eurodizel 3,08 ytl

cryp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne anlamı kaldı bizim dizellerin,ekimde arabamı teslim aldım 2.46 ya eurodisel aldım.bu kadar kısa sürede bu kadar zam yazık günah yani,başımızda yönetici sıfatıyla oturanlar utansın,halk da görsün ama kimleri seçtiğini iyi olmuş biyerde...aynen yola devam diyorlar....!!!

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yuh dizel benzinle aynı nerdeyse. yakında lpgde öyle olcak galiba.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motorinin avantajı kalmadı

Motorine son bir yılda gelen toplam yüzde 30'luk zamla benzin ile mazot arasındaki fark, 60 YKr'den 31 YKr'ye düştü.
Konya Ticaret Odası'nın hazırladığı fiyat araştırmaları raporu ve bir akaryakıt firmasından alınan bilgiye göre, akaryakıt ürünlerine dünya piyasalarındaki hareketliliğe bağlı olarak yüzde 30'u geçen oranlarda zam geldi.
Özellikle motorin, son bir yılda yüzde 30'un üzerinde zam gördü.
Benzindeki (süper ekstra) artış ise yüzde 14,29 olarak gerçekleşti. Bu zamlardan sonra benzinin litre fiyatı 3,28 YTL, motorinin litre fiyatı ise 2,97 YTL'ye çıktı.
Motorine benzine oranla yüzde hesabı olarak yaklaşık 2 kat daha fazla zam gelmesi, dizel araçların cazibesini kaybetmesine neden oldu. Öyle ki, benzin ile motorinin litre fiyatı arasındaki fark bir yılda 60 YKr'den 31 YKr'ye kadar düştü.
Diğer bir hesapla 50 litrelik bir depo benzinin maliyeti, bir yılda 143,5 YTL'den 164 YTL'ye çıkarken, motorinli deponun (50 litrelik) maliyeti ise 113,5 YTL'den 148,5 YTL'ye ulaştı. 50 litrelik bir depoda benzin-motorin maliyeti farkı böylece, 30 YTL'den, 15,5 YTL'ye düştü.
TÜPGAZ VE MOTOR YAĞINDA DA BÜYÜK ARTIŞ...
KTO'nun fiyat araştırmasına göre kalorifer yakıtı yüzde 25,33, motor yağı yüzde 30,77 oranında artarken, tüpgazdaki (12 kilogram) artış ise yüzde 27,27 olarak gerçekleşti.

http://www.showtvnet.com/haber/guncel/13042008/motorin.shtml

Kaanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.unicef.org
Keske bizim buradada benzin, mazot pahali olsa.... Benzin neredeyse bedava diye (afedersiniz) hayvan gibi basiyoruz gaza, normalde 9-10 litre yakmasi gereken araba yakiyor 14-15 litre, araba dagiliyor, o suratten kelle koltukta gidiyoruz.... :)

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keske bizim buradada benzin, mazot pahali olsa.... Benzin neredeyse bedava diye (afedersiniz) hayvan gibi basiyoruz gaza, normalde 9-10 litre yakmasi gereken araba yakiyor 14-15 litre, araba dagiliyor, o suratten kelle koltukta gidiyoruz.... :)

benim içinde gazlarmısınız rica etsem. 140 ve üzeri surratleri unuttum

ibrahim_delibas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu artışları protesto edebilsek keşke dalga dalga büyüyebilsek.. Geçen Sene Bi aracın arka camında görmüştüm "Bu AraÇtA dÜnYAnIN En PaHaLı YaKıTı KuLLaNıLıYoR" die bi yazı a4 kağıda yazılmş adam kendince tepkisini göstermiş ve bu durum çok hoşuma gitmişti böle bi protestoda biz başlatsak acaba yayılır mı? her Benzinliğe girmemde içim cızz edio inanın...

GALERİCİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabbah euro dizeli 3.10 ykrs tan aldım benzinle aynı oldu nerdeyse dizelde neyseki yakıtları az ordan kendini kurtarıyor

tyanali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekimde 2,41 olan dizelin 3,11 olmasına rağmen hala enflasyon değerleri beklentilerimiz dahilinde diye nasıl açıklama yapıyorlar aklım almıyor. Beklentiyi duysak kalpten gideriz herhalde..
Memlekette hemen her şey mazota bağlı; gıda,inşaat,konfeksiyon, sanayi v.s. hepsi karayolu dolayısıyla mazotla taşımacılık yapıyor
:help:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ne olcak sonumuz bilmiyorum hergün zam zam pff nereye kadar:S yüzde 90 vergi bu yakıtın valla bu zamlar arabayı bile sattırır insana...yakında alternatif yakıtlara yönelecez gibimi geliyor..

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saka maka bende benzınlı var artık bakmıyorum bıle kaca aldıgıma cunku bakınca cok pıs kouyoyr..dırekt dıyorum 100 ytl koy 50 ytl koy...yalnızca ekonomik kullanmaya calısıyorum ..sole dıyım astra h 1.6 easytronic arabayla ort tuketım 6.1 yaptım:) ki ort 7 nın asagısaına zor ıner bu araba...mıllete soledııgmde lpg mi lan dıolar kımse ınanmıyo valla..1000 kmde 61.2 lt falan yaktım...valla onlar zam yaptıkca ben daha bi ekonomik kullanıyorum baska caresi yok:D

harbden 95 oktan kac para su an en sn sanrm 3.34 falandı hala olemı