Far içi buğulanma !

OTTO COUPE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben havalar ısınsız sökeceğim ayrıntılıda foto çekerim yardımcı olmak için söküldüğünü gördün okadarda zahmetli diil hem temizlik yapıcam hemde angel takacağım bakalım sonuç nasıl olacak....

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
OTTO COUPE' Alıntı:
ben havalar ısınsız sökeceğim ayrıntılıda foto çekerim yardımcı olmak için söküldüğünü gördün okadarda zahmetli diil hem temizlik yapıcam hemde angel takacağım bakalım sonuç nasıl olacak....
Paylaşım için şimdiden teşkkürler arkadaşım. Bu faydalı olacak. Selamlar.:alkis:

selcukunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ysn' Alıntı:
Saçma sapan bir indirim hasarsızlık indirimiymiş oldu ben arabamı vurmayayım eeeee sana boşu boşuna para ödeyeyim sende bana karşılığında indirim yap .Yok öyle bir mantık milyarlarca lira para ödüyoruz bu indirim değil risksiz sigortalama demek.Senin kaza yapma riskine karşı sigortalanmıyorsun , ne kadar az km yaparsan yap ,ne kadar usta sürücü olursan ol ne kadar güvenli yoldan gidersen git ,dikkatsiz,aşırı hız tuukunu çok km yapan ve araç kullanmayı bilmeyen kişi ile aynı parayı ödeyerek kasko yaptırıyorsun ve kaza yapmadığın yılların kar payının bir kısmı (ki bu senin paran zaten )sana indirim olarak dayatılıyor:)2,yılında 3. yılında sen artık kuruma 3 sene boşu boşuna para ödeyen risksiz bir müşteri olarak kasko şirketinin yüzünü güldürüyorsun,müşteri temsilcileride buraya gülücükler tebrikler atmaktan geri kalmıyor,eee saf müşteriyi buldun tabii :)
Şirket zarar ediyormuş hangi sigorta şirketi araç kaskosundan zarar etmiş bi göster bana ...:confused:

Kırın diyorum tabi dejaay arkadaşım rengi tutmuyorsa 2 sini de kır çok güzel tutar:good:

Bravo sana o zaman harikasın devam et :) ben sana gene gülüyorum :kop:
Ama şunu da söyleyebilirim ki sana 2005 yılında kaskoda zarar oranı 200 milyon dolar. Kaskoda pert aracı düşün hemde ilk yılında örneğin 100 milyar olsun 80 milyar ödenir sigortalıya. Peki ödediği prim ne 2500 Ytl. Sakın ha beni yanlış anlama ama her şey göründüğü gibi değil arkadaşım :)

selcukunal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
arkadaşlar,
kır kasko ödesin mantığı iyi hoşta bu bize ne kazandıracak;
ne öğreneceğiz, nasıl artı olarak geri dönecek...

farın çatlar, gidersin kaskodan değiştirirsin. buğulandı kır değiştirsin...

Bence ETİK değil.
Daha YARARLI, öğretici ve BİLGİLENDİRİCİ paylaşımlar, ÇÖZÜM YOLLARI sunalım birbirimize...

:good: :alkis:

ysn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sevgili arkadaşımm etik olmayabilir ama öğretici bir bilgi olduğu söylenebilir,bu farı kırın yenisi ile değiştrin çözümünü sunan sigorta şirketimin müşteri temsilcisidir.Gülmeye devam et lütfen... güleriz ağlanacak halimize...

2006 model bir araç alacağım ve farını söküp silikon çekeceğim !
Yapmayın arkadaşlar ...
Benim kırın değiştirsenler dememin sebebi aslında sigorta firmalarınıa yapılmış bir tepki değil opele gösterdiğim tepkiydi.Benzer olaylar Şahin kullanıcısnın da başına geliyor ilginç değilmi...

Lütfen şikayetleri dikkatlice okuyunuz sizin için kopyalayıp yapıştırdım;:D

OPEL Astra’nın Farları Su Alıyor Garantiden Değiştirmiyorlar! nadinb [14 Aralık 2006, 09:00]
İstanbul Çekmeköy Gedizler’den aldığım Opel Astra essentia 1.4 hb model aracım, aldığım tarihten bu yana her yağmurda arka sağ farından su almaktadır. Aracı ilk bakımında servise götürdüğümde, bununla ilgili gerekli bakım yapıldı ancak problem düzelmedi. Hala her yağmur yağdığında su almaya devam ediyor. Su kısmen kuruyunca da buğu yapıyor.

