ESP ETC KontrolEdildi. Sistem Güncellendi...resimler

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
arkadaşlar bir önceki topiğimde pazar gecesi yaşamış olduğum kaza tehlikesini anlatmıştım. ESP'nin devreye girdiğinden emin olamamıştım ve uyarı ışığı yanmadı demiştim.. bugun servise gittim ve aracım tepeden tırnağa check-up'a alındı (sistemsel-yazılımsal-donanımsal).. aracın bütün elektronik sistemleri kontrol edildi.. herhangi bir hata veya uyarı alınmadı.. o gece esp çalışmış. eger çalışmasa imiş, 150'yi bırakın 100km 'nin üstünde bile araç spin atabilir veya yoldan çıkabilirmiş.... (yine de esp2ye güvenmemek lazım)...

bu arada ağzım açık kaldı.. yetkili arkadaş 1.5 saat uğraştı. tek tek, direksiyondan, fren sistemine, esp'den diğer unsurlara kadar her bir şeyi kontrol etti... ilgili bir güncelleme varmış. nisan 2011 tarihli (main body birşeyi- anlayamadım) güncelleme yüklendi.. çağrılmayı beklemeyin derim...

img2011041200102.jpg

img2011041200103.jpg

(resimi bir türlü düzeltemedim kusura bakmayın)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ESP ETC KontrolEdildi. Sistem Güncellendi...resimler

ben aracın içine yanına oturdum herşeyi inceledim :) .... sordum dinledim :) .... sonra denedim :D manyak sürat yaptım :D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

warlordares link' Alıntı:
ben aracın içine yanına oturdum herşeyi inceledim :) .... sordum dinledim :) .... sonra denedim :D manyak sürat yaptım :D
aman hocam sürat yapma gözünü seviyim. bizim aracın en büyük kusuru bu.. adama güven veriyor... bastıkça basıyorsun.. hangi araç olursa olsun 100km'nin üzeri tehlike.. aman eşini, anneni, babanı, senin üzerinde emeği ola insanları düşün... ben düşündüm ve geçen akşamki hırsımdan dolayı kendimden utandım....  002tuhaff

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=1206.msg25365#msg25365 date=1302619975]
aman hocam sürat yapma gözünü seviyim. bizim aracın en büyük kusuru bu.. adama güven veriyor... bastıkça basıyorsun.. hangi araç olursa olsun 100km'nin üzeri tehlike.. aman eşini, anneni, babanı, senin üzerinde emeği ola insanları düşün... ben düşündüm ve geçen akşamki hırsımdan dolayı kendimden utandım....  002tuhaff
[/quote]
+1..ümit bey bu arada 5. teşekkürünüz hayırlı olsun :)

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=1206.msg25365#msg25365 date=1302619975]
aman hocam sürat yapma gözünü seviyim. bizim aracın en büyük kusuru bu.. adama güven veriyor... bastıkça basıyorsun.. hangi araç olursa olsun 100km'nin üzeri tehlike.. aman eşini, anneni, babanı, senin üzerinde emeği ola insanları düşün... ben düşündüm ve geçen akşamki hırsımdan dolayı kendimden utandım....  002tuhaff
[/quote]

doğrusun birader... hani o gün yaptığımdan bahsediyorum :) servisin çıldırttığı durumdan...

sözlerinin üstüne söz söylenmez dostum :)  haklısın.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

teşekkürler paylaşım için
merak ettiğim konu bilgisayarın bağlandığı kablo ön kaput motor içine mi bağlanıyor
oradan mı güncelleniyor araç
aracı tek tek kontrol etmeleri de çok güzel ayrıca baya ilgilenmişler

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
merak ettiğim konu bilgisayarın bağlandığı kablo ön kaput motor içine mi bağlanıyor

sn hakan, aracın kabutu açık değildi. onu anlayamadım nereye bağladı... herhalde direksiyonun altında bir yere.... sistem tek tek kontrol edildi.. göstergelerdeki her bir işaret tek tek yanıp arac dile geldi sanki... hepsinin ardından servis track gibi birsey yazıyordu.... bip bip bip şeklinde sesler geliyordu...

bu arada arcın içinde kumanda ile iki kez kapıyı kilitledim. ama araç içeridenn açılıyor...

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

türk_187 link' Alıntı:
[quote author=HaKaN link=topic=1206.msg25392#msg25392 date=1302628207]

sn hakan, aracın kabutu açık değildi. onu anlayamadım nereye bağladı... herhalde direksiyonun altında bir yere.... sistem tek tek kontrol edildi.. göstergelerdeki her bir işaret tek tek yanıp arac dile geldi sanki... hepsinin ardından servis track gibi birsey yazıyordu.... bip bip bip şeklinde sesler geliyordu...

bu arada arcın içinde kumanda ile iki kez kapıyı kilitledim. ama araç içeridenn açılıyor...
[/quote]

O cihaza examiner de deniyor, bilgisayar sistemli tüm araçlar serviste benzer aygıtlarla kontrol edilirler..

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

servise uğramakta fayda var, paylaşım için teşekkürler sn. türk_187

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

direksiyon altında kaputu açtığımız kolun az daha direksiyon altına gelen yerinde eskiden tabirle LPT portu gibi büyük bir port varmış... gördüm oradan bağladılar .... kaput bende açıktı ama kontrol amaçlı açıktı... yani içeriden bağladılar...motor bölümünden değil..