Engelli Park Alanlarını İşgal

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi ikinciye izleyince fark ettim o adam polis mi ben eylemcilerden biri sanmıştım

Polis sanırım kardeşim plakayı filan alıyor. Ama işte dünya ile aramız da fark burada. Adamlar filmlerin de bile engelli araçları için olan yere park etmezler. Eğer bu video içinde olan adam gibi tipler çıkınca da maymun ederler sokağa bırakırlar. Ülkemiz de şu durum olsa eminim ki en az 5 ölü onlarca yararlı kesin kez çıkar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Polis sanırım kardeşim plakayı filan alıyor. Ama işte dünya ile aramız da fark burada. Adamlar filmlerin de bile engelli araçları için olan yere park etmezler. Eğer bu video içinde olan adam gibi tipler çıkınca da maymun ederler sokağa bırakırlar. Ülkemiz de şu durum olsa eminim ki en az 5 ölü onlarca yararlı kesin kez çıkar.

o yüzden sordum bende en iyi ihtimalle biber gazını yersin burada

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aslın da engelli bireyler olarak çok şey istemiyoruz biraz duyarlı insan kitlesi bize yeter de artar bile sadece duyarlılık o kadar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konuyu ara ara güncelliyorum arkadaşlar. Amacım konunun diğer konular arasında kaybolmasını engellemek çünkü burası bir oto forum sitesi ve burada üye arkadaşların hepsinin maşallah kapısın da aracı mevcut şu engelli araçları için ayrılmış park yerleri konusunda tüm arkadaşları duyarlı olmaya davet ediyorum.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Konu güncel tüm arkadaşları bu konu da duyarlı olmaya davet ediyorum.

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Abi yanılıyor isem düzelt yeni düzenlemede plakalarda simge de kalkmış şimdi biz nasıl anlayacağız engelli mi değil mi son duyduğum bi kart oluyormuş onu camın önüne koyulmasi sartmis.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi yanılıyor isem düzelt yeni düzenlemede plakalarda simge de kalkmış şimdi biz nasıl anlayacağız engelli mi değil mi son duyduğum bi kart oluyormuş onu camın önüne koyulmasi sartmis.

Aynen öyle kardeşim. Engelli araçlarında engelli plakası kaldırıldı. Aslında bu plakanın kaldırılması bana göre çok saçma bir uygulama oldu. Burada engelli araçları biliyorsun kişilerin kendi kullanımı ve diğer grup ise yakınları adına alınan engelli araçlar. Bir çok kişi yakını adına araç alıyor. Aslında bu araçların amacı engelli bireyin ulaşım sorunları giderilsin diye verilmekte. İstisnalar kaide bozmaz ama bir çok uyanık da sinekten yağ çıkarayım diye 90 yaşında ebesinin dedesinin adına alıyor bu araçları. Ve bu kişiler araçlarının plakasında bu engelli işaretini istemedi. Çünkü onların amacı engelli kişinin ulaşımı değil amaç başka.

Plaka da engelli işareti kaldırma olayı yasalaştı ve isteyen kişiler engelli araçlarında plakaları söktürüp düz plaka aldı. Yeri geldiğinde ben engelliyim başka zaman da bize ayrımcılık yapılıyor diye düşünen bir zihniyete her zaman karşı çıktım. İşte buda benim plakam...yaram yok gocunmuyorum çünkü...

yazlastik.jpg

06corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen öyle kardeşim. Engelli araçlarında engelli plakası kaldırıldı. Aslında bu plakanın kaldırılması bana göre çok saçma bir uygulama oldu. Burada engelli araçları biliyorsun kişilerin kendi kullanımı ve diğer grup ise yakınları adına alınan engelli araçlar. Bir çok kişi yakını adına araç alıyor. Aslında bu araçların amacı engelli bireyin ulaşım sorunları giderilsin diye verilmekte. İstisnalar kaide bozmaz ama bir çok uyanık da sinekten yağ çıkarayım diye 90 yaşında ebesinin dedesinin adına alıyor bu araçları. Ve bu kişiler araçlarının plakasında bu engelli işaretini istemedi. Çünkü onların amacı engelli kişinin ulaşımı değil amaç başka.

Plaka da engelli işareti kaldırma olayı yasalaştı ve isteyen kişiler engelli araçlarında plakaları söktürüp düz plaka aldı. Yeri geldiğinde ben engelliyim başka zaman da bize ayrımcılık yapılıyor diye düşünen bir zihniyete her zaman karşı çıktım. İşte buda benim plakam...yaram yok gocunmuyorum çünkü...

yazlastik.jpg

Hayret bişi ne biçim millet olduk herseyi su istimal ediyoruz. Bencillik hat safhasında. Bazı otoparklarda engelli park yerinde görüyorum normal araç mı gerçekten engelli mi diye içimden geçmiyor değil bence acilen eski hale dönmeli.Hiçbir zaman denetim yapamadık yapmadikcada bu hale geldi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
ya bende o plaka olayını çok acı bir şekilde öğrendim bizim bursada korupar diye bir avm var biri ben tam engelli yerinin yanına park ettim benden sonra biri geli engelli yerine park etti baktım plaka normal camı çaldım dedim utanmıyormusunuz engelli kardeşlerimiz için ayrılan yeri işgal etmeye adam bana engelli kartını göstermez mi dedi artık plakalar değişti o günden beri foto çekip polisede yollayamıyorum adamları ikazda edemiyorum