Far ayarı hep hafif kusur...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen ahmetim....bakalım ne 3 harfli yiyecem..şu ruhsat olayı canımı sıktı ötekiler halledilirde...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kemer mevzusunu anlayamadım, kemeri mi değiştircen ondan sıyırmak için. Nolmuşki kemere ya

Ya bu koltuk işleme olayında tümden sapıttılar, bütün arabalar bundan kalıyor ya. 4 kişi yazılan arabaları 5 diye işletmeye gönderiyor, kiminde 5 yazıyor 4 yazmaya gönderiyor bu nedir ya... Çok mu önemli koltuk sayısı arkadaş?

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5. kemer olsaydı problem olmayacaktı kanımca....

şimdi arka 2 emniyet kemeri düzgün toplamıyor 1 ona taktı birde arabayı 4 kişi yazdıracakmışım ruhsata..5 ti 4 oluyor...lanet bi iş işte...
he deseydi git bi kemer taktır yeminle bukadar komazdı...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaşın eskortuda arkada 3 tane başlık var iki tane kemer var diye kalmıştı 1 emniyet kemeri eksikmiş servise gittik adama laf anlatamadık dalgamı geçiyorsunuz bizle dediler:)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim arkadaşın eskortuda arkada 3 tane başlık var iki tane kemer var diye kalmıştı 1 emniyet kemeri eksikmiş servise gittik adama laf anlatamadık dalgamı geçiyorsunuz bizle dediler:)

Servis bile olaydan habersiz yani :rakir:
TÜV'ün böyle şeyler yapması benim aklıma tek bir karikatür getirdi;
Ben: Abi benim aracın fabrika çıkışı böyle, napayım orjinali mi bozayım???
TÜV: Kime göre neye nöye???

yigit_ozgur_kime_gore_neye_noye_yapboz_500.jpg

:D

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Servis bile olaydan habersiz yani :rakir:
TÜV'ün böyle şeyler yapması benim aklıma tek bir karikatür getirdi;
Ben: Abi benim aracın fabrika çıkışı böyle, napayım orjinali mi bozayım???
TÜV: Kime göre neye nöye???

yigit_ozgur_kime_gore_neye_noye_yapboz_500.jpg

:D

standart muayeneyi yapan elemanın kendi görüşleri olunca böyle çurcuna çıkıyor :)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dün tüvtürkten bende hafif kusular ile geçtim.Tabidirki birinci kusur kısa hüzmeli far ayarı oldu.İkincisi ise ilginç bir kusur ;lastik tabanları cizik,çizik üçüncüsü motor no okunamıyor.Okunamıyacak bir durumu yoktu sudan geçince biraz kirlenmiş dikkatli bakınca net görüntü var.Bunlarada eyvallah dedik.
Eksoz pulu süresi sevindirici oldu, On seneyi geçirenlerde iki yıla çıkarılmış.;)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eksoz pulu süresi sevindirici oldu, On seneyi geçirenlerde iki yıla çıkarılmış.;)

Hocam kesin tüm araçlarda böyle mi artık ? Geçen hafta kuzenimin 17 yaşında aracını egzoz muayenesi yaptırdık, 1 yıl yapıldı ?

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
A4 varken kusursuz geçmiştim far ayarına bile kusursuz yazmışlardı oysa sol far Allah'a bakıyordu. :D Biraz dengesizler bu konuda. Cuma günü gireceğim bende muayeneye,bakalım ne çıkacak.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hocam kesin tüm araçlarda böyle mi artık ? Geçen hafta kuzenimin 17 yaşında aracını egzoz muayenesi yaptırdık, 1 yıl yapıldı ?

Ölçümü yetkili serviste yaptırdım.Ölçüm bitince on yaş üstü olanlarda iki yıla çıkarıldığı söylendi ve işlem aynen uygulandı. Bende ayrıtıyı sormadım daha fazla detayını bilemiyeceğim.
Bu durumda uygulamadan bazı ölçüm merkezleri habersiz demekten başka çıkar yok.:(