetten folyo kaplanabilir :D hayırlısı :DÇ:D:rakir::rakir:

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav bende bir boya korumacı abime öğret de dedim bulunsun altın bilezik...

bakma opak boya felan parlamaya parlıyorda.üç beş gün sonra hareleri gördümü sıyırırsın...
hani küçükken kendi saçını traş edersinde sonra berbere gidersin ya o misal :)
sen bi komşuna kıyak geç iyisimi :D

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav bende bir boya korumacı abime öğret de dedim bulunsun altın bilezik...

bakma opak boya felan parlamaya parlıyorda.üç beş gün sonra hareleri gördümü sıyırırsın...
hani küçükken kendi saçını traş edersinde sonra berbere gidersin ya o misal :)
sen bi komşuna kıyak geç iyisimi :D

:D Abi cok fenasın :D aklımada girdin ha , dayımın starex var metalik gri , bezle silince falan boyası bezde kalıyo , dur dıyım gecırcem falan dıye , gecmezse , hikaye yazarım :D