enjektör arızasını nasıl anlarım?

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabanın enjektörlerle ilgili çokta soru sordum ama nette araştırdıkca kafam karışıyor :) ancak gerçekten içim şişti artık :) şimdi aracı bakıma götürdüğümde usta araçta titreme var dedi. cihaza bağladı sorunu ateşlemede gösteriyor dedi. buji ve bobinleri sıfırları ile değiştirdi ancak hiçbir değşme olmadı çalışmasında. tekrar eskileri takıldı.

arızayı sildi ve 1 hafta kadar sonra yine egsoz emisyon ışığı yandı ve araç titremeye başladı. yine gittim ustaya makineye bağladı 3. slindir hatası veriyor dedi baktı etti enjektörlerin temizlememıiz lazım dedi.

internette bu enjektör arızasını araştırdım biraz. hafif tekleme, çekiş düşüklüğü bir ara çoktu yüksek devirde kullandım bir nebze düzeldi, ama titreme ve kalkarken zorlanma var.

ancak motor ısınınca titreme kesilmiyor.
hava sıcak soğuk farketmiyor ilk marşta alıyor.
stop etme olayı yok.
egsoza hiç bakmadım beyaz siyah vs duman atıyormu yada kurum atıyor mu diye.

acaba bu titremenin sebebi enjektör olabilir mi boş yere 3-4 saatimi ayırıp parayı boşa gitmesini istemiyorum. bu sorunun belirgib özelliği nedir? yardımcı olursanız sevinirim :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kat bir katkı maddesi kullan gitsin o zaman belli eder kendini. Bu titreme filan işleri alınan yakıttan da olur. Hatta araç çok yatıyor ise depoda benzin su olur oda etki eder. O piston hataları filan da bana göre hikayeden başka bir şey değil. Alışmış ustalar buji kablo bobin değiştir de değiştir. Ulan biri de çıkıp arkadaş bu üçlü takım neden bozulur diye araştırmıyor ki... Eee nede olsa işin kolay var ora olmadı burayı sök bura olmadı şu sök en sonun da çözüm olmaz ondan sonra bağla kronik meselesine olsun bitsin. Giren parça parası zaman kaynı sinir harbi araç sahibine ihale gibi kaldı.

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kat bir katkı maddesi kullan gitsin o zaman belli eder kendini. Bu titreme filan işleri alınan yakıttan da olur. Hatta araç çok yatıyor ise depoda benzin su olur oda etki eder. O piston hataları filan da bana göre hikayeden başka bir şey değil. Alışmış ustalar buji kablo bobin değiştir de değiştir. Ulan biri de çıkıp arkadaş bu üçlü takım neden bozulur diye araştırmıyor ki... Eee nede olsa işin kolay var ora olmadı burayı sök bura olmadı şu sök en sonun da çözüm olmaz ondan sonra bağla kronik meselesine olsun bitsin. Giren parça parası zaman kaynı sinir harbi araç sahibine ihale gibi kaldı.

valla şu anki hislerime tercüman oldun :) araca 1 aydır benzinde biniyorum çok km yapmadım ama devirli kullandıktan sonra biraz kendine geldi. ama devirli kullandığım sıradada gaza basında sarı motor ışığı yanıp sönüyor. gazdan çekince sabit yanıyor. ve titreme devam ediyor.

başka bir sitede benim sorunun aynısını yaşayan birisi makineye bağlattığında oksijen sensöründe hata vermiş. değiştirince düzelmiş.

ama bende 3. silindir ve ateşleme vs hata veriyor. :s

yakıt sarfiyatını bilmiyorum normal mi fazla mı ama o kadar basmaya kıyaslayamıyorum da :)

muratt18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde belki anlarsın geçen ay lpgde kullanırken(çalışması çok güzel titreme dahi yok) ilk çalıştırıp gaza geçene kadar bekliyordum sonra harekt ediyordum. böyle 2-3 sefer yapınca motor arıza ışığı sönmüştü.

buna güvenerek benznie aldım 10 metre gitmeden ışık yine yandı ve titremeye başladı. sorun benzinde ama neresinde çözemedim :s

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
valla şu anki hislerime tercüman oldun :) araca 1 aydır benzinde biniyorum çok km yapmadım ama devirli kullandıktan sonra biraz kendine geldi. ama devirli kullandığım sıradada gaza basında sarı motor ışığı yanıp sönüyor. gazdan çekince sabit yanıyor. ve titreme devam ediyor.

başka bir sitede benim sorunun aynısını yaşayan birisi makineye bağlattığında oksijen sensöründe hata vermiş. değiştirince düzelmiş.

ama bende 3. silindir ve ateşleme vs hata veriyor. :s

yakıt sarfiyatını bilmiyorum normal mi fazla mı ama o kadar basmaya kıyaslayamıyorum da :)

Yok ya dedim ya sen bir katkı salla gitsin hatta birde şu oktan yükselten katkılardan var ondan da kullana bilirsin. Aracı ekonomi yapacağım devirsiz şekilde kullanmakta iş değil bana göre arada kırbaçlıyacaksın ki araba kendine gelsin içinde biriken kurum filan atsın. Ama bizler ekonomi adına aracı sürekli devirsiz kullanıyoruz o yüzden araç içinde kurumlanma oluyor. Sonra da biraz devirli kullanınca o kurumlar orayı burayı tıkamaya başlıyor. Bence hiç oynatma araban ile kat bir katkı sonra ver kırbacı...