En kısa sürede servise gidin arizasi

Screetcash06

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 2012 model Astra j edition dizel model aracim 2 hafta önce aracınızı en kısa sürede servise götürün arızası verdi. Tanıdığım tamirciye götürüp bilgisayara baglattirdim. Herhangi bir arıza tespit edemediler. Arızayı sildirttim. Yanlız 2 gün sonra tekrar arıza verdi. Aracım daha önce 2 ay önce filan su soğutucu az soğutucu ekle uyarısı vermişti. Kaputu açıp baktığımda su doluydu yanlız ara sıra su eksiliyor 3. Çizgiye kadar sonra 5 dakika sonra 4.cizgiye tekrar yükseliyordu bu hata kendi kendine gitti. Ondan kaynaklı bir şey olabilir mi . Bilgili arkadaşlarımdan yardımcı olmalarıni rica ederim teşekkürler.IMG-20190312-WA0000.jpeg

Son düzenleme:

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 2012 model Astra j edition dizel model aracim 2 hafta önce aracınızı en kısa sürede servise götürün arızası verdi. Tanıdığım tamirciye götürüp bilgisayara baglattirdim. Herhangi bir arıza tespit edemediler. Arızayı sildirttim. Yanlız 2 gün sonra tekrar arıza verdi. Aracım daha önce 2 ay önce filan su soğutucu az soğutucu ekle uyarısı vermişti. Kaputu açıp baktığımda su doluydu yanlız ara sıra su eksiliyor 3. Çizgiye kadar sonra 5 dakika sonra 4.cizgiye tekrar yükseliyordu bu hata kendi kendine gitti. Ondan kaynaklı bir şey olabilir mi . Bilgili arkadaşlarımdan yardımcı olmalarıni rica ederim teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 2005
Baska bi tamirciye götürün belki orası sorunu cözümleyebilir

Metehantiyerli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yağ ömrü bitmiş olabilir

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yağ ömrü bitmiş olabilir
Yağ ömrü bitince bu doğrultuda uyarı veriyor..(Yakında motor yağı değişimi)...
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 2012 model Astra j edition dizel model aracim 2 hafta önce aracınızı en kısa sürede servise götürün arızası verdi. Tanıdığım tamirciye götürüp bilgisayara baglattirdim. Herhangi bir arıza tespit edemediler. Arızayı sildirttim. Yanlız 2 gün sonra tekrar arıza verdi. Aracım daha önce 2 ay önce filan su soğutucu az soğutucu ekle uyarısı vermişti. Kaputu açıp baktığımda su doluydu yanlız ara sıra su eksiliyor 3. Çizgiye kadar sonra 5 dakika sonra 4.cizgiye tekrar yükseliyordu bu hata kendi kendine gitti. Ondan kaynaklı bir şey olabilir mi . Bilgili arkadaşlarımdan yardımcı olmalarıni rica ederim teşekkürler.
Servis zamanını gelincede böyle bir uyarı verdiğini hatırlıyorum ama siz sildirincede çıkıyormuş...Motor,Turbo veya bunlara bağlı aksamlardan bu uyarıyı veriyor olabilir...Bu uyarıya bakarak Nokta atışı yapmak çok zor...Bir çok sebebi olabilir.. Sorunun ne olduğu sanırım yetkili serviste çözülür..En azından sorunu öğrenirsiniz,öğrenincede ister serviste istersenizde ustanızda yaptırırsınız...

Screetcash06

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Buji den kaynaklı arızaymış arkadaşlar teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Cemil

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. 2012 model Astra j edition dizel model aracim 2 hafta önce aracınızı en kısa sürede servise götürün arızası verdi. Tanıdığım tamirciye götürüp bilgisayara baglattirdim. Herhangi bir arıza tespit edemediler. Arızayı sildirttim. Yanlız 2 gün sonra tekrar arıza verdi. Aracım daha önce 2 ay önce filan su soğutucu az soğutucu ekle uyarısı vermişti. Kaputu açıp baktığımda su doluydu yanlız ara sıra su eksiliyor 3. Çizgiye kadar sonra 5 dakika sonra 4.cizgiye tekrar yükseliyordu bu hata kendi kendine gitti. Ondan kaynaklı bir şey olabilir mi . Bilgili arkadaşlarımdan yardımcı olmalarıni rica ederim teşekkürler.Ekli dosyayı görüntüle 2005
Arasira yukselip azalmasi calisirken mi oluyor, hava olabilir siteminizde su,sesi duyuyormusunuz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et

Screetcash06

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Arasira yukselip azalmasi calisirken mi oluyor, hava olabilir siteminizde su,sesi duyuyormusunuz
4. Isıtma bujisi patlamasından dolayıymış. Bilgisayara bağladıktan sonra hata gözükmemişti serviste başka bir yerde gözüktü anladık direk. Bujiyi değiştirince tekrar arıza vermedi.