farlar sönmüyor

veli07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2008 astra sedan 1.3 cdti kardeşimin arabası 2005 astra hb 1.3 cdti. benim arabada farlar açıkken kontağı kapattığımızda farlarda sönüyor ama kardeşimin arabada sönmüyor.
kolay yolu var mı yoksa özellikten mi.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Sanirim birinizin farlar auto ozellikli biri degil, Yani birinizde far sensoru var digerinde yok ondan.

haymanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2008 astra sedan 1.3 cdti kardeşimin arabası 2005 astra hb 1.3 cdti. benim arabada farlar açıkken kontağı kapattığımızda farlarda sönüyor ama kardeşimin arabada sönmüyor.
bendede zafira opc var simdikiler böyle araba calisinca yaniyor hic sönmez yani yeni kanuna ayarli gece gündüz yanacak auto kisacasi daha iyi ben almanyada oturuyorum türkiyeye gelirken tabiki bircok ülkeden geciyoruz hepsinde far larin yanma mecburiyeti var aksi taktirde ücrete tabii oluyor yani ceza kisacasi bu orjinal arkadasim .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bendede zafira opc var simdikiler böyle araba calisinca yaniyor hic sönmez yani yeni kanuna ayarli gece gündüz yanacak auto kisacasi daha iyi ben almanyada oturuyorum türkiyeye gelirken tabiki bircok ülkeden geciyoruz hepsinde far larin yanma mecburiyeti var aksi taktirde ücrete tabii oluyor yani ceza kisacasi bu orjinal arkadasim .
* Arkadaşımızın söylemeye çalıştığı kontağını kapatıp aracı terk ettiğinde de yanıyormuş. Yani farları açık unutup aracını park etse, bir süre sonra aracın aküsü boşalır.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı araçlarda, kontak kapatılsa bile farlar yanıyor. Yani bu bir arıza veya özellik değildir. Kontağı kapatınca farlarının (parkları değil) kapanmasını veya açık kalmasını istiyenler bir elektirikçiye giderek bunu yaptırabilirler.

mustafa.83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontak kapatıldığında sis farları sönüyo benim araçta.
Kontağı kapatınca diğer farlar açık kaldığında da sesle uyarıyo...

veli07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
* Arkadaşımızın söylemeye çalıştığı kontağını kapatıp aracı terk ettiğinde de yanıyormuş. Yani farları açık unutup aracını park etse, bir süre sonra aracın aküsü boşalır.

aynen budur. kontak kapatılınca farlarında sönmesi lazım değilmi..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynen budur. kontak kapatılınca farlarında sönmesi lazım değilmi..
Eski model Opel araçlarımda bu özellik vardı, yeni modellerde bu özellik yok, onun yerine sesli ikaz koymuşlar. Gürültülü bir yerde bu ses duyulmazsa bir süre sonra akü boşalıyor.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benim farlarım gündüz de hep açıktır.ama kontağı kapatınca söner.

şöyle deneyin.aracın far anahtarını kapalı konuma getirin.yani parklar bile yanmasın.sonra aracı çalıştırın.ve kısa farları yakın.sonra far anahtarına dokunmadan aracı stop edip kontak anahtarını çıkarın.büyük ihtimal sorun çözülecektir.
daha sonra her çalıştırdığında farlar kendi yanar.stop edip anahtarı çıkarınca da söner.

veli07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oktay merhaba. tanıdık kişilere rastlamak güzel oluyor.

denedim kardeş ama olmadı.