Eskişehir Yolunda büyük Kaza - Ankara

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slmlar,
Az önce Ankara-Eskişehir yolundan geçtim. Ümitköy tarafına giderken tam Hacettepe köprüsü altında büyük bir kaza olmuştu. Acelem olduğu için durup bakamadım ama görebildiğim kadarıyla bir J9 minibüsün sanırım öğrenci servisiydi sol arkası büyük hasar almıştı, biraz ileride de bir servis otobüsünün ön tarafı dağılmıştı.

Hacettepe köprüsünün üzeri kazayı seyredenlerle tıkanmıştı, ümitköy den Ankara ya gidiş tarafı ise tamamen trafiğe kapalıydı. Olay yerindeki polis ve ambulans sayısından olayın büyük olduğunu anladım. Umarım can kaybı ve ciddi yaralanmalar olmamıştır.

Yaz aylarının gelmesi ile bu yol zaten gene yarış pistine döndü. sol şeritte 50-60 la didip diğer sürücüleri tehlikeli şerit değiştirmlere veya ani frenlere zorlayanlar mı dersiniz, yoksa tarfik sıkışıklığına aldırmadan makas üstüne makas atan mı, ya da hız denemesi yapan mı. Herkes bu yolda üstelik altındaki araba minibüs de olsa otobüs te olsa herkes ama herkes yapıypr bunu. Alınan önlem maalesef yok. Radar uygulamasını fazlaca hakkeden bu yolda en ufak önlem yok. Şimdi bu kazadan sonra 1-2 gün üst üste kontrol olur sonra gene eski düzene dönülür.

Arkadaşlar lütfen, biraz klişe olacak ama yollar gerçekten yarış pisti değil. Karşı taraf size ne kadar hatalı davranmış olursa olsun sinirlerinize ve en önemlisi sağ ayağınıza hakim olun

emre16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Çok haklısın Can abi ama insan her zaman da hakim olamıyor ki kendine kendimden biliyorum. Trafikte çok sinirli bi hale bürünüyorum :(

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana da oluyor genellikle, insan o sol ön koltuğa oturunca bana bişi olmaz hissine bürünüyor resmen. Artık beni çok ama çok tehlikeye atan bir durum olmadığı sürece kendimi frenlemeye ve sakin kullanmaya çalışıyorum. Şu içinden 10'a kadar say olayı gerçekten işe yarıyor. Bu süre içinde kendime hem "boşver bulaşma" diye telkinde bulunuyorum hem de o sürede zaten eleman uzaklaşmış oluyor :)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
son zamanlarda ben de çok frenledim kendimi, yakın zaman içinde canlı canlı feci kazalara tanık oldum, kaza oluş anında... ve gerçekten de siz ne kadar bilgili olsanızda yapabileceğiniz hiçbişeyin olmadığını anlıyorsunuz, gerçekten çok kötü, bunlardan dolayı son zamanlarda sakin olmaya gayret edip uygun hızda ve kontrollü olarak yoluma devam ediyorum, ayrıca benzinden de tasarruf ciddi derecede fark edilir oldu bu durumda..

geçmiş olsun umarım ciddi bir durum yoktur, radar uygulamasına gelince bence bu tür sürekli hız denemesi yapılan noktalara sabit ekipler konulmalı, 24 saat dönüşümlü olarak ekipler o noktalarda olmalı, kamera falan hikaye, bizim ülkemizde işlemiyor, birebir insan olacak, polis memuru olacak, acımadan da yazacak cezayı,gerekirse arabayı sürücüyü men edecek trafikten, ne hakkı var başkalarının hayatları ile oynamaya bu tip insanların.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 1 saat önce Ümitköy'e geçerken kazayı gördüm... Dediğiniz gibi ortalık ana baba günüydü, ambulanslar polisler....

öğrenci otobüsü Beytepe Köprüsüne çarpmış olabilir, çünkü geçerken köprünün bacağında hasar izleri vardı...

otobüsün yanından geçerken camım açıktı, yetkililer ambulans görevlilerine sesleniyordu, sedye getirin, yaralıları kenara alın diye... otobüsün içine baktığımda, yaralı göremedim ancak sürücü tarafında birkaç bayan gördüm koltuklarında oturuyorlardı.. sıkışmış olabilirler diye düşünüyorum..

inşallah can kaybı yoktur, yaralananlara da Allah acil şifalar versin..

