Fan 2 arıza

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Forumda paylaşımım fan ile ilgili rezidansı ile

serbes55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Forumda paylaşımım fan ile ilgili rezidansı ile
Selamaleyküm kardesim.ben bilginiz varsa bir konuda bilgi almak istiyorum.
aracim 2013 astra 1.4 turba aracimda uzun yolda duzde giderken bi sıkıntı yok fakat rampaya geldiğimde ic hararet göstergesi 94 e cıkiyor ve 20 saniye sonra 90 da sabitleniyor.bunun icin ustaya gittim 4 gun önce ve termostat dedi,degistirdi. antifiriz+termostat 1000tl odedim.dün yine takip ettim yine hareret 90 gecti ve 90 a sabitlendi bu aradada 2 km sonra eve geldigimdede fan calisiyordu ve 4.5dak.bekledim fan durmadi. gözlemledigim fan calisir durumda radyatöre elimi goturdüğümde sag taraftan sicak sol taraftan soguk geliyordu radyatormu tikalı veya yeni takdrdigim termostatmi arizali veya kalorifer petegimi vs.gercekten bu hararet cıkma olayi canımı çok sıkıyor.bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.tesk.ederim.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
Hocam fan rezitansında arıza varmış usta onu çıkarıp tamir etti fan sigortası atmıştı onu değiştirdi. el emeği, sigorta, fan rezitansı tamiri toplamda 100 tl masrafım oldu.. fan ilk kademe 100 derecede açtı fan ikinci kademe ise 105-108civarında açıyor bunu öğrnemiş oldum ...
Hocam hangi ilde yaptırdınız ? Ankara ise usta bilgisi paylaşır mısınız?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Aracın içerisinde su sesi gibi ses geliyormu baksana ve aracın havası alındımı antifriz ve termostat değişiminde

serbes55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aracın içerisinde su sesi gibi ses geliyormu baksana ve aracın havası alındımı antifriz ve termostat değişiminde
Özellikle havasını iyi alınmasını söyledim ustaya.su sesinede dikkat ediyorum formda okudugum için.su sesi gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

serbes55

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Müziği filan kıs iyice dinle
Evet müzigi kısıp dinliyorum ama ses gelmiyor.Yalnız kalorifer 1 kademede 22 derecede kademesinde dış sıcaklıl 2-3 derecedeydi dün akşam çok ısıttıgını farkettim.bu normalmi acaba.

Barmet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Selamaleyküm kardesim.ben bilginiz varsa bir konuda bilgi almak istiyorum.
aracim 2013 astra 1.4 turba aracimda uzun yolda duzde giderken bi sıkıntı yok fakat rampaya geldiğimde ic hararet göstergesi 94 e cıkiyor ve 20 saniye sonra 90 da sabitleniyor.bunun icin ustaya gittim 4 gun önce ve termostat dedi,degistirdi. antifiriz+termostat 1000tl odedim.dün yine takip ettim yine hareret 90 gecti ve 90 a sabitlendi bu aradada 2 km sonra eve geldigimdede fan calisiyordu ve 4.5dak.bekledim fan durmadi. gözlemledigim fan calisir durumda radyatöre elimi goturdüğümde sag taraftan sicak sol taraftan soguk geliyordu radyatormu tikalı veya yeni takdrdigim termostatmi arizali veya kalorifer petegimi vs.gercekten bu hararet cıkma olayi canımı çok sıkıyor.bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim.tesk.ederim.
Hocam araç 94 derecelere kadar çıkmışsa termostat açmış olması lazım termostat açmadan önce radyatör su borusu üst taraf sıcak alt taraf soğuk olur termostat 94 de açtıktan sonra radyatörün hem giriş hem çıkış hortumu sıcak olmalı sizin fan açmasına rağmen termostat açmasına rağmen alt hortum soğuksa ya hava vardır ya radyatörde tıkanıklık olabilir diye düşünüyorum

Barmet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: NefesTR