Esp

esp işe yarıyormu?

• Kullanılan toplam oy
    54
  • Anket kapatılmış .

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp'i sorgulamak değil tabkide :) sadece esp hakkında yorum almak varsa esp olmazsa o kazayı yapardım gibi kötü anılar allah korusun tabkide:)

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
esp e güvenip yollar benim yapmak çok ama çok saçma olur tabkide 100 km/s hızla giderken önünze aniden kıran araçtan kurtulma gibi şeyler'de devreye giri hayat kurtarması güvenirliğini gösterir ozaman?

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle işe yarıyor durumu şöyle örnekleyim magane 2 ile yaklaşık 120 ile giderken sokak arasından geri geri bodozlama araba çıktı direksiyonu çok sert sola kırdım baktım karşı şeritteyim kamyon ile kafa kafaya girecem aynı sertlikte tekrar direksiyonu kırdım. esp sayesinde aynı ateri oyunu gibi kendi şeridime geri girdim olay yaklaşık 2 sn sürdü sürmedi. esp olmasa arka arkaya o kaar sert mümkün değil toparlıyamazdım.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yukardaki ilk videoyu syrederseniz hayat kurtarıp kurtaramayacağı hakkında nt bilgi alırınızz

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ESP hayat kurtarır demek çok yanlış olur. ESP aracınız yolda tutmaya yardımcı olur.
Yapacağını ani manevra, hızlı viraja girmek, buzlu zeminlerde vsvs. olumsuz şartlarada normal kullanım için yardımcı olur.

Benim aracımda ESP ve yokuş kalkış desteğine yoktu. Şuan ESP + ve yokuş kalkış desteği var.

İnanın daha önce ne kadar güvensiz araç kullanıyormuş diye kendime çok sordum.

Recep abi banada yapalım 1.5 sene sonra seni çok rahatsız ederim bu ESP için .Yardımlarını bekliyorum:):)

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim başıma adana pozantı otobanı çıkışında geldi bi olay geçen yaz. önümde zincirleme kaza oldu. bende fren ve seri direksiyon kırmalarıyla kurtardım arabalara dalmadan. eğer abs ve esp olmasaydı yüksek ihtimal o kazaya bende karışmıştım. arkamdakilerde bana gümleticekti yüksek ihtimal

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 ile esp kapalı bariyere capıyordum araba 2 kere 180 derece döndü otobanda. Daha sonra kaldırıma vurup sekip yola düşmüştüm.
Başka bir gün 190 ile viraja girdim otobanda ESP açıkken araç kaymaya basladı , 3 saniye sonra topladı otomatik.

aleco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınız markası nedir :) merak ettim? ve her araçta kullanılan esp programı aynı bosch markası dimi?

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunun bmw versıyonunda asc dıye gecıyor valla benım cooperda cok hayatımı kurtardı, eger olmasaydı bariyerlerle kardes oluyordum

attila24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle işe yarıyor durumu şöyle örnekleyim magane 2 ile yaklaşık 120 ile giderken sokak arasından geri geri bodozlama araba çıktı direksiyonu çok sert sola kırdım baktım karşı şeritteyim kamyon ile kafa kafaya girecem aynı sertlikte tekrar direksiyonu kırdım. esp sayesinde aynı ateri oyunu gibi kendi şeridime geri girdim olay yaklaşık 2 sn sürdü sürmedi. esp olmasa arka arkaya o kaar sert mümkün değil toparlıyamazdım.
megan2 de esp yokki yada varda benmi bilmiyorum:)
esp konusundada kesinlikle tüm araçlarda standart olması gereken bir özellik.