Bu durumdan kaynaklı servisten ikinci talebim, garanti dahilinde farımın değişmesi yönünde oldu. Aracın sağ arka farının fotoğrafı çekilip İzmir merkez ofisine gönderildi. 1 hafta sonra tekrar aradığımda cevap “ret”di. Bunun üzerine, General Motors Türkiye telefonundan Cihan bey ile görüştüm. Kendisi konuyu araştırıp gün içinde bana döndüğünce cevap yine aynı idi. Sonuç “ret”. Sonuç olarak, Opel müşterisi olmanın yanı sıra bir tüketici olarak, haklarımın karşılanmasını ve bu duruma makul bir çözüm ve açıklama getirilmesini rica ediyorum.%

14.12.2006 Sayın Yetkili,

Öncelikle Sayın BAHAROĞLU'nun başvurusunu firmamıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

Farlardaki buğulanma ile ilgili belirtilen süreç, fiziksel nedenlerden dolayı ortaya çıkmakta ve hiçbir şekilde farın optiksel fonksiyonunu (ışık çıkışını) etkilememektedir. Buğulanma, farda herhangi bir korozyona (aşınma, paslanmaya) da neden olmamaktadır.

Fiziksel bir proses sonucu oluşan bu durumda garanti kapsamında değerlendirilecek hiçbir teknik arıza söz konusu değildir.

Konuyu bu şekilde bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

General Motors Türkiye Ltd. Şti.
Müşteri Hizmetleri

OPEL’in Farları Su Alıyor, Kişiye Özel Uygulamalar Değiştirtmiyor! nadinb [20 Aralık 2006, 09:00]
133608 no'lu, Opel Astra’nın farları su alıyor, garantiden değiştirmiyorlar! başlıklı şikayetim üzerine, General Motors Türkiye hizmetlerinden aldığım cevap şu şekildeydi; " fiziksel bir proses sonucu oluşan bu durum sonucunda garanti kapsamında değerlendirilecek hiçbir teknik arıza söz konusu değildir". Peki şimdi şunu sormak istiyorum;

burada şikyetçi başka bir şikayeti örnek gösteriyor ;
“131772 no'lu Opel Astra’nın farları su alıyor stolga [02 Aralık 2006, 09:00]; 2005 model Astra 1.3 cdti aracımın 4 veya 5 ay evvel farlarını buğu ve su alması sebebiyle zor mücadelelerle değiştirmiştim. Fakat yine aynı sorunla karşı karşıyayım. Sizlere soruyorum: ben bu aracın yılda iki defa su almasından dolayı sürekli komple farlarını değiştirmek zorunda mıyım? Şu an su alıp kısa ve uzun huzmeli ampullerimi patlatıyor”.

Şikayetinin aynısı bende de söz konusu iken neden kişiler arası farklı uygulama yapılıyor? Benim aracımda oluşan fiziksel proses nasıl oluyor da bu araçta aynı sonucu doğurmuyor? Kesinlikle General Motors Türkiye’nin bana verdiği bu cevabı kabul etmiyor, hala garanti yanıltmacası olduğunu savunuyorum.^^

20.12.2006 Sayın Yetkili,

Öncelikle Sayın BAHAROĞLU'nun başvurusunu firmamıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

Diğer müşterimizin aracında farların su alması ve giderilememesi problemi olduğu için garanti kapsamında değişim yapılmıştır.

Sayın BAHAROĞLU’nun aracında ise su nemini alıp buharlaşma ve zaman içinde giden tipte buğulanma mevcut olduğu için farklılık söz konusudur.

Fiziksel bir proses sonucu oluşan bu durumda garanti kapsamında değerlendirilecek hiçbir teknik arıza söz konusu değildir.

