Esp

esp işe yarıyormu?

• Kullanılan toplam oy
    54
  • Anket kapatılmış .

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp kullanmak nasip olmasın gördüğüm kadarıyla esp olan araçta kaza durumunda kurtulman %90 çok büyük fark var videolarda gördüm:)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp yi büyütmemek lazım sen riskli araba sürersen esp bir kurtarır iki kurtarır üçde esp de hayatını kurtarmaz inanmayan hurdalıkları gezebilir son model cayanneler rangeroverlar landroverlar mercedesler audiler bmw ler üst sınıf sadece esp değil pek çok ek güvenlik sistemi olan araçlar pert olmuş bazısının içinden ölü çıkmış bazısı aracın airbaglerinden falan yırtmış kurtarmış..

neticede esp ye bel bağlayıp viraja 160 ile 190 ile girersen bir kurtarırsın iki kurtarırsın üçde esp bile hayatını kurtarmaz..

esp sadece şöförü destekleyen bir program işe yarıyormu evet hemde çok fazla . ama sen zaten güvenli derecede araba kullanıyorsan esp zaten kolay kolay devreye girmiycekdir.. esp devamlı arabayla çalışan bir sistem değil benim espem toplasan 2 -3 kere devreye girdi oda bir kere parkda araba kara saplandı bir bakdım esp ışığı yandı gaza basarken bir iki kezde buzda devreye girdi o kadar.. zaten esp devreye girdimi ışığı yanar..

yani sen emniyetli kullan aracında esp de olsun ama dua etde devreye giricek bir konumda olma..

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlkle dogru esp var diye saçma sapan araç kullancak değiliz fakat otobanda 100-120 ile giderkende bi araç önümüze kırdığında bizi o durumda kurtarıyorsa faydalı bişey demektir bunun gibi çok örnek var benim öğrenmek istedğim buydu gerçekten işe yararlılığı herkez saolsun bilgisini paylaştı yardımcı oldu espli araç espsiz araca göre %70-80 dha güvenli oldu kesin:)

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tabiki esp daha güvenlidir o konuda tartışamayız .. şöyle diyim esp birazda pilotaj ile ilgilidir.. üst sınıf bütün spor araçlarda esp tuşu vardır ferrarisinden lamborginisine kadar hepsinde vardır ve çoğu pilot esp tuşu kapalı aracı sürmeyi sever ve ister aracı çünkü %100 kendi kontrol etmek ister hissetmek ister arabanın tepkimesini.. pek çok araba programında test ederken görebilirsin esp yi devre dışı bırakırlar pilotlar yani espye bel bağlamazlar kendi pilotajlarına güvenirler.. esp illaki espsiz bir araca göre yüzlerce kat güvenlidir pek çok kaza riskinden seni kurtarır ama dediğim gibi arabayada çok güvenmemek lazım zira hurdalıklarda bu tip aracına güvenen pek çok kişinin cayanne porsche bmw mercedes gibi araçları var..

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dogrudur tabikde adam arabam bmw mercedes porche dio basıo gaza sonunda olan hurdalık biz temkinli sakin aracımızı kullanalım esp gerekirse devreye girsin biz espnin devreye girmesi için elimizden geleni yapmayalım:)

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kendi aracımda pek kullanmadım ama bir keresinde otobüsün 1 numaralı koltuğundayken şöförün yapmış olduğu ölümcül hatadan bizi kurtaran kesinlikle ESP idi. sağa doğru viraja çok sert girdi. öyle ki sola devrildiğimizde cam beni kesmesin diye yerimden kalkıp koridora doğru kendimi atmak için hamle yaptım. neyse ki freni bıraktıda sol tarafın stabilizesine girerek döndük. Allah korudu. ESP güzel bişey.

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah kimseyi esp kullanıcak duruma getirmesin en kötü durumlarda devreye girmesi kaza ihtmalinde düşürdüğü için gerçekten teknoloji harikası denilebilir:)

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karın üzerinde biraz yanlayayım diye dsc yi kapattım 2 metre düz gidemedim hemen geri açtım :D kesinlikle fark ediyor :D