ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Merhaba arkadaşlar

ESP ve TC'nin açılıp kapatılması ile ilgili akıllarda kalan soru işaretlerini kaldırmak amaçlı bir video hazırladım umarım beğinirisiniz.

saygılar

ESP-TC Astra J ( www.opelsizasla.com/forum )

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ESP-TC açılıp kapatılması (Video)

Teşekkürler sn NewPa1n
Birçok insanın aklını karıştıran Esp-tc konusuna çok güzel
bir şekilde aydınlık getirmişsiniz

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video paylaşımı için çok teşekkürler.
Ancak sizin video'yu izlerken benim aracımdan farklı olan 2 şey dikkatimi çekti.
İlki, bende ESP'yi kapatmak istediğimde tuşa basılı tuttuktan sonra bilgi ekranında sizdeki gibi "ESP kapalı" uyarısı yerine "StabiliTrak Kapalı" yazısı çıkıyor. "StabiliTrak" GM'nin ABD'deki araçlarında ESP için kullandığı ticari marka. Daha önceden hiçbir Avrupa arabasında kullanıldığını görmedim. Bir tek Saab bir dönem bu markayı kullanmış. Diğer arkadaşlarda bu yazı ne şekilde çıkıyor acaba?
İkincisi, Hız göstergesinde "esp off" ışığının hemen üzerinde yeşil yanan far ışığı var. Bende bu ışığın yandığını hiç görmedim. Bu sadece benim arabada olan birşey mi diye de merak ettim. Herkeste bu ışık yanıyor mu acaba?

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ESP OFF yazısının üzerindeki logo, far ayarını auto moduna getirdiğinde hava aydınlık olduğunda yanan GÜNDÜZ farının işaretidir. Gündüz farı sadece ön taraftaki park lambalarını yakadar AFL'de ise ledler yanar arka stop farlarında herhangi bir ışık yanmaz, benim bildiğim bütün astralarda bu ışık yanar auto modunda hava aydınlık ise belki göstergede bir sorun var ve yanmıyor olabilir sizde.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2011  modellerde yanmıyor diye biliyorum.  bende de yanmıyor o gündüz farı işeareti.

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

ozaman şunu çıkarıyoruz. 2011 lerde gündüz farı yanmıyor, 2010 modellerde'de auto silecek ve vites yükseltme işareti çıkmıyor. :)

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim 2011 model gündüz farı işareti yanmıyor. oto silecek sadece başta yazı olarak çıkıyor sonra işaret yok. ama vites değiştirme işareti çııyor.

BRKCDTI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 modellerde de motor devir göstergesi iptal edilecekmiş. ևok da gerekli değil zaten, araba shift ^ uyarısı veriyor  violentt
StabiliTrak yazısı da bir bende çıkıyor herhalde.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim de 2011 ve gündüz farı işareti yanmıyor, yağmur sensörü işareti yanmıyor. vites değişim göstergesi var.  ama vites değişimi sadece yükseltme işareti var. 2008 corollamda hem yükseltme hem de düşürme uyarısı vardı

umut7105

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Video paylaşımı için teşekkürler,benim araçta 2011 onda da yok park lambalarının işareti...