engelliye sağlanan ötv indirimi ile ilgili ??

alsef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umut arkadaşım bilgiler için çok teşekkürler..bandrolden uzun süre muaf olmak baya rahatlatacak..kendisi kullanmadığı için bizler kullanıcaz,alımda ve kullanımda sorun olmayacak sanırım bir tek kredi konusu biraz zorlayabilir..bakalım hayırlısı..teşekkür ederim,çok faydalı oldu..iyi akşamlar..

alsef

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümit arkadaşım bizim alabileceğimiz kesin bir durum, ileri derecede şizofren ve ankarada düzenli tedavi seansları görüyor..doktoru %90 ın üzerinde olduğunu kendisi söyledi ve hertürlü ispatlı bir durum bizimkisi..yinede uyarınız için teşekkürler..

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sefa bey merhaba bende engelliyim % 40 engelim bulunmakta bende sıfır arac bakmıştım ama vazgectim sonradan şimdi engellilerin 2022 denilen kanuna göre engelliler cogu vergiden muaflar araba konusunda da umut abi gerekeni yazmış 5 sene arac sizde kalacak ve vergiden muaf olacaksınız yanlız engelli kişilerin alacagı arac motor hacimi mi sınırlandırılmıştır 1600 cc kadar binek 2500 cc kadar vip denilen bizim tabirimizle minibüs alabiliyorsunuz başka şekilde sormak istediginiz bi soru varsa yardımcı olabilirim şunuda eklemek isteyeyim % 90 özürlü raporu alamazsınız doktorun demesi ile degil heyetteki kurula baglıdır ...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ümit arkadaşım bizim alabileceğimiz kesin bir durum, ileri derecede şizofren ve ankarada düzenli tedavi seansları görüyor..doktoru %90 ın üzerinde olduğunu kendisi söyledi ve hertürlü ispatlı bir durum bizimkisi..yinede uyarınız için teşekkürler..

doktorun %90 engelli demesiyle kuruldan çıkacak sonuç birbirini tutmayabilir. %90 engel ciddi bi rakam. şizofreni için o kadar vereceklerini zannetmiyorum.

ozan okudan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşım 83 000 tl lik aracı 52 000 çivarında almıştı ayrıca flaka da engelli damgası lomak zorunda bunu istermisiniz bilmem

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bir kere bu iş öyle kolay değil. İki gözü görmeyen adama bile % 86 dan fazla oran vermiyorlar. Heleki psikolojik rahatsız falan hiç öyle heveslenmeyin. Etrafımda birkaç arkadaşım denedi ve hüsran oldu. Kısaca yakın akrabanız çok çok engelli değilse hiç uğraşmayın.

Psikolojik özürü o kadar yabana atmayın, iki gözü görmeyen bir engellinin cezai ehliyeti vardır ama psikolojik engellinin cezai ehliyeti yoktur. Bir suçlu boşu boşuna mahkemelerde az ceza almak için "şarhoştum hakim bey" demiyor ;). O nedenle psikolojik rahatsızlıkların özür oranı, bedensel engellilerden fazladır.

Nazi666

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Psikolojik özürü o kadar yabana atmayın, iki gözü görmeyen bir engellinin cezai ehliyeti vardır ama psikolojik engellinin cezai ehliyeti yoktur. Bir suçlu boşu boşuna mahkemelerde az ceza almak için "şarhoştum hakim bey" demiyor ;). O nedenle psikolojik rahatsızlıkların özür oranı, bedensel engellilerden fazladır.

haklısın ama abi ben nelerini gördüm sanmıyorum ki % 90 versinler abi kurula kalmış bi durum bu ...

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı kardeşiniz için mi kullanacaksınız? eğer kendinize alıyorsanız belirtmek isterim, bu tür işlere kesinlikle karşıyım, pekte hayırlı bir iş olduğu söylenemez:)

Doğru devlet kol gibi ötv sokarken ses çıkarmamak yasadaki açığı bulmaya çalışıp daha az düzülene tepki göstermek çok takdirle karşılanacak bi davranış alkışşş çağrı..

:alkis:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Doğru devlet kol gibi ötv sokarken ses çıkarmamak yasadaki açığı bulmaya çalışıp daha az düzülene tepki göstermek çok takdirle karşılanacak bi davranış alkışşş çağrı..

:alkis:

abi olaya senin bakış açın başka benimki başka.
sen vergi kaçırmak olarak görüyorsun, ben başkasının hakkını kullanmak olarak görüyorum. çevremden gördüklerim de bu tür işlerin pek hayırla sonuçlanmadığını gösterdi. bende sadece bunu belirttim. trilyonlar kazanıpta vergi ödemeyenler varken senin benim gibi birinin 10-15bin düşük vergi vermesinden banane.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu durumu çıkar sağlanıyor diye eleştirmek bence yanlış, sizler hiç özürlü kişilerle birlikte yaşadınız mı? Öyle insanlar tanıdım ki özürlüye el bile sürmezler, onlara ufacık bir sevgi bile göstermezler. Özürlüleri biryerden bir yere aileleri götürüyorsa aile fertlerinin bu yasadan faydalanması son derece doğaldır. Bir aile ferdi özürlünün raporuyla arabayı alıp özürlüyü unutuyorsa bu durumu tartışmam bile.

Bu tür araba alma hakkı olan özürlüler araçları kendileri kullanamayacak kadar özürlü iseler aile içinden en fazla 3 kişinin ismini yetkililere bildirirler, özürlü aracını da bu üç kişiden başkası kullanamaz. Özürlü kişi aracı kullanabilecek durumda ise, H sınıfı özürlü ehliyeti alarak aracını kendisi kullanır.