Far sensörü tepkime süresi hk.

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, sorunmudur yada başka birşeymidir bilmiyorum ama batçıklara (tünel) girdikten sonra farlar geç yanıyor karanlığı geç algılıyor, batçık ın ortasında yanıyor farlarım, başka model araçlarda dikkatimi çekti daha batçığa girer girmez farları hemen yanıyor anında tepki veriyor benim aracımda geç algılıyor, sizlerdede böylemidir acaba,
birde hava aydınlık olmasına rağmen (akşamüstü hava aydınlıkken) bazen farlar yanıyor sönmüyor ışığı algılayamıyor servise sordum ışığı algılayamıyor olabilir dedi, gerçektende bazense tam çalışması gerektiği gibi çalışıyor bir türlü anlam veremedim çalışma sistemine sizlerdede böylemidir durum, yardımcı olursanız sevinirim, tşklr.

budoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Far sensörü tepkime süresi hk.

racingteam link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba, sorunmudur yada başka birşeymidir bilmiyorum ama batçıklara (tünel) girdikten sonra farlar geç yanıyor karanlığı geç algılıyor, batçık ın ortasında yanıyor farlarım, başka model araçlarda dikkatimi çekti daha batçığa girer girmez farları hemen yanıyor anında tepki veriyor benim aracımda geç algılıyor, sizlerdede böylemidir acaba,
birde hava aydınlık olmasına rağmen (akşamüstü hava aydınlıkken) bazen farlar yanıyor sönmüyor ışığı algılayamıyor servise sordum ışığı algılayamıyor olabilir dedi, gerçektende bazense tam çalışması gerektiği gibi çalışıyor bir türlü anlam veremedim çalışma sistemine sizlerdede böylemidir durum, yardımcı olursanız sevinirim, tşklr.

merhaba...
bende bu aracın sensörlerinden dertliyim... çok yazdım foruma... sensörler kafasına göre çalışıyor... yağmur sensörünü açıyorsunuz, bide elle sürekli fasıla ayarlıyosunuz... böyle bişey olamaz yaaa... far sensörü de aynı şekilde... bazen güneşli havada far yakıyo... bazen akşam üstü loş havada yakmıyo... ağaç gölgesinden geçsem yakıyo bi müddet söndürmüyo... sensör dediğin şey otomatik olur kardeşim... yağmur sönsörü açıkken sürekli hassasiyet ayarlamak zorunda kalıyorum... işi sensör yapması gerekirken biz yapıyoz !... focus vardı önceden bende.. yağmur sensörüne yıllarca dokunmadım desem yalan olmaz... çok güzel ayarlıyodu... ve farlar hep oto daydı...

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eski aracım vectra (2008) da  girmiş olduğum altgeçitlerde girer girmez farlar yanarken yeni aracım astra sedan 1.4 te o tünellerde far yanmıyor. bir ayarı var mı bilmiyorum ancak tepkimesi gerçekten yavaş.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İki sorun da bende yok, daha basit detaylara sahip olsaydı algılayıcı sensörlerin bulunduğu camı vb temiz tutun derdim ama bir ayarsızlık olduğu aşikar.

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mutlaka hassaslık ayarı vardır ama servislede iş bitmiyor, serviste bu işten anlayan birisini bulmak lazım ki derdimizi anlatalım, yoksa normal bir durum deyip geçiyorlar.