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdilik gelen hbr şu şekilde

" (İHA)
Ankara'da, öğrenci servis minibüsünün takla atması sonucu meydana gelen kazada 1'i ağır 6 öğrenci yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Eskişehir yolunda seyir eden Başkent Üniversitesi'ne ait 06 C 5472 plakalı öğrenci servisi takla attı. Kazada yol kenarına savrulan öğrencilerden 1'i ağır olmak üzere 6'sı yaralandı. Olay yerine sevk edi"

Gerçi ben bir minibüs bir de otobüs görmüştüm kazaya karışan. akşama ayrıntılar gelir sanırım. Daha şimdiden suçlu ilan etmek yanlış olur ama genellikle minibüs ve otobüs gibi büyük araçların sürücüleri allah ne verdiyse kaptırıp gidiyor, bu araba nasıl durur ne zaman durur vs düşünmüyorlar. Üniversite yi Başkent Üniv okuyan ve servilerinden yararlanmış biri olarak da söyleyebilirm ki hiç akıllı gitmiyorlar, ben kaç kere canlı şahit oldum koca otobüsün makas attığına

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu yol sanki Ankara'nın yarış pisti. 60-70 km. hızla bile sağ şeritten gidilemiyor, arkadan sellektör yapmalar, makaslamalar başlıyor. Bu ve benzeri yollara gezici / sabit radarlar kursalar kesilen para cezaları ile bütçe açığının neredeyse tamamı karşılanır. Bazıları yol geniş, sürat yapmaya müsait, biz sürat de yaparız makasta atarız deyip gülünç duruma düşmesinler, sonuçda kurallara uymayanların başı ağrımaya daha çok müsait.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yol sanki Ankara'nın yarış pisti. 60-70 km. hızla bile sağ şeritten gidilemiyor, arkadan sellektör yapmalar, makaslamalar başlıyor. Bu ve benzeri yollara gezici / sabit radarlar kursalar kesilen para cezaları ile bütçe açığının neredeyse tamamı karşılanır. Bazıları yol geniş, sürat yapmaya müsait, biz sürat de yaparız makasta atarız deyip gülünç duruma düşmesinler, sonuçda kurallara uymayanların başı ağrımaya daha çok müsait.

Dediğin çok doğru Savaş abi, şehir tarafından Ümitköy'e giderken hiç radar yada çevirme yok, ancak Ümitköy tarafından şehre giderken Bilkent Köprüsünün altına koyuyorlar genelde.. Gerçi onuda herkes ezberledi ve sanırım radarı süs diye koyuyorlar..

Sabahtan Kızılay tarafında işim vardı, Bilkent Köprüsünün altında radarı gördüm, zaten hızım 80-90 civarıydı, ona rağmen hızımı biraz azalttım ancak benim yanımdan süratle geçen araçlar bile radara takılmadan yollarına devam ettiler..

Yani, radar yada çevirme olsa bile, işini layıkiyle yapan polis olmadığı sürece yalan dolan.....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Şimdilik gelen hbr şu şekilde

" (İHA)
Ankara'da, öğrenci servis minibüsünün takla atması sonucu meydana gelen kazada 1'i ağır 6 öğrenci yaralandı.Edinilen bilgiye göre, Eskişehir yolunda seyir eden Başkent Üniversitesi'ne ait 06 C 5472 plakalı öğrenci servisi takla attı. Kazada yol kenarına savrulan öğrencilerden 1'i ağır olmak üzere 6'sı yaralandı. Olay yerine sevk edi"

Gerçi ben bir minibüs bir de otobüs görmüştüm kazaya karışan. akşama ayrıntılar gelir sanırım. Daha şimdiden suçlu ilan etmek yanlış olur ama genellikle minibüs ve otobüs gibi büyük araçların sürücüleri allah ne verdiyse kaptırıp gidiyor, bu araba nasıl durur ne zaman durur vs düşünmüyorlar. Üniversite yi Başkent Üniv okuyan ve servilerinden yararlanmış biri olarak da söyleyebilirm ki hiç akıllı gitmiyorlar, ben kaç kere canlı şahit oldum koca otobüsün makas attığına

Bir zamanlar Ankara trafiğini alt üst edenlerin başında şehirlerarası otobüs terminalindeki firmaların servis araçları geliyordu. Yolcuları zamanında yetiştireceğiz diye trafiğin anasını ağlatıyorlardı, tam onlardan kurtulduk derken onların bıraktıkları miras şimdilerde okul servislerin eline geçti.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 1 ölü var diye duydum..
inşallah yanlış duymuşumdur.. :(