Saygılarımızla,

Müşteri Hizmetleri

Aslında onları dava acacağım diye korkutmak gerekiyor....Ancak o zaman etik davranabiliyorlar...Şikayetçinin kıskandığı ! diğer şikayete gelelim…

2006 yılının Mayıs ayında almış olduğum Opel astra gtc marka aracı aldıktan iki ay sonra yağmur yağdığında bir de gördüm ki aracımın ön her iki farında ve arka her iki stoplarında buğulanma meydana geliyor. Konuyla ilgili yetkili servise müracaat ettim. İlk önce yetkili serviste tarafıma şu bilgi verildi. İlk etapta aracın ön far ve arka stoplarındaki buğulanmayı önlemek için FTR denilen bir sistemi uygulayacaklarını. Ardından eğer sorun çözülmez ise ön farların ve arka stopların buğulu vaziyette iken fotoğraflarını çekip garanti kapsamında yeni parçalar ile değiştireceklerini bu konuyla ilgili Opel Türkiye distribütörüne onay yazısı yazılacağını söylediler.

Aradan bir hafta geçtikten sonra servisi aradığımda garanti kapsamında değişmesi gereken bir parçalar için onay vermediklerini tarafıma bildirdiler. Konuyla ilgili Opel Türkiye distribütörünü aramam gerektiğini söylediler. Orayı aradığımda konuyla ilgili mağduriyetimi bildirdiğimde tarafıma net bir cevap verilmedi. Ve tekrar değerlendirmeye alınacağını söylediler.

Şimdi soruyorum daha 7 aylık bir araçta kullanıcı hatasından kaynaklanmayan tamamıyla parça hatasından kaynaklanan bir parçayı neden yenisi ile değişimini yapmayıp insanları mağdur ediyorlar? Eğer haklı olduğum bu konuda gereken yapılmaz ise ilk önce aracın farları ile stoplarının buğulu şekilde çekilmiş olan fotoğraflarıyla beraber Almanya’daki Opel’e müracaat edeceğim eğer sonuç alamaz isem Türkiye’de tüketici hakları mahkemesine dava açacağım. Umarım bunlara gerek kalmadan Opel Türkiye bu sorunu halleder.

CEVAP ise ŞAŞIRTICIDIR…

Sayın Yetkili,

Öncelikle Sayın KIR’in başvurusunu firmamıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

Konu problem ile ilgili olarak Odak Yetkili Servis danışmanımız müşterimize ulaşmış olup, Sayın KIR’ın memnuniyetleri sağlanmıştır.

Saygılarımızla,

Müşteri Hizmetleri

Aracınızın farlarının buğarlaşması zaman içinde giden tipte ise ! (bu ne demek oluyorsa heralde zaman içinde gidecek hep buğulu kalacak değilya )farlarınız için bişey yapamazsınız ...

Umarım karşılaşacağınız sorunlarda nasıl davranacağınız konusunda bilgilendirici olmuştur .

ysn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selcukunal' Alıntı:
Bravo sana o zaman harikasın devam et :) ben sana gene gülüyorum :kop:
Ama şunu da söyleyebilirim ki sana 2005 yılında kaskoda zarar oranı 200 milyon dolar. Kaskoda pert aracı düşün hemde ilk yılında örneğin 100 milyar olsun 80 milyar ödenir sigortalıya. Peki ödediği prim ne 2500 Ytl. Sakın ha beni yanlış anlama ama her şey göründüğü gibi değil arkadaşım :)

Burada bir firmayı temsil ediyorsun ...:confused:
Bravo sana harikasın devam et ,gülüyorum gibi kelimeler kullanman bu firmanın müşterisiyle olan ilişkilerini açıklayıcı nitelikte.

Kasko zarar oranları ve kar oranlarını çok iyi biliyorum ilkokul çocuğu edasıyla bunları anlatmanız ilgili firmada değişik bolumlerde gorev aldığınız kuşkusu uyandırıyor.

Bahadır

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben de de aynı sorun oldu farın gövdesine bak catlak olabilir ve oradan su giriyor olabilir

hakan gürsu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım astra j daha 2 hafta önce, aldım su an 350 kmde ve aldığım günden beri yıkatınca ve yağmurlu günlerde 2 farda ciddi şekilde buğulanıyor.Servise götürdüm izmire fotolarını mail attılar bakalım sonuç ne olacak.

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın BMW aracında da aynı sorun vardı sanayide söktürdü kurcalattı sağlam farları sonra buğu yapmaya başladı farlar bidaha da önünü alamadı kimse çözüm bulamadı o şekilde kullanıyordu.