Far anahtari

yeruçağı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar far anahtarını bir defa çevirdiğimizde km göstergesinin ışıklarının yanması gerekmiyor mu ben bir defa çevirdiğimde gösterge ışıkları falan yanmıyor, farları açınca yanıyor acaba far anahtarı mı arızalı ?

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Parklar yanıyor mu peki ?

Sigortaları kontrol edin hocam. Büyük ihtimal sigortadan çıkıcakk

hatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de bir sorunum var yeni konu açmadım. Far Anahtarı aydınlatma ışığı (far'a bağlı olan) yanmıyor. Ampül sağlam bağlantıda da sorun yok düğmeyi çok oynatınca yanıyor ama tekrar sönüyor. neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de bir sorunum var yeni konu açmadım. Far Anahtarı aydınlatma ışığı (far'a bağlı olan) yanmıyor. Ampül sağlam bağlantıda da sorun yok düğmeyi çok oynatınca yanıyor ama tekrar sönüyor. neden olabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Anahtar kontaklarında oksitlenme söz konusu olabilir. Anahtarı sökebiliyorsanız WD-40 ile temizlemenizde fayda var. WD-40 iletken değildir ama her ihtimale karşı anahtar bağlantısını sökmeden uygulama yapmamanız daha sağlıklı olacaktır.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta benimde başıma gelmişti. Far anahtarında dönen bi tuş var. Işık parlaklığını ayarlıyor. En azda ise park yada lambaları yakınca ekranda hiçbirşey gözkmüyor. Yıkarken yada araca binerken dizi çarpıp kısılabiliyor.

hatayh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anahtar kontaklarında oksitlenme söz konusu olabilir. Anahtarı sökebiliyorsanız WD-40 ile temizlemenizde fayda var. WD-40 iletken değildir ama her ihtimale karşı anahtar bağlantısını sökmeden uygulama yapmamanız daha sağlıklı olacaktır.

Oksitlenmeyi de kontrol ettim ama maalesef. kontağı çevirince yanıyor ama 2 saniye sonra sönüyor, bazen de hiç yanmıyor. nasıl bir şey bu arkadaş.

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
anahtarın içindeki eketronik bileşenlere bakmak gerekebilir.