Enkaz II

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2710m.jpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Form içinde eski sayılmam buna karşın son zamanlar içinde form iyiden iyiye takip etmeye başladım.

Aslında bugün iş yerinin yoğun olmasından dolayı baya bir ruh yorgunluğu içinde idim. Amacım bakımları yaptım sitelerin bakımlarını yapmak yedeklerini almak sorular varsa onlara cevap yazmak ve sonrasında ise erkenden yatmak idi. Kendi işlerimi yaparken burada son yazılan mesajlara bir bakayım dedim. Ve bu konuya yazılan son mesaj dikkatimi çekti ve 50 küfür sayfa idi.

Neyse başladım birinci sayfadan itibaren okumaya sanırım 2-3 saat kadar sürdü bu sayfanın sonuna kadar gelmem...

Burada bir emek bir tutku vardı. Ayrıca bunca emeğe karşın bir sevgi de hissettim...

Hani derler ya eski olmaz diye işte bu başlık buna en güzel cevaplardan biri olsa gerek...

Sözlerim işini adam gibi yapan kişileri kapsamıyor işini tam anlamı ile yapan kişiler üzerlerine sakın alınmasınlar ama adının usta olduğu ama sadece milleti dolandırma derdinde olan kişilere bu başlık bence kapak olsun....

Konun ilk başında olan o kaporta işini yapan adama ben usta derim helal olsun adama yıllarını vermiş bu mesleğe ve hakkını vererek yapıyor şimdi ki imansızlar biraz baksın da ustalık ne demek onu bir öğrensinler....

İmansız diyorum çünkü şimdikilerin dini imanı para olmuş... meslek hak getire....

Bu iş bir tutku bir aşk bir yaşama biçimi bence... helal olsun yılmadan usanmadan eldeki kısıtlı imkanlar ile 8 aylık bir zaman içinde 15 000 TL bir bedel ile güzel bir iş ortaya çıkmış...

Şimdi ki adamların eline sıfır parçayı veriyorsun öküz onu dahi takamıyor. Ustalıktan bir haber... dedim ya adamın derdi dini imanı sadece para başka da bir şey değil. Helal olsun o kaporta ustasına koca kurt işi bilen adam....

Ya aslında o kadar söylemek istediğim şey var ama kelimeler anlamsız kalıyor. Ömer bey sizi canı gönülden kutlarım aslında benim de hayalim ama şartlarım imkanlarım buna izin vermiyor. Sadece kafa dengi biri ile yapılmayacak iş değil her santiminde her vidasına emek verilmesi kadar da güzel bir şey olamaz sanırım...

Her bir mesajı her bir resmi o kadar imrenerek okudum ki saat bu kadar geçti ama yazdıklarım bu kadar uzun ama yetersiz...

İnanın kelime bulamıyorum....

İlk araç için harcanan zaman harcanan emek sanırım değer biçilemez. Emeklerini esirgemeden işini severek yapan ustalara buradan teşekkür ederim. Ayrıca Ömer bey sizin de emeklerinize sağlık... gerçekten emek ve gönül işi... merak ettiğim ilk aracın akıbetinin ne olduğu?

Saygılar.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun, ama işler iyice zorlaştı, eski ustalar artık işi bırakıyor, yenilerde sadece parça söküp takıyor :) size de renault ile maceranızda başarılar!

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bebek gibi olmuş hep güzel günlerde binin inşallah...
bu arada evin altındaki garajınız çok güzel , hep öyle bir yerim olsun istiyorum içeriyi güzelce yapıp orada vakit geçirmek ...

HMTZGN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heycanla tek tek okudum emeğinize sağlık kazasız belasız inş
:)

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
emeğinize sağlık hocam güle güle binin kusura bakmazsanız birşey soracağım aslında sormam bile yakışmıyor ama ne kadar harcadınız bu zevke.